Šta je novo?

mp3 download

Grdno ste se presli za ovo "active-passive"

Sta to ustvari znaci?
Aktivni useri su oni koji imaju "otvoren put" ka internetu, tj direktno su vidljivi sa neta i konekcija do njih se obavlja direktno
Pasivni useri su korisnici koji su iza firewall-a, NAT-a, lose konfigurisanih rutera etc.
Sta je poenta? Aktivni user moze da pravi konekciju sa bilo kim (znaci, sa aktivnim ili pasivnim korisnicima) dok pasivni korisnici ne mogu da komuniciraju sa pasivnim vec samo sa aktivnim.

BTW. koristio sam duze vreme DC i poprilicno sam nezadovoljan. Mislim da postoje bolja resenja (mada zavisi kome za sta treba), kao recimo Overnet (mada je ovo vise subjektivno, nekome mozda ne bi odgovaralo).

Pozdrav

P.S. PJ, verovatno dobijas gresku iz gore navedenih razloga
 
Moze li vise infoa o tom DC-u ili bar link gde da ga skinem?
Ima li ovde neko ko koristi eMule, posto imam neka pitanja u vezi snjim?
 
da, da znam sta je aktivan i pasivan user, ali zasto nisam u mogucnosti da skidam od njih? Ko moze onda da skida od pasivnih usera? Ja sam aktivan....ili se tripujem...
 
PJ je napisao(la):
da, da znam sta je aktivan i pasivan user, ali zasto nisam u mogucnosti da skidam od njih? Ko moze onda da skida od pasivnih usera? Ja sam aktivan....ili se tripujem...

Ponekad DC hoce da preceni situaciju. Kaze ti da si aktivan, ali pri pokusaju konektovanja na pasivnog usera, ispadne da nesto nije bas u redu. Vise puta mi se ovo desavalo, to vec ne znam zasto je tako. :(
Poz!
 
...Cisto da dodam dobar site:

www.mp3000.net
ili
www.mp3zoekmachine.nl

...A za klascno pretrazivanje, sto da ne altavista?

Pzdrv!
 
Da ne otvaram novi topic: Da li zna neko gde mogu da nadjem pesmu Huff & Herb - Feeling Good (ona pesma iz reklame za uloske sa ribom koja brcka noge u potoku i sl.)
 
Vrh Dno