Šta je novo?

MS Outlook problem

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,327
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ja navikao da email koristim, pratim, gledam, preko MS Outlook.
Sad mi nece da se uloguje, izbacuje ovo prozorce pa posle prozorce sa podatcima za logovanje...
Iscitah malo po netu ALI ne nalazim sta mi je raditi za Outlook i logovoanjem na kompu, ne na telefonu, vec na kompu.
Moze li mi neko korak po korak, kao duduku (sto jesam) objasniti kako da osposobim Outlook da radi na kompu?
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-11-10 204302.jpg
    Screenshot 2021-11-10 204302.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 108
  • Screenshot 2021-11-10 204629.jpg
    Screenshot 2021-11-10 204629.jpg
    51 KB · Pregleda: 93
Taj problem mi se pojavio pre godinu-dve. Jos ga nisam resio.
Jednostavno sta god da sam nasao na netu kod mene je tako podeseno ili nece da radi.
Resio sam problem tako sto ne koristim outlook na kompu :(
 
Video sam danas taj problem i rešio sam ga na štapo-kanapni način:

Verovatno ti je pre neki dan došlo upozorenje da će se (jer su te non-stop smarali za e-mail i broj telefona) uključiti dvofaktorska autentikacija. Zatim ti je juče, a možda i danas, došlo obaveštenje da ti je uključena dvofaktorska autentikacija.

Ja na jednom laptopu sa Office 2016 nisam to uspeo da rešim. Nije ažuriran Office i nije ažuriran Windows 10 (ostao na 20H2). Ušao sam u bezbednosna podešavanja google naloga i isključio dvofaktorsku autentikaciju. Nakon toga ponovo radi sve i u Outlook-u.
 
JOOOOOOJ .... LJUBI TE DRUG !!!

HVALA BRATE !

To je to.
Hvala do neba i natrag.
 
Nema na čemu. Još ja danas ubeđujem tu ženu koja me je zvala zbog problema (ne radi na jednom laptopu, a radi na drugom i telefonu): ma, to ne može samo da se uključi.

A na kraju je bilo davitelj me ne bi lagao... 🐵
 
Kod mene nije to :(
 
Opet problem...
Sad ne moze da se konektuje na server. ne trazi sifre, samo ne moze da prikaze folder i da se konektuje na server.

Sta sam radio pre toge, pa konacno sam se prijavio za synk na firefoxu, zaveo moj gmail email koji koristim.
Da li je TO problem i ako jeste sta da radim i kako da TO eliminisem?
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-11-12 102338.jpg
    Screenshot 2021-11-12 102338.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 66
Prikazuje da je tu gmail nalog (plavi flomaster), ali ne prikazuje foldere?
 
Tako je.

Pri tome, na telefonu "gmail app" otvara emailove i prikazuje sve, na desku iz ff se u pretrazivacu otvara gmail nalog i citaju mejlovi ALI Outlook nece.
 
Poslednja izmena:
PRORADILO.
Samo od sebe, ja nista dirao nisam, verovatno je "nesto" negde drugo bilo, ko ce ga znati...
 
Takve gluposti se dešavaju nekad kada postoji neko ažuriranje (Microsoft update) koje čeka restartovanje računara. Na primer.
 
Office 2019 profesional plus, u njemu Outlook 2019, imam problem...
Kad obrisem (delite) iz primljenih poruka )inbox) neku poruku, ne ostane mi u delite folderu vec nestane potpuno iz inboxa (sto je normalno) a ne ode, ne zadrzi se u delite folderu da bi mogao u slucaju potrebe vratiti poruku, desava se slucajno brisanje.

Gde i sta treba podesiti, ja ne umem, pa ako moze korak po korak za mene neukog...
 
Otkrio sam da je razlog za moj problem sto je nalog u Outlook bio podesen kao "IMAP", pa sam ponovo napravio nalog za Outlook da bude POP/SMTP i sad ne brise odma delited poruke ALI IMAM NOVI PROBLEM.
Sada NECE da uveze poslate poruke, dok je uvezlo SVE IKADA PRIMLJENE poruke, cak i one koje su obrisane i bacene.
Imam 19.000 poruka u inboxu !!!
Sta je sad problem, kako da uvezem poslate poruke, a sta je greska da je odnekud uvezlo sve ali sve ikada primljene poruke cak i one koje su obrisane?
 
Možda da napraviš još jedan nalog za isti e-mail, ovog puta neka (opet) bude IMAP?

Kad povuče sve poruke sa servera (jer IMAP radi direktno sa serverom) jednostavno iskopiraj sve te poslate poruke u POP3 nalog.

Te poruke nemoj da brišeš; dakle. radi COPY, a ne CUT, MOVE...
 
Primetih jos goru stvar, ovo je povuklo SVE poruke u primljne (inbox), poslate i primljene poruke...
Sumanuto.

Pokusacu da shvatim sta mi predlazes ali mislim da mi nece dozvoliti isti email 2x da ubacujem.

Ima li neki drugi email program da ima skoro isti priaz a da radi kako valja?
 
Kako podesiti Outlook koji prima postu od gmail naloga da imam samo osnovne folere, da sve primljene stoje samo u "Inbox", da sve poslate sporuke stoje u "Sent", da ima "Delite" folder gde stoje do potpunog uklanjanja obrisane, "Draft" za nedovrsene i eventualno da ima "Sa zvezdicom" folder i da svi folderi budu povezani ovim pa kad obrisem neku poruku "sa zvezidom" (zastavicom) da se obrise u bilo ko od ostalih foldera.
Trenutno mi je Outlook 2019 Profesional Plus podesen da bude IMAP/SMTP.
Ako je podesen na POP/nesto povukao je sve poruke, bas sve, u Inbox (njih 19.000).
Sad ima tri "Inbox" foldera, tri foldera "sent" i jedan "poslate", dva foldera "draft" i jednan "nedovrsene", jedan folder "važno" i sve tako dalje...
Sta i kako se određuje koje su poruke "važne", gde se to podesava?

Skroz mi je sve skrljao Outlook 2019 PP, dok je bio stari radilo je normalno, a navika je "čudo" i kad nešto ne radi problem...

Bi li deinstalacija i ponovna instalacija pomogli?
Kako da se oslobodim foldera na srpskom, dupliranih i ima li ova konfuzija veze sa gmailom i gmail nalogom koji mi je osnovni email?

pomagajte drugovi...
 
Zaboravih staviti sliku da se vidi kako ovaj džumbus izgleda...

o1.jpg
 
Na jednoj mašini radi, na drugoj ne. Kada mi je dozlogrdilo, prešao sam na THE BAT! - na drugoj mašini.


Gledao tutorijale, čačkao, ispiz_deo na kraju. Jednina razlika koja je bolja kod Outlook a je ta, da kad Total Commander a držeći desni klik na atačment možeš da pošalješ na Outlook. Inreresantno je i to da "sporadično i bez pravila" po nekad radi. Nemojte ovaj post da shavatate ako neko pljuvanje Outlook a, ili favorizovanje The Bat a. Mene jednostavno mrzi više da podešavam nešto što treba samo automatski da radi.
 
Smoricu vas s ovim Outlook-om...

Na "ivici" sam da predjem na neki free office i drugi email program poput Thunderbird Mozilla.

Al kako je navika mocna stvar, pokusacu prvo da ispeglam probleme.
Za pocetak, ne mogu da iskoristim kljuc koji sam kupio za oiffice jer pri deinstalaciji office-a ne brise se i kljuc i ne dobijam neki broj (kod) koji se vidi prilikom prve instalacije office-a i na osnovu kod na nekom sajtu dobijam aktivacioni kod... smorilo me i kako ce se pojaviti nekad potreba za reinstalacijom W10 cuvam to za tu rabotu... a office elementi (Word, Outlook) prijavljuju s vremena na vreme da nisu regularni.

E sad, u ovom O2019pljus ... ima kojekakvih "opcija" koje ranije nisam imao na 2016 verziji pa da me posavetujete i uputite kako da ih prebrodim

1. Napravio mi je kao novi niz "opcija", foldera na srpskom sa mojim emailom i (1) (jedinica u zagradi). Koristim IMAP/SMTP nacin prijema i slanja poruka (ako se to tako kaze). Zasto je ovo napravio Outlook?
2. Ima 3 inbox foldera, 2 outbox i poslato, svasta nesto. Zasto, otkud? Kako da smanjim taj broj nepotrebnih, praznih foldera u koje ne dolazi posta?
3. Najvise mi smeta što postoji folder "Važno" u koji istovremeno dolaze poruke kao i u "Inbox" (ispod email(1) ) i u kojem kad ih obrisem nece da se obrisu iz "Inbox", a ako obrisem iz "inbox" onda hoce da obrise poruke i u "Važno". Cini mi se da hoce obrisati (uglavnom).
4. Da li je moguce ukinuti folder "Važno" u Outlook-u?

Ima svakakvih podesavanja u pretrazivacu u guglu.
5. Šta ce se desiti ako izaberem "sakrij" u podesavanjima i iskljucim (ukinem kukicu) za "prikazi u IMAP-u" za folder "Važno"?
6. U slucaju da sakrijem neki folder i iskljucim "prikazi u IMAP-u", konkretno folder "Važno" (ili bilo koji drugi), da li ce poruke i dalje nastaviti stizati u "važno" (u tak skriveni folder) ili one tamo nece odlaziti i gomilati se?
7. Zašto sve poruke koje dobijem idu u "Važno" i u "Inbox"?
8. Kako samo da poruke dolaze u Inbox jer meni ne trebaju poruke obelezene sa Važno, a ne trebaju ni da budu sve poruke slate u folder "Važno"?
9. Moze li se u potpunosti ukinuti folder "Važno" i da ne dolaze poruke u "Važno" i da se ne gomilaju u "Važno" ako je folder sakriven ili obrisan, da mi ne ostane to kao "rezerva" i da ne popunjava prostor za poruke (onih 15GB)?

10. Ima li ikome da je jasno sta je problem i sta bi ja hteo? :)

G1.jpg

O1.jpg
 
Za pocetak, ne mogu da iskoristim kljuc koji sam kupio za oiffice jer pri deinstalaciji office

Ti si reinstalitrao Win 10, koji je bio povezan sa mejlom, i to je prošlo sve o.k. Kada je došao red na Office, nije htelo sa starim ključem jer prijavljuje da je već instaliran ? Ako je odogovor "da", to se i meni desilo sa Offisom 365. Rešenje kupovina novog ključa. Kada dođem kući mogu da ti bacim link, ali pre toga kompretna deinstalacija Offisa (Rufus). Pisaću parcijalno jer sam na poslu, zato toliko i grešim u kucanju.
 
Poslednja izmena:
Ček, ako je ključ legit-legit, samo deaktivacija računara iz korisničkog panela Office-a i mesto ostaje slobodno za nov komp/sistem i ponovnu aktivaciju.

Ako su online Office ključevi po 10-ak dolara, e tu već ne znam kako ide.
 
Potpunu deinstalaciju office i Outlook (zajedno, u jednom deninstaliranju) uradim, obrise uredno i onda krenem da instaliram da bi se video taj neki kod sto mu treba da bi ga upisao na tom nekom sajtu da bi dobio kljuc i zavrsi instalaciju Office do kraja (kupljen kod (kljuc) kao legitiman i to mu je neko uputstvo za aktiviranje) i ne pita me kako hocu da aktiviram jer kljuc od ranije (od nelegalne aktivacije) ostaje...

Win nisam reinstalirao, to mi sledi kad bude bagovit je ovo je stara nadogradjena verzija W10 sa W7. Za sad radi ok pa ne zurim. Pre bila Office 2016 neka (cini mi se). Sad stoji 1 kljuc (kod), pre bila 3 u aktivaciji i povremeno (cesto, precesto za moj ukus) iskace upozorenje.

A sta mi je i kako ciniti sa podesavanjima i gasenjem potpunim foldera "Važno" ?
 
Win nisam reinstalirao, to mi sledi kad bude bagovit je ovo je stara nadogradjena verzija W10 sa W7. Za sad radi ok pa ne zurim.

Odradio sam i ja isto na mom računaru. Radi o.k. s tim što zauzima sa programima oko 90 GB ?! Nema veze, radi o.k. Izbegavam novu instalaciju zbog "gomile podešenih" stvari. Neke ne umem sam da podešavam, nego su mi podesili drugi.

Ako su online Office ključevi po 10-ak dolara, e tu već ne znam kako ide.

Moj je i manje plaćen pa radi. Imam i 1 GB Claud a.

Zasto je ovo napravio Outlook?

Probaj neki drugi email client. Ja sam na jednom računaru tako rešio posao. To sigurno nije rešenje koje tražiš, ali uštedeće ti dosta živaca i sati.

The 7 best email apps for Windows​


Mislim da je poslednja besplatna verija The Bat ! 8 ili 7 i nešto. Proveri.

 
Poslednja izmena:
A sta se desava kada se sakriju neki od ovih foldera za postu i iskljuci prikazivanje u IMAP-u?
Da li posta i dalje dolazi u npr "Važno" istovremeno kad i u "Inbox" ili prestaje prijem poste u "Vazno" kad se "sakrije" i iskljuci prikazivanje u IMAP-u a u "Inbox" regularno sptize?

Zašto mi sve poruke dolaze u "Vazno" i u "Inbox"?
Kako da napravim da uopste ne dolaze poruke u Važno (izuzev ako posiljalac je oznaci kao važnu)?

Zašto brisanje (bacanje) poruka u nekom od ta dva foldera ne podrazumeva brisanje u drugomi i ne uspeva uvek jer cesto neke od poruka odredjene za bacanje ostanu u drugom?

(npr. Poruka u Inboxu odredjenja za brisanje i prebacena u otpad ne bude uvek obrisana u Vazno (veoma cesto, 50:50 recimo), isto bude i kad prvo brisem (bacam) iz Važno)
 
Danas instalirao iz pocetka W10 pa onda i Ms Office LTSC Professional Plus 2021.
Ubacio email, šifru i problem(i) (naravno, sta drugo sa njim).

Inbox imam 2 foldera, oba se redovno popunjavaju primljenom postom.

Ono GORE je sto mi "Sent Items" folder ne prikazuje poslate poruke.
Na gmail-u otvorenom preko pretrazivaca FF imam "Sent" folder i u njemu jesu poslate poruke (jos uvek).

Kako ja da povucem iz "Sent" u "Sent Items" poslate poruke i da mi se u buduće poslate poruke pojavljuju u Outlook-u?

Kako da ne dupliram Sent a ni Inbox foldere, poruke ...?
Moze neka pomoc jer cu POLUDITI skroz pokusavajuci ovo podesiti...

Da li je zaista Thunderbird pravo resenje, da li se u svemu ili skoro svemu mote on koristiti kao zamena za Outlook (privatni emial nalog, slanje i primanje pisama, poruka..., dopisivanje klasicno)
 
ADRESAR sa emailovima, GDE da ga trazim, kako da ga izvezem iz gmail.com na outlook ili thunderbird?
 
Nazad
Vrh Dno