Šta je novo?

Motorola V3 - prebacivanje melodija sa kompa na tel

Učlanjen(a)
17.10.2003
Poruke
183
Poena
619
Sestra je kupila V3 i sad hoce da joj prebacim neke melodije na tel. Na njemu je imala jedan *.mp3 i jedan *.amr fajl. *.mp3 je bio neki nebitan pa resih da ga obrisem, kad ono... nece... :smoke: Posle nekoliko pokusaja brisanja i dva pokusaja preimenovanja nekako je nestao. Sad kad hocu da prebacim bilo mp3 bilo amr na njega nece da prihvati, navodno kopira, prodje neko vreme ali se na telefonu nista ne pojavi. Kopiranje mp3 i amr sa telefona na komp funkcionise, da stvar bude jos cudnija kopiranje slika funkcionise u oba smera :S: Ima li neko ideju u cemu bi mogao biti problem?
Hvala.
 
Koje programe koristis? Pretp p2ktools, sa kojim imas direktan pristup folderima u telefonu, sto osnovni motorola pst ne omogucava ... uradi refresh nakon kopiranja pa vidi ima li prenetog fajla ....i posle obavezno restart iz samog programa, pa kad ti se odradi restart telefona, pogledaj imas li ga na telefonu ...

Meni se nesto slicno desavalo sa java aplikacijama, jedva sam resio ... cak ni kompletan flash telefona nije pomogao, sto tebi mozda ne bi bilo lose da odradis, narocito ako si dobio neki stariji fw sa njim sa kojim npr nemas video zapis i sl ..
 
Koristim Motorola mobile PhoneTools koji je stigao uz tel. pokusacu sa nekim drugim (ako nadjem)...
 
Nadji ovaj p2k tools ili neki drugi p2k program (trebace ti p2k driveri da bi ih koristio), nije problem da se nadje, moze se i poslati
 
Nesto mi nije jasno... Nasao sam nekoliko p2k programa i skoro svi mi javljaju da tel nije povezan (P2kCommander je i kad je navodno tel bio povezan bio mrtav)... Pokusao sam i sa drugim kablom...

Edit :)
Prebacuje i 3gp sa kompa na tel...
 
Poslednja izmena od urednika:
Trebace ti p2k drajveri ... citaj i ono u zagradama :eyebrows:

za sve ce ti trebati malo vise vremena kad prvi put budes provaljivao, posle je rutina

Preporucujem posle novog fw-a, ubacis i drm reflash za font, kao i za ikonice, i instaliranje nekog finog skina

Na kraju mozes funlights da ukljucis, pa kad te neko zove bt lampica svetli i trepce :banana:
 
Procitao, njih ima uz sve programe koje sam skinuo ali ne kontam sta sa njima... Pokusao sam neke da instaliram ali dobijem neki glupavi modem koji nema veze sa motorolom... Posto vidim da si se vec bavio ovim moracu jos malo da te davim :)
 
JOs tipova ... nakon instalacije tih p2k drivera, samo ti prihvataj sa ok sta ti nudi ... na kraju ces u contrl panelu imati u add/remove nekoliko grupa drajvera ... ako nece sa jednog usb porta, promeni ga ... meni npr na laptopu na jednom portu nece, na onom odmah ispod hoce

Takodje, citao sam da moze imati veze sa service pack-om win-a povezivanje motorole

Imas na mobilnom svetu objasnjeno dosta toga.
 
Ok, hvala. Pokusacu nekako da se izborim, ako ne bude islo eto mene opet :)

Pokusao i preko bluetooth-a... :(
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne znam da li je ovo protiv propisa, ali toplo ti savetujem neki od specijalizovanih foruma (citaj mobilnisvet).
Nista protiv bencha, prosto tamo obitava gomila ljudi koji su u svakodnevnom kontaktu sa telefonima.
A ti Vlaja ne setis se tvog druga koji ima Motorolu...ccc.

Ako ti i dalje ne radi, pobrisi sve i instaliraj ponovo:
Motorola MPT (onaj original sa diska).

Skini sa motomodders.net p2k tools, p2k commander i p2k drajvere.
Instaliraj prvo drajvere i sta god da ti nudi prihvataj. Da, dobices Motorola USB modem a to i treba da dobijes.

Kod koriscenja p2k programa obrati paznju na kojem ti je portu telefon a to ces videti na sledeci nacni:
Control panel/phone and modem options/modems i tu vidis na kom ti je portu Motorola USB modem.

Kod mene p2k commander radi lepo a postoji cak i p2k plugin za Total commander.
Probaj ovo sve pa javi.
 
Ala me spusti, bolje da si me nazvao da se objasnimo nego sto me ovako izblamira (zbog ovog uputstva cu te skratiti za glavu:"Control Panel..." cekaj samo sledeci vikend)... :)
Volim Bench zato nisam ni pokusavao na drugim mestima :) Palo mi je na pamet ali iz poznatih ti razlog jedva stignem i ovo...
MPT i jeste onaj sa diska i on radi (u glavnom), sa motomodders sam skinuo skoro sve sto ima, instalira on drajvere (mozda sam gore MALO lose objasnio) ali se nesto gubi, danas sam imao malo vremena pa sam cackao... P2kCommanderV330 ga je video samo jednom ali nije mogao da otvori nista sa telefona, p2kman ga ne vidi nikako, P2KTools_v0.7.1.9 je uspeo da ga skonta ali samo u AT modu (tu je skroz funkcionalan) - kako se prebacim u P2K kao da iscupam kabl iz tel. E, sta sam jos danas u tom cackanju primetio, posle odredjenog vremena (bez nekog pravila sto se tice duzine trajanja) komp jednostavno vise ne vidi da je tel prikacen...
Ako sam bolje objasnio zamolio bih za komantar...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno