Šta je novo?

Motorola moto g2

Ne moze da mi pokrene nijednu igru koju skinem sa neta, Modern Combat, Asphatlt8...igru instalira na telefon na ikonicu .apk ali ne moze da je pokrene ispisujuci "Application has been stopped"
Jel zna neko sta treba podesiti ili sta nije u redu?
 
Jesi ti to uopste instalirao ili..? Jer .apk ekstenzija je od instalera aplikacije, ne vec instalirane aplikacije...

Proveri u Settings -> Security da li ti je uncheck-ovano Install from untrusted sources.
 
Ma to je u redu, inace ne bi ni dozvolio da instaliram...jednostavno mi stopira cim pokrenem igru, ispise "unfortunately, (ime igre) has stopped" i tako za svaku igru koja nije sa play store.
 
Meni je jutros ponudio update na 5.02 Lolipop, update je 377mb, instalirao jedno 20ak minuta, sve radi super. Jedino sto mi se ne svidja kada udjete u ikonice pozadina je bela, ne providna kao sto je na 4.4.4 a to mi je bolje, pa ako neko zna kako se gasi ta bela pozadina.
 
To je novina od samog start 5.0. Jedino da promenis launcher, npr. probaj Novu. Mada mislim da je i tamo bela po default-u, moras da promenis u podesavanjima Drawer-a.
 
Da li neko ima iskustva sa igo navigacijom na ovom telefonu? Meni prijavljuje problem sa rezolucijom i nikako ne moze da pokrene, iako je navigacija za 720x1280. Da li je neko vec instalirao i odakle?
 
Ne moze da mi pokrene nijednu igru koju skinem sa neta, Modern Combat, Asphatlt8...igru instalira na telefon na ikonicu .apk ali ne moze da je pokrene ispisujuci "Application has been stopped"
Jel zna neko sta treba podesiti ili sta nije u redu?


Cek, zar ne bi trebalo da uz .apk dodje i folder sa podacima, koji se smesti u neki folder na telefonu?
 
Meni je G2 napokon poceo da pokazuje znake "umora" i nedostatka RAM-a. Naime, sad se vec stalno desava kad napustim neku vecu aplikaciju (Chrome, FB) da ponovo ucitava homescreen, ali dobro, to me i ne nervira, koliko gasenje pojedinih aplikacija: recimo, stigne mi nesto na Messenger, i otvorim prozorcic za komunikaciju, krenem da kucam i opa - zatvori se. Slicno, jednom me izbacio iz Hangouts-a, a na sve to, kad god pogledam, pritiskom na Recents, imam oko 200 MB slobodnog RAM-a... Nije bas genijalno optimizovano.

Pored toga, nekih problema nema. Na LP necu sigurno prelaziti dok se jos ne ispegla malo, a taman ce i Xposed biti zavrsen za LP do tad.

Baterija je inace, odlicna. Nema dana kad bude ispod 4.5h, sa upotrebom koju sam vise puta opisivao, a neretko bude i 5+ sati. Prakticno, da ima 2 GB RAM-a, ili bar 1.5, ovaj tel bi bio brutalan, cak i za 20e vise.
 
Dešava se i na skupljim i na uređajima sa više RAM-a. Možda je memory leak koji KK ima. Svakako je 1GB manje od 2 i verovatnije je da će se ovo dogoditi.
Probaj da simuliraš istu situaciju, ali odmah nakon uključivanja, a ne (kao u normalnom radu) nakon nekoliko dana rada.
Sličan problem se javlja na Lolipopu, ne znam šta su to toliko zjbli.

Srećom, ja ne koristim FB, ni njihov messenger, pa je manja verovatnoća da bi mi se ovo dogodilo :)
 
Pazi, moze biti do ko zna cega, ali na S4 mini (1.5GB) i Wiko HighWay (2GB) nikad nisam imao problema, posebno sa Wikom, gde se desavalo da prodje nekoliko dana i stranica u Chrome-u mi ostane kesirana...

A da simuliram me, iskreno, mrzi. Telefon je privremeno kod mene, ekran za HighWay treba da stigne u petak, pa se sledece nedelje vracam svom cedu, a Motorola ode najverovatnije sestri/devojci... :)
 
"In the kitkat 4.4.4 update, Motorola chose to change the MinFree
setting in a way that makes multitasking on the phone just about
impossible as it kills off apps as soon as you switch to another app.


This issue is easily fixed, but it requires unlocking the bootloader
and rooting. Then you install MinFreeManager, pick the "aggressive"
preset, check "apply at boot", and never see the problem again. Then you
can switch between applications without them being restarted."
 
Znaš li kakva je situacija sa LP ROM-ovima? Da li je ovo "ispeglano"?
 
Hvala trenje, nisam se ni trudio da "popravim" situaciju, jer ce telefon jos kratko biti kod mene, ali ovo je stvarno prelako uraditi, pa cu skinuti to cudo. :)
 
^ Nisam razumeo. Ako neka aplikacija uz rut može da izmeni memory management, to se onda može uraditi i na nivou ROM-a.
Pre skoro tri godine je na primer One X imao slične specifikacije kao G2 i danas uspešno izlazi na kraj sa svim aplikacijama.
Zato ne razumem komentar o svesnom izboru.
:smoke:
 
Hvala trenje, nisam se ni trudio da "popravim" situaciju, jer ce telefon jos kratko biti kod mene, ali ovo je stvarno prelako uraditi, pa cu skinuti to cudo. :)
I to aggressive je previše ubijanja

Ja ovako podešavam na svim telefonima, ovo je u MB
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1423655967811.png
    uploadfromtaptalk1423655967811.png
    264.4 KB · Pregleda: 215
Kom modelu bih pre dali glas? Moto G2 ili Lumia 830
Razlika u ceni je 50e a meni je bitno da ima dobru bateriju, ok kameru i dobre zvucnike.
Sistem mi je totalno nebitan, imao sam oba tako mi je svj..ne trpam aplikacije i ne provodim ceo dan na telefonu
 
A pazite ovo: dao ja neki dan sestri telefon, na kom je TWRP, ali je ipak nudio OTA update, ne znam kako, i pokusa ona da odradi update, skine se fajl, i on pokusa da ga odradi, ali udje u TWRP meni... Mene sad zanima - moze li se nesto odatle uraditi, ili da vracam stock recovery..?
 
Skoro uvek ponudi otu iako imas twrp na primer.. Mada ne moze proci ota sa custom recovery
 
Dodjavola. Sredicu to onda nekako.
 
Sredjeno vec. Sestra me bas nasmarala da se to ne razvlaci, pa sam jos jutros samo opicio 5.0.2 na njega, full stock, njoj nista drugo i ne treba. :)
 
Da li se desilo nekome da telefon zaglavio za vreme rada i posle restarta, ne reaguje?
Stock lolly.
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da je ovo trenutno najbolji telefon do 200eur, pa planiram da ga kupim. Ima par kineskih ekvivalenata, ali mislim da njih vise nikada necu uzimati.

Gde ga mogu naci za manje od 200eur? U BG sam ga video u 2 prodavnice - u jednoj je 200, u drugoj 210eur, a videh u ovoj temi da ga je neko nasao za 180. Ako neko ima tu informaciju, bio bih mu zahvalan kada bi mi je poslao na PM.

P.S. Zanima me samo nov telefon, ne polovan.
 
Ako saznaš javi i meni, razmišljam o Dual SiM varijanti, XT-1068.
 
Izgleda je meni ovaj G2 suvise slab, dobio sam ga jeftino, ali ce izgleda jos jeftinije ici... :D

Prosto, 1GB RAMa i SD400 ne mogu da istrpe 30ak aplikacija koje koristim...

Ima neko neku ideju kako da se to ublazi, je l' nesto propustam? Jer, telefon oocaajno radi, usporen, muci se sa osnovnim operacijama...

Screenshot_20160325-171440.pngScreenshot_20160325-171440.png

Screenshot_20160325-171445.pngScreenshot_20160325-171445.png
 
Pa gde to može da radi :)

aj idi u dev options/running services (liči mi da imaš MM?) pa slikaj i okači to + gore desno show cached processes

Ako si na lp onda je to u apps/running
 
Pa gde to može da radi :)

aj idi u dev options/running services (liči mi da imaš MM?) pa slikaj i okači to + gore desno show cached processes

Ako si na lp onda je to u apps/running
Evo ga:

8176fa6561f9b2b276d794e1e6f9201f.jpg


e1fe2a3dee957e1a497a5be13aa162e9.jpg


Sta kazes Vojkane..?
 
Nazad
Vrh Dno