Šta je novo?

Mpx 200 cudna baterija

zmija

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2004
Poruke
187
Poena
619
Imam jedan cudan problem sa baterijom. Inace koristim win2002. Znaci nekada joj treba tri sata da se napuni i traje jedva preko 1-og dana sa minimalnom upotrebom, a nekada se puni pola sata krace (naravno oba slucaja su kada je potpuno prazna) i traje normalno oko 2 dana. Probao sam drugi punjac i hard reset i nista. Jedino sto sam primetio da uvek kada ubacim praznu bateriju u drugi mpx200 ona se napuni za nekih 2 sata i 10 min i kada je vratim u moj tel radi odlicno...
 
Isključi IC port, zna da smori bateriju samo tako. Verovatno hvata sopstvenu refleksiju koja ga budi iz stand-by i pokušava da uspostavi vezu sa drugim aparatom. Ne znam koja je fora, ali meni kad je uključen i ubacim aparat u futrolu, to ubije bateriju enormno brzo.

Opcija je u settings, Beam, pa unutra jedina opcija treba da bude isključena.
 
Znam za to nije ukljucen ic, a inace imam win2002 gde u settingsu nema te opcije, nego razmisljam da nije neki kontakt u delu gde se puni telefon posto sam primetio da se bolje puni kad malo ,,procackam" tamo gde ubacujem punjac u tel, bas me zanima da li je neko na bilo kom telefonu imao problema sa tim kontaktom i kako se to da srediti????
 
pogledaj prvo da nije problem na samom kablu od punjača... uporedi priključak sa USB kablom koji si dobio uz aparat. :)
 
OK je punjac probao sam sa drugim i sve je isto...
 
Slican problem sam imao ali posle hard reseta sve je ok!
 
pripreti mu da tjes da ga polijes nekom kiselinom
to nekad pali :)
 
Pa probao sam hard reset, ali vise nema veze riknuo mi je spikerfon pa ga nosim u servis u svakom slucaju, javicu vam sta se desava...
 
da ne otvaram novi thread uzalud... kupio sam mpx pre jedno nedelju dana...
bateriju sam punio po ps-u i sad mi traje plafon pola dana!!!! da da odem da je reklamiram ili sta????
 
boggyman je napisao(la):
da ne otvaram novi thread uzalud... kupio sam mpx pre jedno nedelju dana...
bateriju sam punio po ps-u i sad mi traje plafon pola dana!!!! da da odem da je reklamiram ili sta????
Koji win imas, to jako utice na trajanje baterije? Ako imas win 2002 prvo probaj hard reset, pa ako to ne pali imas vise varijanti, losa baterija, los punjac ili kao kod mene los kontakt u samom telefonu (tacnije u onom delu gde se ubacuje punjac). Meni su kontakt namestili za pet minuta i sad fura 2-3 dana baterija na win2002. Naravno ako si stavljao win 2003 imas jos par fora za bateriju, ali da to ne bi sada nabrajao koristi search ili vidi na modaco-u ...
 
ma sve sam probao...
onda je bakterija, a koliko vidim, slaba vajda od nalazenja doticne u bgu...
 
boggyman je napisao(la):
ma sve sam probao...
onda je bakterija, a koliko vidim, slaba vajda od nalazenja doticne u bgu...
Meni su je bez problema zamenili u mobtrendu, na zelenjaku, a i potrazi po forumu mislim da su ljudi spomenuli jos par mesta gde se moze naci baterija... Ali obrati paznju na onaj kontakt o kome sam ti pricao, ja sam mislio kao ti da je baterija kad ono..
 
Poslednja izmena:
Kako si uspeo da zamenis bateriju u mobtrendu? Mene zavlace vec jedno 3 nedelje za tu bateriju, na ivici sam da odem da ih prijavim inspekciji! Te bice sutra, pa ostavi broj pozvacemo te i tome slicno.

Meni baterija traje jedva dan. A nije do baterije, telefona ni punjaca jer sam pozajmio drugu bateriju i traje 3 dana.
 
jovan_jocic je napisao(la):
Kako si uspeo da zamenis bateriju u mobtrendu? Mene zavlace vec jedno 3 nedelje za tu bateriju, na ivici sam da odem da ih prijavim inspekciji! Te bice sutra, pa ostavi broj pozvacemo te i tome slicno.

Meni baterija traje jedva dan. A nije do baterije, telefona ni punjaca jer sam pozajmio drugu bateriju i traje 3 dana.
Veruj mi samo samo otisao i odmah sam dobio novu, ali na kraju se ispostavilo da nije do baterije vec do kontakta, pazi ja kad napunim moju bateriju (koja je trajala dan) u drugom telefonu i vratim je u moj ona je radila normalno, znaci moj telefon nije mogao da je pravilno napuni, a kada bi je drugi telefon punio ona je u mom normalno drzala... Stvarno ne znam sto te zavlace, ali meni je u medjuvremenu riknuo spikerfon pa cu videti kako ce da to srede, pocelo je kao kod tebe ostavi broj pa cemo ti javiti, naravno ako budu beozobrazni mozemo zajedno da ih prijavimo inspekciji, bice jaca reakcija sigurno...
 
Ok bas postuj sta si uradio za spikerfon.

Ja sam cini mi se sredio stvar sa baterijom. Obrisao sam kontakte na njoj i malo one gde ide punjac. Punio je bateriju skoro 3,5 sata i sad drzi od juce u 23 i nije joj pala ni jedna crta tj pise 82% sto je ok


Ja bih svakako ako imaju da uzmem jos jednu bateriju!!!
 
javite gde ima rezervnih baterija za MPx200, ili ako neko skonta koja druga motorolina baterija je kompatibilna. Neko od prodavaca mi je spominjao neki V500-600 model, moguće da neka njihova baterija pasuje.

Na 7650 sam imao 2 baterije, nema pametnije stvari od toga. Nikad nisi nedostupan! :)
 
Nazalost izgleda da nijedna baterija nije kao njena! Ne odgovara sa v525 ili v600. Baterije nema nigde i izgleda da niko jos nije porucio. Ako neko sazna javite!
Dve baterije su prava stvar. Na starom siemensu sl45 ja sam imao 3 komada i lepo kad odes negde na 10ak dana, ne razmisljas gde ces da punis bateriju!
 
Poslednja izmena:
kod v500/600 kontakti su na sredini, a kod mpxa sa desne strane,gledano odozgo...
inace na prvi pogled izgledaju isto :(
 
Video sam bateriju od neka bebice motorole koja lici na mpx-obu samo mi se cini da je malo kraca. Samo da kontakti odgovaraju. Idem danas da proverim u neku prodafnicu.
 
Ne znam da li ti ovo pomaze, verovatno ne, ali ja sam dok mi traje ovo zezanje sa dekodiranjem telefona konstanto drzao mpx ukljucen, cesto i pustao p3 na spikerfonu, a mislim da ga nisam punio vec 4-5 dana.
 
pričaš o fabričkoj bateriji ili nekoj sega-mega? ako je u pitanju fabrička baterija, onda si jedini srećni vlasnik takve baterije na kugli zemaljskoj, verovatno ako se uzmu u obzir ljudi i porodice zaposlenih u motoroli, tako da je čuvaj kao oči u glavi. :D
 
Nizdo palo mi je na pamet da se puni i preko usb-a, pa mozda je to razlog za dugotrajnost, posto sam prebacivao mp3 fileove sa kompa na telefon na ovaj nacin.
 
svaki put si ga dopunjavao, tako da podatak nije relavantan... ja sam ubacio papirić preko pina za +5v da ne maltretiram bateriju, barem dok ne rešim pitanje nove baterije. Zanimljivo je da se ovde otvorilo toliko ogromno potencijalno tržište za dodatnu opremu za MPx200, a nikome ne pada napamet da dovuče malo robe iz kine...

btw, rekord sa aparatom koji sam postigao je neka 3 dana uz vrlo malo čačkanja uz normalan razgovor i SMS, eventualno pola sata čitanja e-knjige ukupno za sva 3 dana. U proseku traje 2 dana sa gašenjem preko noći, a uz puno korišćenja nije problem spljeskati bateriju ni za dan. :D
 
i ja sam medju srecnicima sa jednodnevnom baterijom, probao sam win2002 i 2003 i ponasnje je identicno...ako se negde pojave baterije javite, dobro bi mi dosla rezerva
 
Caramba:

opusti se, čim prestaneš da neograničeno maltretiraš aparat (priznaj da je zabavan do iznemoglosti?) biće tu i 2 dana, možda i tri. ;)
 
Caramba je napisao(la):
i ja sam medju srecnicima sa jednodnevnom baterijom, probao sam win2002 i 2003 i ponasnje je identicno...ako se negde pojave baterije javite, dobro bi mi dosla rezerva
Caramba jel si kupio tel mozda u mobtrendu?
 
Srecnici,baterija vam traje ceo dan. :)

Pazario sam danas telefon na kome je baterija imala 2 crtice./Zar nebi trebalo da je fabricki potpuno prazna?/
Elem,bila je mrtva posle jedno 1,5-2 sata upoznavanja,znaci cackanja po meniu,i samo nekoliko kratkih poziva.

Bicu presrecan ako sutra, posle prvog punjenja bude prezivela dan.

Inace je cena od 125€ koliko sam je ja platio, krajnje sumnjiva za ovako neodoljivo dobru spravicu.
Citajuci po forumima dok sam se lozio da je kupim,nije bilo tesko zakljuciti da postoje dva potencijalno najveca razloga za to:
-Los prijem
-Losa baterija
Ovo prvo se,barem u mom slucaju pokazalo kao totalno neosnovano.
Ima odlican signal ,cak bolji od mog starog dobrog SE t310,sa kojim takodje nisam imao vecih problema. Imam staru 16k 064/17* **** karticu.

E ali ovo drugo...
Steta...!
 
Poslednja izmena:
ne zavaravaj se, baterija nije loša, nego je telefon jednostavno previše zabavan i upotrebljiv, to je glavni problem. :) Baterija je 820mAh, sasvim u skladu sa aparatima te vrste.
 
Vrh Dno