Šta je novo?

Motorola Srbija na Forumu

Jedno pitanje za @Motorola Damir da li mozete da stupite u kontakt sa nekim iz "centrale" da ih priupitate kako to da reklamiraju da se Edge 20 serija reklamira da ima sjajne kamere a kad se pogledaju testovi (benchmark ne racunam jer je uradjem onako povrsinski) i iskustva nasih ljudi sa foruma koji su kupili telefone, sve je samo ne tako. Odlican je hardver od procesora do senzora koji je motorola ugradila, ali slike nemaju fokus i ostrinu, ceo softver i obrada slika je na nivou nekog srednjeg segmenta. Pa eno na GSM areni su uradili lepu analizu slika sa Edge 20 modela i vidi da ako slikamo u 108mp rezoluciji pa onda mi sami smanjimo na 12MP slike su bolje nego ako to motorolin softver sam uradi.... Zar je toliko tesko da se izdvoji novac i da se posveti paznja jednoj od najbitnijih stvari u telefonu. :)
Eto ako moze da se sazna, da li planiraju da peglaju softver kamere i da ga dovedu na nivo koji je u skladu sa cenom (ne racunam ovu cenu kod nas ona je sjajna i ispod cene ostatka sveta). Hvala :)
 
Zar je toliko tesko da se izdvoji novac i da se posveti paznja jednoj od najbitnijih stvari u telefonu.
Jeste, nije bez razloga gcam toliko popularan...
Ali da , trebalo bi da porade na tome, pogotovo ako uzmemo u obzir eu cene.
 
Kao neko ko je bio jako jako zagrižen da uzme Edge20 Pro i po prvi put odvoji više novca za telefon evo ukratko mojih utisaka

Jako sam zadovoljan sa:
• cenom
• izradom telefona
• baterijom
• količinom RAM memorije i prostora
• operaritvnim sistemom i svim gestures koji ste implementirali
• odzivom telefona
• telefoto kamerom
• količinom svetla koje glavna kamera skuplja u polu-mračnim situacijama
• svim opcijama vezano za Ready For uključujući i kabl uz pakovanje
• podrškom za 5G mrežu
• 2 godine garancije na bateriju

Ali ovo su stavke koje su me odvratile od zadržavanja telefona:
• softver kamere i obrada fotografije
• OIS na glavnoj kameri deluje kao jako potrebna stavka kada je telefoto kamera 5x - u praksi se lako može desiti da 3x ili 4.3x zoom bude dovoljan a u tom slučaju nema pomoći od stabilizacije koja je itekako potrebna na tim vrednostima.
• neizbalansirani kolorit / osvetljenje izmedju glavne i telefoto kamere koja malo smanjuje zabavu sa video zapisima uz promenu zooma.
• nedostatak 3.5mm izlaza
• kvalitetom mikrofona za video zapise

U principu, kada bih znao da ćete u narednih pola godine uvesti
osetnu optimizaciju softvera kamere
dodatne audio funkcije za mikrofon (poput ekvilajzera i limitera ili kompresora (eventualno) kao i opcije za noise canceling)

I usput jedna zelja - razmotrite za ubuduće i neke manje modele telefona - voleo bih da vidim ovakav model u 6-6.2" pakovanju.

I bravo još jednom, što rekoše neki ljudi, Edge20 serijom ste skrenuli paznju na sebe na jako pozitivan način i želim vam da tako nastavite dalje.
 
Pozdrav,interesuje me da li će edge 20 serija biti u mts-u i kada?
 
Motorola Edge 20 stiže za nekoliko dana u MTS, za ostale modele javljamo kad budemo imali preciznije informacije.
 
Pozdrav. Zanima me da li će Motorola Edge 20 Pro ponovo biti u ponudi kod operatera A1.
 
Pozdrav,
U narednih 7 dana očekujemo nove količine, za A1, Telenor, kao i u slobodnoj prodaji, kod retail partnera.
 
Ćao,
U ovom trenutnku nemamo informaciju da li će Motorola Edge 20 dolaziti u A1.
Čim budemo imali precizniji info, obavestićemo vas!
 
Da li imate informaciju zasto A1 ne omogucava VoLTE uslugu na Motorola telefonima?
Konkretno me interesuje Edge 20 pro koji je trenutno vodeci uredjaj Motorole.
Stvarno ne mogu da slusam njihov korisnicki centar kako mi ponavlja da uredjaj nema tu mogucnost.
 
I kad se očekuju nove količine uredjaja ako ima neka preciznija informacija. Rekoste u narednih sedam dana al još uvek nema nigde. Da znam da li da tražim novac nazad ili da čekam uredjaj
Hvala
 
Da li imate informaciju zasto A1 ne omogucava VoLTE uslugu na Motorola telefonima?
Konkretno me interesuje Edge 20 pro koji je trenutno vodeci uredjaj Motorole.
Stvarno ne mogu da slusam njihov korisnicki centar kako mi ponavlja da uredjaj nema tu mogucnost.
Jednostavno su pokvarene ploče. Isto je i u mtsu, imaju zacrtano da samo Samsung i iPhone podržavaju volte.... Jeziv neprofesionalizam.
Zahtevaj da ga upale i da ne beru brigu da li će raditi. Imaš na to pravo kao korisnik, ako ne promeni operatera.
 
Pa valjda je i Motorola Srbija zainteresovana da njihovi uredjaji imaju omogucen VoLTE za svoje premijum uredjaje (a i ostale) koji podrzavaju tu opciju.
Veliki minus za A1 naravno, a ako ta opcija ne bude omogucena onda mali minus za Motorola Srbija 😁
 
Da li imate informaciju zasto A1 ne omogucava VoLTE uslugu na Motorola telefonima?
Konkretno me interesuje Edge 20 pro koji je trenutno vodeci uredjaj Motorole.
Stvarno ne mogu da slusam njihov korisnicki centar kako mi ponavlja da uredjaj nema tu mogucnost.
Telenor, čim sam stavio karticu dobio Volte
 
Da Telenor ali ne A1.
Očekujem svakako odgovor i od Motorola Srbija kakve oni informacije imaju od svojih partnera ( u ovom slučaju A1) zašto je onemogućeno korišćenje VoLTE usluge na njihovim uređajima. E sad kad ću dobiti odgovor i da li pre puštanja 5g mreže kod nas to ne znam.
 
Da li imate informaciju zasto A1 ne omogucava VoLTE uslugu na Motorola telefonima?
Konkretno me interesuje Edge 20 pro koji je trenutno vodeci uredjaj Motorole.
Stvarno ne mogu da slusam njihov korisnicki centar kako mi ponavlja da uredjaj nema tu mogucnost.
U saradnji sa svakim našim partnerom, trudimo se da svaku novu uslugu (u ovom slučaju VoLTE) implementiramo što je pre moguće. Međutim, zbog procedura i potrebnih testova ali i usled kovid 19 pandemije i nedostatka ljudstva, i naših ali i naših partnera, vreme potrebno za implementaciju može da varira. Kao i do sada, uradićemo sve što je do nas da uslugu VoLTE na A1 mreži učinimo dostupnim našim korisnicima što je pre moguće.
 
Kada se moze ocekivati Android 11 na Moto G9 plus? Vidim da ga po svetu uveliko imaju.
 
Ćao, update je stigao i kod nas samo sada sve zavisi kada će ga koji operater pustiti ako ste uzeli preko operatera.Sada je na njima da odobre i puste update.
Verujem da će to biti brzo.
 
U saradnji sa svakim našim partnerom, trudimo se da svaku novu uslugu (u ovom slučaju VoLTE) implementiramo što je pre moguće. Međutim, zbog procedura i potrebnih testova ali i usled kovid 19 pandemije i nedostatka ljudstva, i naših ali i naših partnera, vreme potrebno za implementaciju može da varira. Kao i do sada, uradićemo sve što je do nas da uslugu VoLTE na A1 mreži učinimo dostupnim našim korisnicima što je pre moguće.
Da li imate informaciju zasto A1 ne omogucava VoLTE uslugu na Motorola telefonima?
Konkretno me interesuje Edge 20 pro koji je trenutno vodeci uredjaj Motorole.
Stvarno ne mogu da slusam njihov korisnicki centar kako mi ponavlja da uredjaj nema tu mogucnost.
Najnovija informacija: Danas je pušten OTA update koji, između ostalog, omogućuje VoLTE na A1 mreži za Motorola Edge 20 Pro.
 
  • Like
Reagovanja: Def
U A1 korisničkom servisu 2x danas dobijam isti odgovor. A1 trenutno ne podrzava VoLTE na Edge 20 pro.
Stigla je i sms potvrda, pa sam ih ponovo zvao da potvrdim.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211014-194353.png
    Screenshot_20211014-194353.png
    31.7 KB · Pregleda: 23
Hoće li se Motorola Moto G60 pojaviti na našem tržištu?
 
Pozdrav,
Motorola G60 će se u narednim danima pojaviti kod operatera A1! Dok bi u retail i kod ostalih operatera trebalo da stigne tokom novembra.
 
VoLTE za Edge 20 pro i sve ostale modele Motorole kod A1 i dalje ne postoji. Ima li nekih konkretnih novih informacija po tom pitanju ?
 
Nazad
Vrh Dno