Šta je novo?

msi 7970 Lightning ne radi...

isajlovic

Cenjen
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruke
246
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800 X3D + Enermax AIO 360mm
Matična ploča
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX V2
RAM
Patriot 2x8GB 4000MHz CL16
GPU
PNY RTX 3090
Storage
SAMSUNG EVO 970 NVMe
PSU
LC-Power 1200W
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2
Monitor
LG OLED TV C2 42"
Miš & tastatura
Razer
Mobilni telefon
SAMSUNG Galaxy S21 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Znaci graficka iz potpisa radila do juce ujutru, prosto upalim racunar cuje se bip ali na monitoru nema niceg??? Ima li neko slicno iskustvo???
Stim da dodam da je grafa bila oc.
I da noci pre kobnoga jutra sam igrao gta 4 i odjednom mi se pocela prelama slika odnosno da se mesa razvlaci, pa sam iskljucio igru i sve se vratilo u normalu racunar je posle toga radio jos 2h.
Probao sam je i na drugoj ploci ista prica
 
Poslednja izmena:
Ako si vec probao na drugoj ploci onda tu tesko da ima pomoci.

Za svaki slucaj pokusaj ta prebacis onaj mali prekidac (nalazi se pored Crossfire konektora) u drugi polozaj pa da onda ukljucis kompjuter. Po svemu vidjenom to deluje da je nesto "vrisnulo" na kartici.
 
sada sam se i ja pomirio sa tim
probao sve i nista
definitivno prelazim na nvidiu
razocaro sam se u amd/ati jer mi se ovo ne desava prvi put sa njihovim kartama odnosno kartama sa njihovim cipom...
hvala u svakom slucaju
 
Nisi se ti razocarao u AMD, vecu MSI i njihove budjave proizvode. ISto se i meni desilo sa MSI Nvidia kartama. AMD nema nista sa crkavanjem te karte, vec kompanija sto je pravi.
 
MSI 7970 Lightning pored Matrix-a 7970 najbolja karta iz kompletne 7000 AMD serije.
 
Ja imam samo reči hvale za MSI, imao sam GTX660 Gaming, a od skoro GTX760 hawk - obe perfektne :)
 
Ja im moje pare ne dam, mene su razocarali sa kompletno losim kvalitetom izrade i kvalitetom samih komponenti 6000 serije i starijim maticnim plocama. Sad jesu li se promenili u zadnje vreme to ne znam :)
 
MSI je odličan sad vi možete da lupetate koliko hoćete, sve se kvari i skupi Asus i prosečni Gigabyte kao i MSI, ali uvek će najviše da boli kada se pokvari neopravdano skuplji Asus. MSI je najprodavaniji u siromašnoj Srbiji pa se i srazmerno više ljudi žali, ali u odnosu na ukupnu prodaju to nije ništa više od skupog Asus-a.
I većini slučajeva za kvarove su krivi sami korisnici: overklokuju na jeftinim pločama koje nisu predviđene za to je nemaju odgovarajuće hlađenje i naponsku, onda overklokuju grafičke koje su već fabrički overklokovane, zatim koriste buđava napajanja i slično.

http://www.hardware.fr/articles/911-5/cartes-graphiques.html
 
jel u garanciji ?
 
meni je kroz ruke proslo sigurno preko 100 asusovih komponenti, neke i starije od 10g i sve dalje rade. a msi na svakoj twin frozr karti im je kuler riknuo posle 1-2 godine.
da ne spominjem to sto nemaju nikakav suport i da pola karti u ranijem periodu nije htelo ni da radi sa standardnim drajverima sa ati sajta, nego si morao da koristis one sa njihovog, za koje je podrska prestala 1g nakon premijere.
ali to nema toliko veze sa temom, tako da se vratimo tome..
 
Garancija istekla pre mesec dana krastavac krivo mi je sto sam kada sam je kupovao dao skoro 550€ s namerom da je koristim bar 3 do 4 godine nisam je kupio u srbiji vec u francuskoj i isao sam na tada najhvaljniji model i mosa, a pre nje sam imao isto msi 6850 koji je isto imao felericu memoriju pa sam je zamenio, ortak mi je u isti vremenski period kupio 6850 samo sapphire koja je bila vec mrtva pa smo je menjali tako da neznam bas, jedino ako sam ja bas toliki maler???
 
Poslednja izmena:
vidi kod nekoga ko drzi ozbiljniji servis koji se bavi elektronikom, u zavisnosti od toga sta je crklo verovatno ce moci da je vrati u zivot
 
Tesko. Bolje skupi lovu za neku drugu kartu.
 
Ma vec sam resio sta cu, prelazim na gtx 780 ti...
 
Nazad
Vrh Dno