Šta je novo?

motorola v525 - fleXovanje by NOKE

misterx

Čuven
Učlanjen(a)
07.01.2002
Poruke
704
Poena
619
NOKE 12.04. u 15:50 h

e ovako: flex sa radi samo preko data kabla. inace zivim u sarajevu i kod nas je 15eur taj kabal. uspio sam provaliti u motclub.com i flexati svoj mobitel. evo sta vam treba od software - motorola pst 6.7. general -motorola 6.7. patch(multiflashflex.exe) - flexfile. ova prva dva progrma skidaju se sa motclub.com i to ovako: 1. ides na motclub.com,pa na programas lijevo, pa onda na motorola pst 6.7. general na broj 1 desno i pocne download 2. odmah ispod toga ima patch i njega treba skinuti. 3. poslije toga skinete flex file sa www.v600.cjb.net kada imate sav potreban software onda uraditwe sljedece kako pise: flex modela v300, v500 & v525 @ v600 od software treba: - motorola pst 6.7 general, - motorla 6.7 patch (multiflashflex.exe), - flex file. 1.otpakovati file pst_6.7_general i instalirati taj program. 2.otpakovati file pst_6.7._patch i instalirati multifleshflex.exe 3.konektovati mobitel na data kabal (moraju se instalirati driveri za kabal, a to se uradi kada se salju melodije, i ostalo) a ako to nije uradjeno ima gore folder pk2 i odatle instalirati drivere 4.pokrenuti multifleshflex.exe 4.a)ukinuti kvacicu sa flash 5.oznaciti enable flex a pod flex file staviti file koji ste skinuli sa v600.cjb.net 6. sa desne strane oznaciti kvacice override existing phone software i master clear phones... ostala polja ne oznacivati, tj 2. i 4. polje ostaviti neoznaceno 7. poslije toga kliknuti start... napomena: ovako se isto radi flash ali vam to ne preporucujem jer su izasle nove motorole koju ugradjuju novije kamere i njih ne podrzava flesh tako da ako flashujete mob mozete izgubiti kameru. to se desava samo ako vam je telefon noviji od 2 sedmice. naravno na motclub.com pod firmwares imate flash file koji podrzava kameru kod novijih modela samo treba naci odgovarajuci file. ipak flash je nepotreban jer flex je extra, uradi sve i telefon funkcionise bez problema, ubrza ga, dobijete video playeri i 6 mb memorije. sretno

by NOKE @ mobilnisvet.com



mislim da ce koristiti nekima ovde ... ja trenutno skidam software jer treba da uradim devojcici tel pa ako nekome treba od sutra mozemo da se dogovorimo da zavrshimo za dz to

poz
 
Da li je ostala ista procedura?
Mozda se pojavio bolji i noviji software?
Video sam da je dosta ljudi imalo preoblema na howardforums.com.
Kakvi su tvoji utisci. Da li si probao da flash -ujes, osim flex -a?
 
Procedura je ostala ista samo sto je se pojavio TRIPLETS_G_0B.09.45R_reflash.rar i flex SE6452AXXP10F9 to je poslednji koji je izasao i radi OK
 
Da ne otvaram novi thread, koliko vam je vremena potrebno da napunite tu motorolu v525??? Meni se stalno puni 4-5 sati. Jel' to normalno ili punjac ne valja?
 
Imao sam jedno 20-ak dana V525, kod mene se punila za sat-dva (stvarno ne znam tačno, ali nije više od dva sata)...
 
nemam pojma.... davno je to bilo :)
 
A da bi izbacio sva Vodafone podesavanja (ali bas sva, ukljucujuci meni -e i podesavanja) da li je dovoljan samo flex ili mora full flash?
 
dovoljno je ubaciti samo flex i sve vodafonove stvari ce nestati i dobices jos video opciju
 
A da li vredi flash -ovati (pored flex -ovanja) motorolu v525.
Da li se time nesto dobija (brzina, nove opcije...)?
 
Flash -ovao sam i flex -ova v525 sa poslednjom verzijom oba file -a.
Radi super, ne koci se, ne gubi se. Sada je sve lepse, nema Vodaphone -a.
Kamera radi super.
Ukljucio sam i status report, a smestaj sms -a na telefon je vec bio u ovom flash -u.
Sve u svemu za preporuku.
 
1. Koliko mu traje baterija kada se pravilno formira i koristi oko 5 fotki, 10 minuta razgovora i oko 10 poruka?
2. Da li se moze negde kupiti fleshovan da ne bi bilo problema oko garancije?
 
Fleshovanje toplo preporucujem. Nakon toga telefon izgleda mnogo lepse, sve ikone su animirane, i sve od vodafona nestane i dobijes V600. Inace slikanje najmanje trosi. Na moru sam slikao ceo dan bez punjenja. Inace ovo najbolji telefon trenutno. Nista ne odskace previse, ali kada se sabere, onda mu nema premca. Inace telefon bez blue-tootha nije vredan kupovine.
 
@boyce: Za to se slazem.
Ja bih hteo da flex-ujem moj mob, pa me zanima kakav kabal treba da kupim i koji mi software treba.
 
Radi li iko to u BG-u za lovu, drugaru bi trebalo?

Naravno da se nekakva garancija za aparat podrazumeva.. ;)
 
Poslednja izmena:
Ko ce bre da ti da garanciju, za ilegalne radnje ???
 
Pa ono, ti dodjesh kod tipa da ti fleshuje mob, i:

- Sluchaj A:
Proba da ga fleshuje, ne uspe, s*ebe i stari softver, i poshto nije dao nikakvu garanciju na uspeh svoje "operacije" nad dotad potpuno ispravnim telefonom, ode u kafic da popije pice za dushu tvom telefonu, a ti ostao bez xyz evra..

- Sluchaj B:
Chovek je vec fleshovao gomilu takvih telefona, tachno zna shta radi, i toliko je siguran u sebe da je spreman da ponudi potpuni refund za novi telefon u sluchaju da njegovom greshkom tvoj ostane u "guru meditation" modu ;).
 
Nazad
Vrh Dno