Šta je novo?

MS Sidewinder Laser Gaming Mouse OEM

kull

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
10.04.2006
Poruke
824
Poena
320
Kupio sam pomenutog misa i generalno sam veoma zadovoljan istim medjutim posto je u pitanju OEM tj. bulk verzija, nisam dobio drajvere za isti.
Posto nigde ne mogu da nadjem koju tacno verziju Intellipoint software-a ovaj mis koristi jel' zna neko koja je potrebna?

Poslednja verzija koju sam nasao na netu je 6.2 medjutim MS nigde ne pominje koji sve modeli su podrzani tim drajverom. Takodje me buni to sto na vecini mirror-a koji nude download pise da je velicina fajla 14MB, a kad pocne da skida u pitanju je fajl od samo 6.6MB imena "IP32Eng.exe".


PS.Uspeo sam da skinem IP32Eng6.20.182.exe i sad je sve OK.
 
Poslednja izmena:
Aj baci mali opis kao obican korisnik, evo recimo citao sam par review-ova sto domacis i sto stranih, neki kazu da je dobar i to uglavnom domaci, strani kazu nista specijalno...al ono na sta se zalio jedan lik prilikom review-a je zvuk klika za koji kaze da je dosta glasan, cak ga je i snimio.
pitanje jednostavno : jel mu je klik glasan i pri tom iritantan ?
 
Evo kratkog opisa u 5 recenica + odgovor na tvoje pitanje:

Klik je sasvim uobicajen kao i kod ostalih miseva, prema tome taj tip je verovatno dobio lose sklopljen primerak ili laze.

1.Mis je odradjen od zaista fine plastike i sklopljen je odlicno.
2.Na prvi pogled ne izgleda toliko velik verovatno i zato jer je zagasito crn , medjutim ima prosireno i poviseno "dupe" poput G9 tako da za ljude sa sakama kracim od 20cm nije bas idealan.
3.Sam mis bez tegova je takodje tezi od vecine prosecnih miseva tako da potpuno napunjen tegovima (10g+10g+10g) tezak je k'o tuch pa sam ga dopunio sa samo 5g + 10g radi nekog balansa.
4.Na obicnoj, glatkoj, crnoj podlozi marke "Digitus" mis se krece kao san i ako ga uporedim sa mojim starijim "laserkom" A4tech 750BF, Sidewinder je malo sporiji, ali precizniji.
5.Teska kutija za smestaj tegova i dodatnih nozica sa onim kanalom za fiksiranje kabla je takodje pun pogodak jer kada "prikljestite" kabl na nekih 30cm duzine od samog misa, njegova poveca masa bukvalno neutralise krutost i masu samog kabla pa maltene ispada kao da je bezican.

Za kraj prilicno sam zadovoljan jer za 45E koliko kosta jedino Saitek Gaming mouse 3200 je nekakva konkurencija na domacem trzistu, sve ostalo ili je jeftinije i losije izradjeno ili preskupo poput Logitech i Razor ponude.
 
Mali critical update:

Intellipoint software 6.2 je izbagiran do bola i uzrokuje "screen flickering" u nekim programima, meni konkretno u Total Commander-u, i Corel Painter-u, a prema mnogima s neta cak i u mnogim igrama:
Razlog je centralni button koji je fiksan i direktno priziva "mouse properties" preko bilo kog ekrana. Problem je sto se bag manifestuje i kad ga koristite i kad ne.

http://forums.techarena.in/showthread.php?t=626401

Mis radi i bez tih glupih drajvera i mnogo je bolje bez istih posto efekat flikerovanja koji drajver izaziva na ekrenu je najblaze receno grozan.
(Konkretno u Total Commanderu, ako kliknete na bilo sta u browser prozorima gde su liste fajlova, slika se trese po par sekundi kao da refreshuje nesto iako nista ne radite. Cim se uklone drajveri za misa sve opet radi norrmalno)

Bruka.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam tih problema kao ti sa SW, kod mene sve radi normalno.

Da dodam, ipak mi je bolje lezao u ruci mx518 nego ovaj misko, a saku imam povecu ;)
 
Poslednja izmena:
Meni Intellipoint 6.2 sljaka OK na IntelliMouese 3.0 misu. Nemam nikakvih treperanja ili bilo cega vezanog za monitor.
 
Meni Intellipoint 6.2 sljaka OK na IntelliMouese 3.0 misu. Nemam nikakvih treperanja ili bilo cega vezanog za monitor.

Nema veze s monitorom nego s grafickom kartom.

Pazljivim citanjem stranih foruma gde je takodje ovo primeceno vidi se da uglavnom vlasnici ATI kartica imaju ovaj problem.
Zaista je glupo da drajver za misa ometa drajver graficke karte, ali tako ispada:

Ko ne veruje neka otkuca na Googlu i uveri se sam: "intellipoint software causes screen flickering"

It certainly sounds like the mouse interrupts are causing the video driver
to hic-up
; a video driver update may be in order (or down-grade; often
video updates are just for newer cards and they sometimes break older
cards - go back to a driver that was released shortly after your card was
released). And be patient - video driver changes almost never go smoothly
at first. Read up before jumping in, a clean uninstall of the old driver
first may be necessary. you could also investigate the IRQ being used,
and alter it if possible.

Ako nemate ovaj problem, blago vama ja ga primecujem i te kako.
 
Poslednja izmena:
Ja imam ATI AIW X800XT i sve je OK, ali verujem da je moguce da pravi probleme. Doduse moras priznati da zvuci u najmanju ruku neobicno da driveri za misa izazivaju tako nesto...
 
Ja imam zamerku na izradu side tastera koje dosta koristim, malo su klimavi, ostalo je odlicno. Inace koristio sam i g5 i g9 duze vremena, meni ovaj vise lezi
 
Hvala kull !
Izgleda da slicno razmisljamo jer sam bas taj saitek i gledao pre sidewinder-a i za malo da ga uzmem samo ga u desk-u nisi imali u tom kritichnom trosherskom trenutku :p
Drago mi je da je topic oziveo jer ovaj pacov za 40-45eur definitivno zasluzuje mini review-ove i opise korisnika.
 
I ja sam hteo sidewinger-a ali nazalos svi su se prodali pa sam uzeo G9 , nego kakav mu je ekrancic i jel moze da menja boje osvetljenja?:banana:
 
Poslednja izmena:
Mene je na mom starom G5 misu poceo da zayebava desni klik, i to mnogo. Tog misa prosledim ocu, a sebi kupim SideWinder-a. Smem da se zakunem da, i bez desnog klika, G5 ostavlja u prasini ovu MS spravicu. Samo razmisljam da li da zazmurim, prezalim 4k dinara i kupim opet G peticu...

pitanje jednostavno : jel mu je klik glasan i pri tom iritantan ?
Nije glasniji od drugih, ali zvuci drugacije i potrebno ti je vreme da se naviknes.
 
Mene je na mom starom G5 misu poceo da zayebava desni klik, i to mnogo. Tog misa prosledim ocu, a sebi kupim SideWinder-a. Smem da se zakunem da, i bez desnog klika, G5 ostavlja u prasini ovu MS spravicu. Samo razmisljam da li da zazmurim, prezalim 4k dinara i kupim opet G peticu...


Nije glasniji od drugih, ali zvuci drugacije i potrebno ti je vreme da se naviknes.

To znaci da sam ja dobro prosao:banana:
 
Da li bi mogao da pojasnis kako G5 ostavlja Sidewinder u prasini?
 
Ne ostavlja ga nikako, sidewinder je samo specifican zbog velicine pa nije za svakoga. Po meni je mnogo bolji i kvalitetniji od Logitecha. A do njega sam stigap preko mx510, g5 rev. 2 i g9 koji je jos mozda i najlosiji logitech
 
Uzeo sam misa juce, kad budem imao vremena pasce par slicica i kratak opis !
 
Evo slika kao sto sam obecao.
Dolazi u OEM pakovanju kako je vec napisano, placen 45eur, tesko se nalazi i ako u cenovnicima tvrde da ga imaju.
Pakovanje : kesica, knjizica, mis i kutijica sa tegicima i teflonskim nozicama. Znaci kutije nema, drivera nema a i sta ce vam, kutija je za smekerisanje po sobi, a driveri se skinu sa neta, osim toga ja ga drzim vec nedelju dana bez driver-a i radi odlicno.

Mis je kvalitetne gradje, nema skripavih zvukova, cvrsto je sastavljen i nema supljina izmedju spojeva, tako da prljavstina nema gde da upada, sa strane je od neke polugume polu plastike, sa gornje strane neka hrapavija plastika, tockic je od nekog polu-metala zna da bude hladan kao i dugmici sa strane.
Mis je ogroman, ergonomski...ja imam moze se reci vecu shaku, al opet mi je mis velik, zadnji deo misa (dupe) mu je ispupchen i ulazi u saku, kad ga uhvatim i dalje mi prsti ne stizu do kraja levog i desnog klika sto nikako ne smeta pri koriscenju samo naglasavam da je dugacak, znaci ljudi sa omanjom rukom zaobidjite ga u sirokom luku, kao i ljudi koji miseve kontrolisu sa prstima bez koriscenja palca i nosenja (podizanja od stola).
Nije lagan za navikavanje, prvi dan sam se smorio, drugi dan mi je vec bilo lakse, posle evo nedelju dana lagano ulazim u fazon i ne vraca mi se na stari :D
Mis je tezak, uopste ne kapiram sta ce im tegici, mozda ih posle perioda navikavanja na misa i stavim, za sada su totalno nepotrebni. Teflonske nozice sam odma zamenio za bele (po defaultu dolazi sa sivim) i sad se jos vise kliza.
Znojenja ima, presao sam call of juarez za ovih nedelju dana i ne mogu reci da mi se ruka nije znojila, al se nije ni klizala.
Donja povrsina misa je takodje ogromna, sto znaci da mu treba sto klizavija podloga, sobzirom na to da sam koristio platnene podloge od 100din koje imaju podosta trenja, sada cu morati da pazarim nesto skuplje ili da ga vozim po stolu kao sa slika dole.
Preciznost je vrhunska sto se i ocekuje, radi na 500Hz usb refresh rate-a kao i G5 sto znaci da mu je odaziv 2ms, profi igraci znaju sta to znaci.
Dugmici : levi i desni klik - imaju neku osrednju dubinu, lagano se pritiskaju, zvuk je cudniji nego kod drugih miseva.
Tockic - je savrsen, sirok i kvalitetan, zadovoljstvo mi je da ga koristim, klik je takodje odlican, bez ikakvog napora se koristi.
Dugmici sa strane - na dobrom su mestu, lagano se pritiskaju vrhom palca i rade bez drivera (forward-back u mozilla-i). Ispupceniji su i takodje prolaze kroz period navikavanja.
DPI - mis ima 3 dugmica odmah iznad scroll-a, 400-800-2000dpi po defaultu, kao i display-cic koji pokazuje na kolko vam trenutno DPI-a radi mis. Vrednosti su promenljive kroz drivere.

Driver-e nisam instalirao, i nisam se baktao sa makroima.
Nadam se da ovo pomaze ljudima dalje u izboru. :wave:






 
Nazad
Vrh Dno