Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Pita te covek sta pise da je greska kada iskoci BSOD, a ne sta je BSOD (lol), uvek pise sta je problem.
 
XAXAXA, i ja kopcam ko da sam bosanac :)d)... a nije mi do smeha.

Stalno ispisuje za bccode: E1

Inace evo je opet iskocio plavi ekran.

Svaki put sam bio na ff i sigurno sam 2 puta gasio ff na x.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    40.5 KB · Pregleda: 68
  • 2.JPG
    2.JPG
    37.4 KB · Pregleda: 65
  • 20171203_071605.jpg
    20171203_071605.jpg
    1,015.9 KB · Pregleda: 76
  • dump file.rar
    43.7 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
Ubio sam ff57 i vratio se na 52.02.
Da li je on kao najbolji (najstabilniji) ff?

Kad sam bio presao na ffq57, dugme " + " za novi tab mi se pomerilo skroz u kraj iza tabova, pa sam ga ja premestio ispred da stoji, a do tada mi je lepo bilo zakaceno za svaki tab. Pogledajte sliku, "+" je sada u krugu a bio je na svakom tabu gde je pravougaonik plavi iscrtan.
Kako vratiti + (dodaj tab) na mesto gde je ranije bio?

1.jpg
 
Poslednja izmena:
Kernel se srušio koliko vidim, uradi kao admin sfc /scannow, imaš li neki AV koji se kači na FF?
Jesu li ti novi drajveri za GPU itd?
Problem je verovatno do nekog drajvera, moguće za hardver, moguće i da drajver za neki AV napravi problem i slično.
 
Poslednja izmena:
Drajveri NISU novi, KAV se kaci za ff ... memorija NIJE (skeniro sam je celi dan), sve komponente kvalitetne...

Obajsni korak po korak "uradi kao admin sfc /scannow", sta, kako ...

Ja sam deinstalirao potpuno FF, control panel pa tamo..., restartovao i ponovo instalirao ff ovaj stariji 52.02.
Sta je sa ovim "+ tab", sto se ne vraca gore na sam tab?

edit: Sad kad spomenusmo AV, odnosno ovaj moj KAV, nakon polsednjeg rusenja i odlaska u plavo, kav je prijavio da hoce poslati podatke o rusenju, odnosno problemu, sto sam mu i dozvolio...
Dakle u adons bi trebalo da disable KAV?
 
Poslednja izmena:
I ja ponekad imam bsod dok surfujem firefox-om, a koristim 64 bitnu verziju.
Nisam ni pomislio do sada da je to zbog FF jer i na starijoj verziji mi se to desilo par puta i sa ovom mozda isto par puta pa nije strasno

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Kod mene nikad problem, koristim FF bete ili developer ed.
 
Ooooo da evo ga opet bsod pri gasenju (x) novoinstalirane verzije 55.02.
Pokusavam da "vratim" + odnosno otvaranje novog taba desno pored iksica ...

Kako da sve pocistim za starim instalacijama ff.
Sta od programa da koristim da bi pocistio otpad koji je ostao?
Kojim redom...
 
Evo ga sad radi, pocistio sam sve rucno po svim folderima (izgleda uspesno), pa sam onda "automatski" instalirao najnoviji video drajver (nvidia) i + se vratio iza taba (navika hebiga)...

1.JPG

E pitanje je sad da li ici na neki noviji ff, trenutno je ff 50.0. 32bit

Da li pokusati sa 64bit?
Hmmmm
 
E pa otisao sam na noviji i na 64 i evo zasto ja NE MOGU da koristim 64bitni FF...

a.JPG

Sada mi radi trenutno 32bit ffq 57.01 i s njom nemam problema kao na slici, a da li ce se javiti opet problemi sa bsod, e to cu da vidim sutra jer sad odoh spavati...

BSOD je bio sigurno i zbog ff.
6 puta za 3 dana, danas 3, od toga 3 sigurno pri zatvaranju ff na x a jos jednan sam na pola siguran da je bio pri zatvaranju ff.
 
Dobro jutro.

Sta je "ovo" zaokruzeno na slici i kako to ukloniti?
Nema ga kad ukljucim podesavanje desnim klikom, jednostano nestane, da nije negde u podesavanjima u alatima?
Sta je to onda i gde je uklj/isklj?
Tu su sa leva na desno: "enter radar view", "page actions", "save to pocket", "bookmark this page".

Capture.JPG
 
Samo stavi pointer na savaki i samo će ti se kasti.
 
Dobro jutro.

Sta je "ovo" zaokruzeno na slici i kako to ukloniti?
Nema ga kad ukljucim podesavanje desnim klikom, jednostano nestane, da nije negde u podesavanjima u alatima?
Sta je to onda i gde je uklj/isklj?
Tu su sa leva na desno: "enter radar view", "page actions", "save to pocket", "bookmark this page".

Pogledajte prilog 241897

Tri linije desno (hamburger menu) pa ides customize, pa rasporedi sta hoces i kako hoces...

A ako hoces da skroz ugasis Pocket (FF Bloat) onda uradis sledece :

about:config

extensions.pocket.enabled (potrazi i 2x klik da oznaci kao false)

Nemas vise aktivan Pocket.

A sto se tice w7 , razmisli da predjes na noviju verziju wina ... na zalost ali polako ce sve vise i vise biti problema na w7 , kao i cinjenica da ce developeri aplikacija prestati sa podrskom za tu verziju.
 
Drajveri NISU novi, KAV se kaci za ff ... memorija NIJE (skeniro sam je celi dan), sve komponente kvalitetne...

Obajsni korak po korak "uradi kao admin sfc /scannow", sta, kako ...

Ja sam deinstalirao potpuno FF, control panel pa tamo..., restartovao i ponovo instalirao ff ovaj stariji 52.02.
Sta je sa ovim "+ tab", sto se ne vraca gore na sam tab?

edit: Sad kad spomenusmo AV, odnosno ovaj moj KAV, nakon polsednjeg rusenja i odlaska u plavo, kav je prijavio da hoce poslati podatke o rusenju, odnosno problemu, sto sam mu i dozvolio...
Dakle u adons bi trebalo da disable KAV?

Otvoriš command promt kao administrator. KAV ugasiš njegov web filter i ugasiš add on. Nije do FF taj problem, nego do tebe.
Evo ti i čovek koji je radio na FF
 
Tri linije desno (hamburger menu) pa ides customize, pa rasporedi sta hoces i kako hoces...

.
.
.

Nemas vise aktivan Pocket.

A sto se tice w7 , razmisli da predjes na noviju verziju wina ... na zalost ali polako ce sve vise i vise biti problema na w7 ...

Bas me sinoc "zeza" prijatelj i kaze "Ti jos nis presao na w10", a ja kazem da nisam (i "necu nikad") jer na W10 mi ne radi Shogun... :d
shogun.JPG

Hvala za uklanjanje Pocket-a .

Nego vidi opet slike, znam ja pristupiti podesavanju izgleda, dovuci i odvuci ono sto me zanima ALI nema ovog iza adresnog polja kada ukljucim podesavanje...

Capture 1.JPG

Capture 2.JPG

Kako ga nema u podesavanju, kako ga ukloniti ...?
 
To ne mozes da diras, to ostaje [emoji3]

Juce mi se prvi put zaledio ff57 toliko je neki process gnjavio fx da sam mislio da ce jedino da jedino power off da pomogne.
Od programa bili su otvoreni ff i chrome, po 2,3 taba na svakom a na ff skidao epizodu serije [emoji16]
Dosao je sebi posle 2min odmah sam procesljao sistem sa EEK ali sve cisto, hmmm [emoji848]
 
Poslednja izmena:
Primetih jedan problemcic, toliko dosadjujem da se brinem da cu vas smoriti... prastajte i pomagajte ako resenje znate.

Mozda je do FF a uopste ne mora biti.

Nesto sam na ebay pitao prodavca, odgovorio mi je i hteo sam iz prozora na "Microsoft Outlook 2010" da nesto proverim u vezi predmeta koji prodaje, kliknem na link sa imenom predmeta i nece, kliknem na "bid" i nece, kliknem na ebay logo i nece, svaki put izbacuje ovu poruku sa slike.
1.JPG
Da li je to sto je nesto drugacije podeseno sada u ff ili do cega je?
Do pre ove zezancije te linkove sam iz "Microsoft Outlook 2010" otvarao.


To ne mozes da diras, to ostaje [emoji3] ...]
Deki, do pre ove zezancije sa bsod, "toga" nije bilo u mom FF.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, mozda da probas da kombinuje search i adress bar , da bude jedno polje a ne dva.
 
Poslednja izmena:
ima li jos neko problem sa sync-om bookmarkova?

instalirao sam mozillu na windows da isprobam, syncovao se ali se uopste ne prikazuju bukmarkovi koji su mi jedina poenta synca.
posle drndanja sa operom ne verujem da je i ovde to problem i da ne mogu da srede...

ima li neka fora za ovo u podesavanju?
 
^ a što ne koristiš mozbackup za to... sync bookmarka mini jedino u chrome-u radi dobro, za ostale pravim backup povremeno
 
iskreno nisam ni cuo za to jer nisam nikad koristio mozillu ali koliko vidim to je poseban alat i moram rucno to da radim sto gubi poentu sync-a koji ne znam cemu u ovom slucaju sluzi na mozilli...

takodje i kod mene sync bukmarkova radi samo na chrome-u i safariju kako treba.

uff, ipak sklanjam ovu mozillu, moram i addonove rucno da jurim i sve podesavam... dzaba im sync koji nicemu ne sluzi.
 
Poslednja izmena:
strasno :)

hvala na odgovoru, probacu i ovaj addon kako radi kad opet udjem u windows :)
 
strasno :)

hvala na odgovoru, probacu i ovaj addon kako radi kad opet udjem u windows :)

Sync radi lepo barem kod mene.

WaterFox 55.2 (win7)
FF 58beta (ubuntu 16.04)
FF 57 (w10)

Jedino sto ne radi je to da ne vrsi sync otvorenih tabova u sekundi , npr otvoris 5 tabova i naravno ne zapamti iste u cloud-u.
Za to odem i kliknem na sync dugme i zatvorim ff ... ovako bokmarks itd sve je u redu.
 
onda mene ne voli sync bukmarkova jos od opere :)

ma ne mogu da se drndam sa glupostima, koristicu safari i chrome kao multiplatform browser jer radi ok.

hteo sam da povezem sve preko mozille (win 7 + hack + manjaro) ali to ocigledno ne radi kako treba tako da bataljujem.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Waterfox sam jos prije koristio. Skinuo sam ga pa cu probati, mada on najmanje varira od samog Firefoxa, ako i varira uopste.

Features

Disabled Encrypted Media Extensions (EME)
Disabled Web Runtime (deprecated as of 2015)
Removed Pocket
Removed Telemetry
Removed data collection
Removed startup profiling
Allow running of all 64-Bit NPAPI plugins
Allow running of unsigned extensions
Removal of Sponsored Tiles on New Tab Page
Addition of Duplicate Tab option
Locale selector in about:preferences > General
 
Nazad
Vrh Dno