Šta je novo?

moze li Pionir108 da reze uspravno?

djuk

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2002
Poruke
230
Poena
630
Kupio bih Pioneer DVD 108D.
Da li neko zna ili jos bolje ima iskustva da li on moze da reze DVDove kada je postavljen uspravno.
Kuciste mi stoji oboreno pa bih voleo da imam DVD zbog koga necu morati da menjam celu koncepciju. Trenutno imam NEC DVD citac i radi OK ali da li kod rezanja ima problema?
 
Koliko ja znam (i koliko sam probao), bilo koji CD/DVD može da radi uspravno (nebitno da li čita ili snima) sa standardnim diskovima. Mini diskovi ne dolaze u obzir.
 
Moze da radi uspravno sve (pise cak i uputstvu).....
 
Svejedno je kako stoji - moze i naopacke .
Ploca diska je uvek fiksirana mehanizmom koji hvata disk po sredini - od dole i gore.
Znas ono okruglo, providno na CD-u u sredini gde se nista ne moze narezati ;)
 
Joj kakav mi je gornji post - zamislite koliko bi truda trebalo uloziti da se ubaci disk u drajv koji stoji naopacke ...
LOL
 
Kako možete da ubacite mini disk u uspravan drajv, ajde baš me interesuje?
 
Ja tesko mogu i obican disk da ubacim u uspravan drive :d Mozda iz 5-6 pokusaja :d
 
A jeste, baš se razbijamo od rezanja mini diskova svaki dan :)...
 
lepo što piše u uputsvu da može. Nego da li je neko ovo i probao? Pitam zato što iako moj NEC čita sve kada stoji uspravno, neki put je to uz malo problema, a na nekim Princo skroz srebrnim CDovima sam posle puštanja u ovakvom položaju primetio koncentrične krugove po gornjoj površini CDa, kao da su se pri rotaciji malo izgrebali o nešto.
 
Pa za mini cd okrenes kuciste za 90 stepeni, ubacis disk, pa kad ga mehanizam uhvati vratis kuciste :)
 
Da, da, a onda uvatis u drugu ruku monitor i zongliras po sobi :)
 
dogriz je napisao(la):
Koliko ja znam (i koliko sam probao), bilo koji CD/DVD može da radi uspravno (nebitno da li čita ili snima) sa standardnim diskovima.

Ne može bilo koji, mora da ima "hvataljke" koje će da pridrže CD da ne propadne. Desilo mi se davno na nekom krš CD-RW :)
 
dogriz je napisao(la):
Kako možete da ubacite mini disk u uspravan drajv, ajde baš me interesuje?
Rezanje mini diskova u Pioneer 108 je strogo zabranjeno (pise upozorenje na uputstvu), ne znam kakva je situacija sto se tice ostalih dvd rezaca
 
Troublemaker je napisao(la):
Rezanje mini diskova u Pioneer 108 je strogo zabranjeno (pise upozorenje na uputstvu), ne znam kakva je situacija sto se tice ostalih dvd rezaca
A? Zasto bre? :trust:
 
Nazad
Vrh Dno