Šta je novo?

MS 7950 Twin Frozr III - cudan fan speed?!

Ma salim se bre, ali koliko vidim, nista nije bas bas kako treba. Ili mora da se flesuje bios, ili se deru ventovi, ili kartica zauzima 3 slota pa ne mozes na plocu da stavis 2 kom, ili je lose hladjenje, ili je ASIC leshina pa ne moze da se oc, ili je napon visok... Odvratno.
 
krastavac, ove prve su zlatne....ja sam eto imao srece...pa sam u pravom momentu kupio karte i to za pravu lovu.

a i verovatno su skontali da se klokuju ko blesave pa su odluchili da ih nekako ukake i limitiraju (sem gige sa 1.25v naponom :D)
jer su ugrozili prodaju 7970. meni nije sam ojasno shto giga ukaki 7970 sa 2,0 rev, logichno bi bilo da su naredne revizije bolje...

nova giga 7950 je po meni super izbor ako cesh rokati samo rudarenje i ako cesh korisiti bamt u kome nema voltage tweaka (tj retko ko zna da namesti da ima)
jer moze visok klok da se postigne, plus na bamtu je najbolja iskorishcenost, pa cenim 620+mhash po karti opushteno, a ko hoce tishinu, mora flash, krastavac....

asus deluje najbrutalnije, nema shta, ali ta glomaznost zna da koshta, plus mislim da im ono hladjenje nije bash najprovetrenije, pa s obzirom na onoliku masivnost...
plus ocheivah malo veci asic od njih, ali opet, i to koliko znachi....meni je najtoplija karta msi frozerka v2 sa 92.7 asicom :D i najnizim radnim naponom....
 
Poslednja izmena:
demios
sta mislis ova safirka dualX 7970 sto ima kod nas pa da je stavim pod vodu
 
Ista prica. Imam 3 karte i TF3 je najtoplija na najmanjem naponu :p Tezak fail od hladjenja.
BTW, kome treba Giga za Bamt moze uves da stavi novi bios sa 1.25V :) Giga na 1180MHz pravi 620Mhash-a, sa 1.25 naponom moze i malo vise od toga ;)

E, otkako je nV izbacila karte sa boost-om ja sam pricao da svaka karta treba imati 2 razlicita biosa. To bi bio pun pogodak za Gigabyte, osh vako, osh nako :d
 
Eno ja na def naponu na ovoj mojoj vrtim Crysis bench sa setovanim gpu na 1020 MHz. Preko toga ne mere, mora da se dize napon. Dok sa istim naponom kopam u rudniku sa cak 1085 MHz !
Jos jedna potvrda za mene, ne postoji bolji test za stabilnost graficke od Crysis bencha. Ako prodje Krizu, prolazi sve drugo sta god joj dam. Ako neko nije procitao, meni je na mojoj ASIC 63 %, verujem da to nema veze sa zivotom tj. u mom slucaju nema uticaj na OC
 
@gaca
ako nema nekih problema sa naponskom i pregrevanjem iste, i ako moze da joj se roka napon, zashto da ne....samo ohladi i naponsku dobro (pretpostavljam da cesh joj stavljati svoj univerzalni blok)

@sajber
razmishljao sam da li da editujem post, al reko nema potrebe :D
da moze i ta varijanta za onoga ko hoce max klok i max hash bez obzira na buku i toplotu
ja za sad nemam srca da ih time muchim pogotovo ovu sa vishim asicom, kojoj bi 1.25v bilo zaista previshe.

@duls
odavno vazi da je kriza kec jedan od ultimativnih gpu stabiliti testova.
 
Kada bi koristio bamt ja verujem da bi za svaku kartu editovao bios sa setovanjima i napravio "default" koji mi odgovara.
 
ja poslednji put kada sam to pokushao RBE nije podrzavao 79xx biose....kakva je sada situacija sa time, nisam gledao?
 
I dalje ista, ne podrzava 7xxx.
Kontam da moze da se flesne bios od 7970 ali to nije neko resenje.
 
Jesi li reklamirao karte ili si flesnuo drugi bios ?
 
Reklamirao dan posle kupovine - poslali su ih u servis, kazu da ima osnova za reklamaciju, i da ce je resiti za najvise 10 dana, ali ce ih ovi iz firme malo 'ubrzati'... Nisam hteo da se zezam sa flesovanjem biosa, treba na netu da trazim koji je dobar, itd, a ionako to nije moj posao, kupio sam nove grafe i hocu da rade kako treba.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da si zapisao serijske brojeve kartica koje si poslao na reklamaciju. Cisto da uporedis, ako ti vrate "nove" kartice ;)
 
Upisano je vec u garantnom listu. A sto se mene tice, mogu slobodno da mi vrate iste kartice, ako su recimo flesovnjem biosa resili problem, nemam nista protiv.
 
Pojavila se u Lemmiju karta kao moja za 32k i nesto malo preko. Vidi ako mozes da dobijes povracaj novca, pa da uzmes njih. karte su tihe ubice :)
 
A ako bih uzeo te dve koje zauzmaju po 3 slota, koliko bi se grejala gornja koja bi se naslanjala na donju, s obzirom na to da moja ploca iz potpisa ima tacno slobodno 3 slota za gornju graficku?
 
Poslednja izmena:
Pitaj Sajbera, on je furao Debeljka sa Gigom u CF i kaze da tad Asus(debeljko) postaje dosta bucan i topao.
 
Uzmi ekstendere. Ja bez njih ne bih kopao.
 
Nemoj ni da pokusavas da ti triple slot karta bude gore! Ugusice se, nema uopste mesta dovoljno da uvlaci vazduh. Dernja se i greje ko nezdrava.
Sa 2 Asusa mozes samo da places bez extendera. Ja sam malo probao i CF za igre, cisto da vidim kako se moj procesor nosi sa ovoliko jakim grafikama i morao da gigabyte da stavim gore a Asus ispod. Giga je dual slot pa ima vise mesta da uvuce vazduh a stavio sam i jedan 120mm da duva u Gigu sa strane tako da je pomoglo dosta. Bile su skroz ok zajedno u tim uslovima. Ali kada je Asus gore to je opsti haos. Karta kao na samrti zaurla pokusavajuci da uhvati dah. Bas tuzno za gledati onakvo hladjenje u uslovima u kojima ne moze da radi. Kao da stavis ruku preko ventilatora.
Ili uzmi bar jednu dual slot ili extendere da uzimas pa da fiksiras kartu (ili karte) nekako.
 
Hvala na informacijama, to mi znaci... U ponedeljak zovem ove da vidim sta je sa reklamacijom, u dopisu sam im naveo da hocu dual slot kartice, tako da necu da insistiram na Asusu (eventualno 1 kom, da bude donja kartica)... Necu da se zezam sa ekstenderima, kad vec imam 2 slota na ploci.
 
Probaj pa ako ne bude valjalo uvek mozes da uzmes extendere i utisas karte. ;)
 
Epilog - zamenjene su Gigabajtom 7950 WF3, sad sve radi kako treba. Sve pohvale za firmu Duocom.
 
Ja sam skoro porucio jednu 7950 MSI TF3 od emija, poslali mi polovnjacu, izgrebanu, i sa potpuno istim problemom sa fanom kao iz prvog posta. Pomislim da su mi uvalili tu istu koju su tebi zamenili..
 
Ne znam sta su radili sa njom, samo znam da su kod mene provele u radu samo nekoliko sati, i da sam ih vratio u fabrickom izdanju :) bez ijedne tackice. 99% je u pitanju losa serija, 'bem li ga sta su to radili sa biosom...
 
Hehe al fora je sto je u kutiji ostao i papir od garancije od Altija gde pise da je kupljena 31.01 znaci haos..
 
Nije to moja, ja sam njih kupio valjda 18. februara, tako nesto :)
 
I aj posle nek mi neko predlozi da kupim u Emmi nesto. Kupovao sam ranije, nikada problem nisam imao, al kad bi mi tako stigla graficka, a shatro nova, pa ne znam sta bih uradio, morao bih prvo dobro da iskuliram pa tek onda da odem u radnju i vratim karticu. Stvarno sramota, nemam reci.
Btw svaka cast za Duocom.
Jel su te Gige sa Boost Bios-om?
 
Nazad
Vrh Dno