Šta je novo?

MP3 na mobu...

Bekem

Slavan
Učlanjen(a)
21.02.2005
Poruke
21
Poena
304
Zanima me koliko moze muzike da se odslusa na fonu, dok se on ne ugasi (ako se ostale stvari ostave po strani, kao sto su pricanje, igranje, gprs...)?
 
Pa...
otprilike od 0 (nula sekundi) ako je prazna baterija, do beskonacno ako je ukljucen na punjac...
 
pa zavisi od fona.


rafiki je napisao(la):
Pa...
otprilike od 0 (nula sekundi) ako je prazna baterija, do beskonacno ako je ukljucen na punjac...


a ti si neki pametan? :D
 
ivanhoe je napisao(la):
Kakvo pitanje - takav odgovor...

Upravo tako. Kako je to pitanje "koliko mjuze moze da se slusa na fonu..." Kao da je neko testirao (pojavice se oni kad-tad :) ). Probaj sam da testiras kolko moze da ti izdrzi...
 
Ne bih pitao da ga imam... Ako neko ima takav bilo koji fon i slusa mp3 na njemu, voleo bih da me prosvetli.
 
Pitanje uopste nije glupo, ne mora niko da testira, sigurno su ljudi koji slusaju mp3 na mobu to primetili tokom vremena ...

Ja bih samo dodao jos jedno pitanje, (nadam se da Bekemu ne smeta) :

Da li smatrate da mobilni sa hardverskim mp3 playerom moze zameniti pravi, firmirani mp3 player ?
 
Tom^Cat je napisao(la):
Ja bih samo dodao jos jedno pitanje, (nadam se da Bekemu ne smeta) :

Da li smatrate da mobilni sa hardverskim mp3 playerom moze zameniti pravi, firmirani mp3 player ?
NE MOZE, ako ti je kvalitet zvuka bitan. Sta god ko pricao, uzmes neki mp3 player, po mogucstvu kvalitetniji, i snimis istu pesmu na njega i na mobilni pa uporedis. Ja jesam, imam i k700 i iriver i veruj mi, nije za poredjenje. Plus sto je mobilni kao player prilicno tih.
Inace mnogo je bolje ako recimo hoces da das 250€ za sve to uzeti flash player za 100 i za 150 telefon bez mp3 playera, jedino ako ti nije bitno da imas skup telefon
 
Poslednja izmena:
Ovo pitanje je kao "Da li je bolji k700i od digitalne kamere koja ima 4 megapixela"? Naravno da nije :smoke: Uporedio sam i ja isto zvuk izmedju k700i i iRivera i mogu da vam kazem da iRiver ima mnogo bolji zvuk...

Pozdrav!
 
Mislim sad ne moze, to malo glupo pitanje, ali sam mislio da ce za neke 2 godine mobilni imati odlican kvalitet mp3-ja, tako da nam nece biti potrebni iriveri i diskmeni :D
 
Polazite od pogrešnih pretpostavki da većina korisnika ima ultravisoke kriterijume kad je kvalitet zvuka u pitanju, što svakako nije slučaj. Siguran sam da zvuk iz S/K700 ili Motorole E398 u potpunosti zadovoljava ogromnu većinu ljudi. Druga stvar je što izlazi na telefonima obično nisu dovoljno jaki, a to je u realnim uslovima slušanja u bučnom okruženju mnogo veći problem nego zvuk nešto slabijeg kvaliteta (koji je, uzgred, bolji od bar 50% mp3 plejera na tržištu).
Dakle, za većinu ljudi - da, mobilni može već sad da zameni mp3 plejer. Audiofili naravno traže više.
 
ivanhoe je napisao(la):
Polazite od pogrešnih pretpostavki da većina korisnika ima ultravisoke kriterijume kad je kvalitet zvuka u pitanju, što svakako nije slučaj. Siguran sam da zvuk iz S/K700 ili Motorole E398 u potpunosti zadovoljava ogromnu većinu ljudi. Druga stvar je što izlazi na telefonima obično nisu dovoljno jaki, a to je u realnim uslovima slušanja u bučnom okruženju mnogo veći problem nego zvuk nešto slabijeg kvaliteta (koji je, uzgred, bolji od bar 50% mp3 plejera na tržištu).
Dakle, za većinu ljudi - da, mobilni može već sad da zameni mp3 plejer. Audiofili naravno traže više.
Ja napisah u prvoj recenici: "ako je kvalitet zvuka bitan".
 
Da, ali to zvuči kao da je sa mobilnog zvuk totalni krš, a nije.
 
Da preciziram, pod pitanjem sam mislio na trenutnu situaciju tj. sadasnjost (inace mislim da je to veoma izvesno u bliskoj buducnosti).
I naravno podrazumevam da kvalitet ne moze biti potpuno isti (mada je poredjenje sa fotoaparatima preterano, ovde razlika nikako ne moze biti tolika), ali se pitam da li je ta razlika toliko velika da se ne moze zanemariti.

Znaci, ok, svi se slazemo da je zvuk na kvalitetnim mp3 playerima bolji, ali koliko je bolji, da li vredi tih para? Jer mp3 player kosta oko 100 eura, dal se isplati dati te pare za tu razliku u kvalitetu.
 
Tom^Cat je napisao(la):
I naravno podrazumevam da kvalitet ne moze biti potpuno isti (mada je poredjenje sa fotoaparatima preterano, ovde razlika nikako ne moze biti tolika), ali se pitam da li je ta razlika toliko velika da se ne moze zanemariti.

Znaci, ok, svi se slazemo da je zvuk na kvalitetnim mp3 playerima bolji, ali koliko je bolji, da li vredi tih para? Jer mp3 player kosta oko 100 eura, dal se isplati dati te pare za tu razliku u kvalitetu.
Da li se tebi isplati ne moze znati niko drugi. Ja sam dao te pare, neko drugi nece, najbolje je da poslusas obe varijante pa da odlucis. Ja recimo ni jednom nisam za 3 meseca slusao mp3 na mobilnom jer sam se razocarao zvukom.
 
podaci za n-gage 1:
slusao sam sigurno preko 3 sata mp3 nekoliko puta i baterija je radila... naravno zavisi koliko ti treba ali mislim da moze da izdrzi, u velikoj vecini slucajeva (koji ce se javiti u praksi) , bez problema ceo dan (recimo 15-ak sati rada, 3-4 sati slusanja muzike).
kvalitet zvuka je odlican i sigurno je bolji od prosecnih mp3 playera (moze da se kaze da je iriver samo za malu nijansu bolji od njega). koriste se njegove slusalice i ono sto je bitno drzim stalno ukljucen bass boost i pop eq posto je zvuk na taj nacin najbolji i najglasniji (inace sa ovim podesavanjima ne moze da se kaze da je tih , sasvim zadovoljavajuci , bez problema slusas u prevozu ). znaci moja je preporuka da svako obavezno prvo cuje telefon pre nego sto ga kupi... slusao sam walkman/diskman 12-ak godina , presao na ngage i nisam se nijednog trenutka pokajao . koristim mmc karticu od 512 mb.
 
A ekvilajzer?

Kako kaze ivanhoe ko je pravi audiofil, kupice MP3 player umesto da se zadovolji kvalitetom MP3 reprodukcije kod mobilnog telefona... Ja licno preferiram MP3 Player ili Discman, sto znaci da sam audiofil :)
 
Ovako: ja sam imao Siemens SL45, koristio ga godinu i nesto kao mp3 player, i posle njega kupio iriver. Mogu da kazem da je SL imao izvanredan zvuk, i odlicne slusalice, i da se zvuk gotovo nije razlikovao od irivera. SL45 je sigurno imao hardverski mp3 decoder i odvojeno kolo za zvuk, dok ovi novi telefoni imaju jak procesor pa verovatno rade softverski enkoding preko univerzalnog pojacala (ne posebnog). Mana SL45 je bila sto je baterija drzala max 4-5 sati muzike, sto u nekim slucajevima nije dovoljno (treba i ceo dan ili vise da radi i kao mob) i sto su tada MMC kartice bile vrlo skupe.
 
Dorry je napisao(la):
A ekvilajzer?

Kako kaze ivanhoe ko je pravi audiofil, kupice MP3 player umesto da se zadovolji kvalitetom MP3 reprodukcije kod mobilnog telefona... Ja licno preferiram MP3 Player ili Discman, sto znaci da sam audiofil :)

Jaki ste vi audiofili kad vam je mp3 kvalitetan :-devil-:
Poz ;)
 
Meni je zvuk sa Nokie 6230 sa originalnim headsetom bolji od zvuka sa MSI Megasticka.
Ali zato recimo Sharp GX15 + Creative MP3 = cena 6230 a zvuk >
 
Vrh Dno