Šta je novo?

moze li Logitech x530 na dvd plejer

missel

Čuven
Učlanjen(a)
16.11.2003
Poruke
41
Poena
604
Na kompu rade perfektno. Da li je moguce ove zvucnike na neki nacin prikljuciti na kucni DVD plejer koji ima sve prikljucke za 5.1. X530 koliko vidim nemoze da se prikljuci u takav dvd? Hvala.
 
Moze, samo kupi prelaze koji su ti potrebni.
 
Bas tako,trebaju ti adapteri da bi ih spojio na stand alone dvd.
 
Bas super, pretpostavljo sam da neko zna sta treba. Volim ovaj forum. Hvala vam, samo mi kazite gde to ima da se kupi i po kojoj ceni. Moze i tacan naziv adapter Da li treba 3 komada za svaku bananicu po jedan? HVALA jos jednom. Pozdrav.
 
5.1 distem obicno ima 6 cinc ulaza. Povezuje se sa racunararom koji ima tri bananice 3,5mm po dva izlaza, sa tri kabla "cinc-bananica".
Posto imas bananice na racunaru, a cinc audio izlaze na dvd-u, treba ti 3 para kabla "cinc-cinc" da vezes 5.1 i dvd.
Znaci idi trazi stereo kablove "cinc-cinc".
Ja kontam da je to to, ako nije ti javi.
Poz
 
Hvala, pokusacu. Sigurno postoji resenje.Hvala jos jednom.
 
To su najobicniji adaptercici, bas tako, stereo dzek(za bananicu) na dva cinca.
Postoje gotovi u prodavnicama koje se bave elektromaterijalom tog tipa, kratki su, svega oko 5-10cm sa sve prikljuccima. Ili na buvljaku :D
Naravno, potrebna su ti tri komada i jedan bitan preduslov: da ti DvD plejer POSEDUJE sve vrste ulaza/izlaza.
Inace, skoro mi je bio jedan tip koji ima LG uredjaj, koji nema cak ni 2.1 izlaz! O dekoderu 5.1 da ne pricam.
 
Poslednja izmena:
Imam Kopernikus titanijum vidim da je u radnji prikljucen neki 5.1 sistem. Mislim da ima sve pootrebne izlaze i ulaze. Hvala na savetima. Pozdrav.l
 
BokiPK je napisao(la):
To su najobicniji adaptercici, bas tako, stereo dzek(za bananicu) na dva cinca.
O cemu pricamo?
koliko JA znam kada se dvd vezuje sa 5.1 tu nema nijednog 3.5mm.
Ili mozda ima neki slucaj za koji ja ne znam, mada ne verujem da bi neka firma isla van standarda i radila izvedbu sa 3.5mm.
:smoke:
 
dr.Tiristor je napisao(la):
O cemu pricamo?
koliko JA znam kada se dvd vezuje sa 5.1 tu nema nijednog 3.5mm.
Ili mozda ima neki slucaj za koji ja ne znam, mada ne verujem da bi neka firma isla van standarda i radila izvedbu sa 3.5mm.
:smoke:

DVD nema 3,5mm ali zato zvucnici imaju. Znaci da od DVD-a idu cincevi (6 kom.) a ka zvucnicima idu stereo 3.5mm (3 kom.). Jedino ako i zvucnici imaju ulaze izvedene preko cinceva jer nisam video taj model a ali sumnjam da je tako.

Pozdrav
 
X-530 ima tri 3.5mm stereo bananice.
Znači, trebaju ti tri adaptera ženski stereo 3.5mm na dva muška činča.
 
Poslednja izmena:
Na zvucnicima audio in 3,5 mm?
Ja se jos tripovao da dvd ima 3,5 mm!
 
Vrh Dno