Šta je novo?

Motorola One Fusion+

mironiko

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
3,488
Poena
270
https://m.gsmarena.com/motorola_one_fusion+-10290.php

Uzeh ovaj tel prošle nedelje (hvala ekipi Motorola Srbija na pomoći), pa da podelim neke kraće utiske, iako sumnjam da će tema baš vrveti od postova. :D

Iako već neko vreme korisnik Pixela (konkretno 2jka poslednjih 13 meseci), kao veliki obožavalac Motorole, odlučio sam isprobam jedan od modela koji su se nedavno pojavili i dopali mi se: Edge ili Fusion+. Edge je naravno nešto bolji i moderniji (edge ekran, bolje specifikacije, čitač otiska ispod ekrana, bolje kamere) i samim tim skuplji, ali se meni čak Fusion+ više svideo: iako ekran nije AMOLED, nisam ljubitelj edge ekrana, veća je baterija i pop-up kamera je umesto cut-out varijante. Zbog svega toga i znatno niže cene, izbor je bio prost.

Navikavanje na veličinu me najviše plašilo, no za sad prolazi dobro: tel je nezgrapniji u džepu, ali sem toga je iznenađujuće jednostavan za upotrebu jednom rukom (posle 5" telefona kraćeg za preko centimetar), čemu pomaže standardna opcija svlačenja notifikacionog bara uz pomoć čitača otiska prsta (pozadi je). Težinu (210g!) za sad ne osetim kao neki problem.

Ekran me je prijatno iznenadio. Naravno, lošiji je od AMOLED-a na Pixel-u, ali od telefona od 300ak € sam očekivao losiji IPS panel: ovde je crna odlična, kao i kontrast (verenica mi čak govori kako su njoj ovde boje lepše, što verovatno ima veze sa boosted režimom prikaza koji koristim), a max osvetljenost je sigurno dosta veća. Uzgred budi rečeno, i minimalna je veća (što je lošije), pa gledam da to okrenem u svoju korist i pred spavanje koristim tel što manje. :D

Baterija je ludilo. Mislim, znam da danas bar 5 Xiaomi i Huawei modela imaju slične rezultate, ali posle Pixela, za mene je ovo haos. Dva puna dana, 10+ sati ekrana, i jos doosta ostalo... Uostalom, screenshot je u prilogu. Punjenje bi trebalo da je dosta sporo, ali do sad sam ga oba puta punio noću, pa nisam još to ustanovio.

Kameru nisam još ljudski isprobao, kad budem metiću neke slike ovde. Performanse su super, nikakvu razliku u radu ne primetim u odnosu na Pixel 2 (ne igram se na fonu, doduše). Zvuk na zvučniku je solidan, "puca" na dole, što nije zgodno kao frontalni stereo, ali radi pos'o (koristim BT sluške, pa mi je ovo postalo relativno nevažno).

Ako nekoga nesto zanima o telefonu - tu sam. Mislim da je u cenovnom rangu od ~300e zaista dobar izbor, posebno za ljude koji cene Stock Android. :)

41c5875edc6d7e4f686bcfdf62d7996f.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cestitam na novom modelu
Motorola je prilicno zapostavljena u Srbiji iako ima kvalitet da parira u tom srednjem segmentu mnogo jacim firmama poput Samsunga i Huawei
Fusion + je odlican model i sugurno se.neces pokajati sto si ga uzeo ips, amoled ,nebitno ,stvar navike
Podeli neke slike telefona iz ruke a kasnije kada stignes mozes i neke slike ,zanima me kamera kako radi
Ima li mogucnost usporenog snimanja kao recimo Moto One Zoom?


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Hvala za otvaranje teme i utiske! Drago nam je što su prvi utisci pozitivni.
Ako budeš objavljivao na IG neke fotke slikane sa Fusion+ možeš dodati #motorolasrbija kako bi videli kako su ispale ;)
 
Javi (okači neke slike) kakve su kamere, glavna, selfi..
I koliko dugo se puni baterija kad ustanoviš. Da li je težak za rukovanje, poruke, gledanje klipova, zbog same debljine telefona ?
 
Ne znam zašto nema ponude za ovaj model u Vipu, svakako bi ga uzeo u razmatranje da je bio.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
I da naravno čestitke na kupovini novog telefona !
Trenutno ima u ponudi kod operatera "T"
I dosta je povoljan..
 
@SIMUKA
Uopšte nije komplikovan za korišćenje jednom rukom - toga sam se najviše bojao posle petoinčnog telefona, ali iako nosim i futrolu na njemu (dolazi u pakovanju), ne osetim debljinu kao problem.

@kvaka22
Okačiću neke slike, nema brige, pa cu proveriti i za taj mod snimanja. Nisam do sad imao vremena uopšte kamerom da se poigram...

@Motorola Miloš
To sam i planirao, nema brige. :)

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Evo par fotografija sa Motorola one Fusion +. Video snima u 4k, FHD60p. Video zavisi od osvetljenja mnogo. Ima dva moda usporenog, 120fps i 240fps, Ima korektnu stabilizaciju prilikom snimanja. Baterija je haos, ekran odličan.
6gb i 128gb memorije. Odličan! Uzeo preko Telenora na 24 rate po 1200din.
fe500635bd9ea975a161d365182be54b.jpg
7dac4d286150ccc9966a5ea45b893dfa.jpg
842ae4c2e07073a11c3fea48cb335e11.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Evo par fotografija sa Motorola one Fusion +. Video snima u 4k, FHD60p. Video zavisi od osvetljenja mnogo. Ima dva moda usporenog, 120fps i 240fps, Ima korektnu stabilizaciju prilikom snimanja. Baterija je haos, ekran odličan.
6gb i 128gb memorije. Odličan! Uzeo preko Telenora na 24 rate po 1200din.
fe500635bd9ea975a161d365182be54b.jpg
7dac4d286150ccc9966a5ea45b893dfa.jpg
842ae4c2e07073a11c3fea48cb335e11.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
Slike su u nižoj rezoluciji, kudikamo bolje nego što su ove postavljene.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
I ja sam merkao, ali me odbilo sto nema gg ekran, google dugme na istoj strani gde i power i volume, i debljina id 1cm sa camerama. Neki kazu da nema compas i da volte ne radi u nekim regijama. Verovatno nemas volte omogucen da probaš?
 
Za VoLTE ne znam, ali ima GG i kompas (indijska verzija nema - malo sam i sam istražio to i našao tačne info).

Za debljinu - nema šta, brojke ne lažu, telefon nije tanak, ali meni to za sad ne predstavlja problem. A isto sam se malo toga pribojavao, kako ću li ga jednom rukom kontrolisati... :D

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Za VoLTE ne znam, ali ima GG i kompas (indijska verzija nema - malo sam i sam istražio to i našao tačne info).
Daj mi limk za GG i compas, ako imaš.
Jel ide maskica u pakovanju?
Daj screenove androida, settings i ona setovanja motorolina u settings.
 
Poslednja izmena:
Valjda su to SS koje si hteo...

Ide maskica u pakovanju, da. Prozirna.

Za kompas i GG imas u testu na linku iz prvog posta (odes na GSMArena, pa review).

cbc2f1f0996a80380bff4da1299af209.jpg
934da3a3150e19703311192024a3a52b.jpg
890cb147da79e55bfb4cfe8c64cc015c.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Hajde pogledaj ako ti nije teško da li radi opcija cast. Na mom z2 force je nemoguće sherovati screen. Sve ostalo evo već 2 godine radi kao metak, ali ovo me je baš iznenadilo da ne može. Inače je android 9, pa me zanima da li je to sređeno sa novim androidom.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Uuuu, ovo deluje kao potencijalni naslednik mog Mate 9 sapatnika. @mironiko koristiš li sd karticu?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
@jevta
Radi, evo proverih. :) Meni radio i na Z2 Play...

@Froiibaad
Ne koristim SD karticu. Na Pixelu nikad nisam ni onih 64gb popunio za ~god dana, a kako te ovih 128gb... :D

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
E to ne znam. :D Nisam stigao da istražim, ali bih voleo da ga redefinišem, da radi nešto drugo. Ako otkrijem da može, pisaću ovde. :)

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
E to ne znam. :D Nisam stigao da istražim, ali bih voleo da ga redefinišem, da radi nešto drugo. Ako otkrijem da može, pisaću ovde. :)

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk

Sigurno da u opcijama postoji da se to zameni. Ako imas vremena pogleda na YT ili na Google. Sigurno da moze da mu se dodeli druga funkcija. Ako ne na ovaj nacin ali sigurno da moze da se sredi.
 
Nokia 5.3 ima android one na 10ki i ima tu opciju, do nothing.
Ako nema, onda sigurno ima opcija da se kod default assistant app stavi none.
 
@jevta
Radi, evo proverih. :) Meni radio i na Z2 Play...

@Froiibaad
Ne koristim SD karticu. Na Pixelu nikad nisam ni onih 64gb popunio za ~god dana, a kako te ovih 128gb... :D

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
Ali telefon ima slot za nju, zar ne?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Ima, da - ili drugi SIM, ili SD kartica.

Meni ce ta opcija za drugi SIM posluziti eventualno u inostranstvu.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Dobi i Zoom android 10
fc95747ef176a359b79d5ab3d29aca6f.jpg


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Добро, бре, миронико - што подстичеш људе на трошење пара? :-D Шалим се, наравно. Но, већ неко време се размишљам да узмем неки Моторолин приступачнији модел иако ми није преко потребан (Нокијица 7 плус ради посао). Само ти одржавај тему живом јербо има ко да је прати. И нека те телефонче дуго и добро служи.
 
Hvala, i probacu, posebno ako bude "pratilaca". :)

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Moze li link na gorilla glass info, ne nalazim na gsmarena?
 
Koliko se secam, pise u testu.

Evo i par slika, napokon.

Kod poslednje dve, prva je stock kamera, druga je GCam.
97cb1a2e7bb8ee23f2b10c8cce224259.jpg
874ed4248be3cbaefee876f2005cfb8b.jpg
49d2f3e81c765dc83c7c930db7403b3d.jpg
fc535e88094717836034610158e8b4c6.jpg
31bb381c55f0300b3734969261f08d53.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
A da postavis slike u full.rezoluciji na neki online sajt,nekako nije ovo to


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Koliko se secam, pise u testu.

Evo i par slika, napokon.

Kod poslednje dve, prva je stock kamera, druga je GCam.
97cb1a2e7bb8ee23f2b10c8cce224259.jpg
874ed4248be3cbaefee876f2005cfb8b.jpg
49d2f3e81c765dc83c7c930db7403b3d.jpg
fc535e88094717836034610158e8b4c6.jpg
31bb381c55f0300b3734969261f08d53.jpg


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
Poslednje dve slike (mural na zidu) - koja je slikana stock kamerom a koja Gcam, i koja slika ima verniji prikaz boja?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja je GCam. Iskreno, meni je sve bolje na stock kameri...

Videcemo po mraku. Pritom, to je ona kao "opsta" GCam; treba sacekati neku radjenu bas za Fusion+.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno