Šta je novo?

MS Word problem

RZA*

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
196
Poena
319
Pozdrav svima!
Dakle problem je sledeci...
Cura je direktno iz mejla otvorila MS word (2007) doc. i nastavila da pise. Fajl nije snimila na kompu pre nego sto je pocela pisati. U medjuveremenu je samo isla na CTRL+S i pisala dalje.
Ja sam joj pokusao dati neka upustva kako bi pokusala naci file u temp folderu itd...medjutim bezuspesno. Word joj ne nudi nikakave opcije za recovery. Postoji li ikakva sansa da se taj editovani doc povrati ili ne?
Hvala unapred.
Edit: Ako nesto znaci...radi na kompu koji joj je na poslu (i ima guest acc.).
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Dakle problem je sledeci...
Cura je direktno iz mejla otvorila MS word (2007) doc. i nastavila da pise. Fajl nije snimila na kompu pre nego sto je pocela pisati. U medjuveremenu je samo isla na CTRL+S i pisala dalje.
Ja sam joj pokusao dati neka upustva kako bi pokusala naci file u temp folderu itd...medjutim bezuspesno. Word joj ne nudi nikakave opcije za recovery. Postoji li ikakva sansa da se taj editovani doc povrati ili ne?
Hvala unapred.
Edit: Ako nesto znaci...radi na kompu koji joj je na poslu (i ima guest acc.).

kod svakog savea koji je stisnula trebalo je da joj otvori save dijalog prozor sa lokacijom za snimanje po defaultu u libraries/documents...fajl iz maila je read only i zato otvara save as dijalog prozor da se snimi na neku (default) lokaciju ako je bilo izmena...
 
Hvala ti na odgovoru. Ja to znam, medjutim ona tvrdi da word nije izbacivao nikakav novi prozor. Sama je priznala da je zeznula stvar zato sto nije isla na save as...
Nego sam hteo pitati da li je moguce da je Word sam sacuvao neki backup file? Ona je po mojim instrukcijama trazila .wbk .asd .tmp fajlove ali nije nasla nista. (verovatno zato sto je na guest acc-u i nisu joj svi folderi dostupni). Trenutno cekam admin pass za taj komp pa cu kasnije otici i probati sam.
Samo evo jos jednom ponavljam ...zanima me koja je verovatnoca da je word sam negde sacuvao neki fajl (backup ili tako nesto)?
 
Zavisi od mail programa. Ako je Outlook, snimljen je fajl. Uradi search (obavezno show hidden and system files) po user folderima temp i slično. Outlook otvara podfoldere sa imenima tipa A59QQHN, ali ne sećam se napamet gde. Biće da je pod documents/app data ili application data. Za Windows Mail i druge klijente ne znam, pošto Outlook koristim već 10-ak godina
 
U Options / Save treba da piše u koim intervalima da radi autosave i u kom folderu.
 
Hvala svima na pomoci...nazalost probao sam sve i nisam uspeo naci nikakav backup file. Mozda sam lose objasnio ali cura je otvorila word doc iz browsera (doc se nalazio u mejlu). Uglavnom sela je pa je napisala opet i snimila to kako treba.
Hvala jos jednom...modovi slobodno neka brisu temu.
 
Vrh Dno