Šta je novo?

mpeg u dv format kako?

phandemonium

Slavan
Učlanjen(a)
19.04.2008
Poruke
20
Poena
304
Imam jedan fajl kepcerovan sa VHS kasete, formata mpeg. Hteo bih da ga sad otvorim u Vegas Pro 10 i konvertujem u DV format. Da li je to moguce, i kako se to radi? Kojim drugim programom osim Premierom (koga nemam) mogu to da uradim?
 
Ne treba premier ni za kakvo encodovanje transkcodovanje remuxovanja .....
To rade progarmi od 2-3 mb :)

Mpeg je firma/grupa. U njoj postoje 250 audio video codeca/formata...
U prevodu mpeg ne govori nista . Sta je unutra mpeg1 mpeg2 mpeg4 ? Predpostavljam da je jedno od prva 2 ali ne mora da znaci.
Ubaci taj fajl u media info pa daj ovde...
ALi uglavnom to mozes preko virtual duba da odradis. Smo ti treba neki od mnogih DV encodera(tipa Cedocida VfW, mainconcept,ffDshow.. samo gledaj da budu vfw ako radis u Vritual dubu )
 
Poslednja izmena:
Format : MPEG-PS
File size : 2.68 GiB
Duration : 39mn 47s
Overall bit rate : 9 650 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, Matrix : Default
Format settings, GOP : M=3, N=12
Duration : 39mn 47s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 7 922 Kbps
Nominal bit rate : 9 000 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.764
Stream size : 2.20 GiB (82%)

Audio
ID : 160 (0xA0)
Format : PCM
Format settings, Endianness : Big
Format settings, Sign : Signed
Muxing mode : DVD-Video
Duration : 39mn 47s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 536 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 437 MiB (16%)

Imam Windows 7, a fajl sam snimao sa programom Corel Video Studio Pro X3..
 
Mpeg2 je . ok.
Sta sad zelis sa njim ? Zasto u DV ?Opisao sam gore kako da odradis ako si vec odlucio.
 
Mozda ce ovo zvucati glupo, jer se stvarno ne razumem nesto u to.. Ali jednom su mi rekli da ako hocu najbolji kvalitet od toga sto imam, da kovertujem mpeg2 u DV PAL, mnogo zauzima prostora na hdd ali je to maksimum kvaliteta. A ja bih voleo da nekako bar za nijansu ublazim Analogni sneg i dobijem sto bolju sliku. Od ovog fajla koji sam prikazao u info i jos jednog koji sam snimao sa analogne TV kartice na HDD.
 
Jeste glupo... Mislim nije ako ti treba za nesto posebno bas DV...
Ali ako oces na kompu sacuvas to encodujes x264-om i spakujes u mp4 ili mkv...
Najbolji kvalitet ces dobiti
Mozes koristiti tipa mediacoder sa njim nece ti biti tesko.
 
Jeste to mi je nesto posebno. A imam 1.5 TB HDD nije mi uopste vazan prostor na disku ni kako cu to sacuvati, vazno mi je samo da bude u maksimalnom kvalitetu? Sta mi predlazes?
 
Ne razumem sta ti je nesto posebno ?
Jer moras u DV? ako ne onda lepo sa x264 encoduj to , dobices maximalna kvalitet za bilo koju velicinu u odnosu na druge encodere

Uzmi meencoder , nema crf sto je glupost ali za ovako nesto mozes i sa output MB da prodjes...
Stavi H264 i encoder x264 (nemoj cuda i slicna sranja )
Stavi High profile ( ne high 10bit ) , stavi target size/ouptut na 600-700Mb(igraj se malo ne znam kolko ce biti dovoljno ) .. Preset uzmi sto sporiji(ne bas placibo) , ako imas ok procesor i ne zuris.
Pa probaj ...

Mozes i Megui ili Handbreak jer ima CRF(najbolji nacin encodovanja ) ali ces najverovatnije morati preko avysinth skripte ..
Ali mozes i sa meencoderom samo da pgoodis odgovarajucu velicinu i da ne uzimas neki super fast preset.
 
Poslednja izmena:
Moram u DV.. Da je x264 u pitanju lakse bih se snasao, ali nikada pre nisam nista prebacivao u DV, pa i ne znam kako se radi? Instalirao sam MainConcept Reference 2.1, Imam K Lite Codec Pak 6.84 full, CoreAVC Pro Edition pored toga kao sto rekoh imam Corel Video Studio i Vegas Pro 10, sta mi jos treba da bih dobio taj DV? Ako je u pitanju nesto od MainConcept-a sta konkretno, koja verzija? A ako je VirtualDub koja verzija je najnovija i kompatibilna sa Win7?
 
Virtual dub je odavno kopibailna sa w7...valjda stvanro ga nisam koristio odavno jer ne podnosim VFW
Mislim da ce ti trebati virtual dub mod , jer obican nece otvortii mpeg-2
Skini http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Codec-Packs-Video-Codecs/Cedocida-DV-Codec.shtml
Ucitaj taj vide u virtal dub mod
POd encoder ucitaj dll gore koji si skinuo ....
i onda snimi video...

Ili jos jednostavnije odradi to sa : MPEG Streamclip...

i ako nije tajna zasto mora u DV ? na sta ces snimati taj video/za sta ce sluziti ?
 
Poslednja izmena:
Jednostavno glavni cilj sam vec rekao.. Ako snimim nesto sa Analognom TV karticom, (sadrzaj koji mi je jako vazan) a neki tamo Grk snimi nas kanal preko satelita digitalno... On ima isto to snimljeno digitalno a ja analogno.. A mene zivo jede radoznalost sta ce da bude kada konvertujem mpeg snimljen analogno u digital video.. Ne razumem se u to kao sto rekoh, ali tragam za maksimalnim kvalitetom. Mozda ce sneg od sitnh belih tackica koje imam nestati, mozda ce ostati isto samo sa mnogo vecim fajlom, mozda ce se kvalitet pokvariti, ali zelim da znam i vidim svojim ocima sta ce se desiti. :) To bih rekao da je razlog... A cilj da dobijem maksimalni kvalitet od toga sto imam.
 
covek pokusava konverzijom u dv da poboljsa kvalitet vec snimljenog i kompresovanog materijala.

NEMOJ to da radis. Svaka nova konverzija KVARI kvalitet slike, a dobiti neces nista, garantovano, osim sto ce ti zauzeti puno vise mesta.
Ostavi materijal takav kakav je ili stvarno probaj filterima da skines sneg i sta ti jos smeta. DV format je dobar za arhiviranje i obradu videa koji je potekao sa DV formata, NE konvertovanog iz mpeg.

ti kad si snimio video taj video je vec postao digitalan, prebacivanjem u DV nece postati digitalniji.
 
covek pokusava konverzijom u dv da poboljsa kvalitet vec snimljenog i kompresovanog materijala.

NEMOJ to da radis. Svaka nova konverzija KVARI kvalitet slike, a dobiti neces nista, garantovano, osim sto ce ti zauzeti puno vise mesta.
Ostavi materijal takav kakav je ili stvarno probaj filterima da skines sneg i sta ti jos smeta. DV format je dobar za arhiviranje i obradu videa koji je potekao sa DV formata, NE konvertovanog iz mpeg.

ti kad si snimio video taj video je vec postao digitalan, prebacivanjem u DV nece postati digitalniji.

Covek ti lepo napisa. Ja sam po profesiji montazer pa tako da ti prosto kazem, DV jest bolji od tvog MPEG-a na papiru, ali posto si vec vrsio capture u MPEG nista neces dobiti vec samo veci fajl. Jer prosto od babe ne mozes da napravis devojku. Ako vec hoces to da radis koristi Virtual Dub Mod i imas besplatan Panasonic DV codec koji radi odlicno. Ima rezona da kompresujes ako ides sa veceg na manji fajl u drugom slucaju ne, jedino ako si televizija pa ne mozes da emitujes MPEG, a DV mozes onda vrsis konverziju da bi emitovao. Pazi jos jednu stvar kod MPEG je dominantna 1. poluslika dok kod DV druga. Medjutim ako koristis gore navedene programe oni to automatski rade.
 
Jednostavno glavni cilj sam vec rekao.. Ako snimim nesto sa Analognom TV karticom, (sadrzaj koji mi je jako vazan) a neki tamo Grk snimi nas kanal preko satelita digitalno... On ima isto to snimljeno digitalno a ja analogno.. A mene zivo jede radoznalost sta ce da bude kada konvertujem mpeg snimljen analogno u digital video.. Ne razumem se u to kao sto rekoh, ali tragam za maksimalnim kvalitetom. Mozda ce sneg od sitnh belih tackica koje imam nestati, mozda ce ostati isto samo sa mnogo vecim fajlom, mozda ce se kvalitet pokvariti, ali zelim da znam i vidim svojim ocima sta ce se desiti. :) To bih rekao da je razlog... A cilj da dobijem maksimalni kvalitet od toga sto imam.
pobrko si ti nesto...
Vec ti danijel reko , to je odavno digitalno..
Tragas za maximalnim kvalitetom a insistiras na DVu ? Stvarno ne razumem...
Maximalan kvalitet je taj u koji si snimio... Jedino sto mozes lossless ccodec da prebacis u neki drugi i dobijes mnogo veci fajl identicnog kvaliteta...
Ko sto je Zoki reko da povecas kvalitet ne mozes, pa mi zato i dalje nije jasno zasto bas mora DV ?
Ako mora zbog nekog emitovanja ili nekih drugih tehnickih razloga onda ok zato pitam , ali ako trazi max kvalitet ne vidim kako ces to postici konverotavnjem u DV..
 
1. Svaka kompresija u LOSSY format UMANJUJE kvalitet.
2. Svaka kompresija u LOSSLESS format ZADRZAVA, NE POVECAVA kvalitet.
DV je LOSSY format. Kompresijom u DV ces umanjiti kvalitet a dobiti veci fajl.
Kompresijom u neki lossless format tipa Lagarith ces dobiti potpuno isti kvalitet i 5-15 puta veci fajl.
Za poboljsanje kvaliteta filtriraj video odgovarajucim filterima i sacuvaj u H.264 format jer daje isti kvalitet kao DV uz znatno manji fajl.
 
HVALA Vam puno svima. Konacno da naucim nesto. :) Ziveo sam u zabludi neko vreme, ali sad posle ovako detaljnjih objasnjenja i ne moram da se uveravam svojim ocima da cu dobiti isti ili gori kvalitet a pritom veci fajl prebacivanjem u DV.

Jednostavno i ja sam donekle znao da ne moze da se od babe napravi devojka, ali nadao sam se u tehnologiju 21. veka.. :D

Salu na stranu, hvala Vam jos jednom svima, a ja cu videti sa ovim filterima, mozda uspem da dobijem makar nesto ili da zamazem oci sebi.
 
Nazad
Vrh Dno