Šta je novo?

Motorola Edge X30

Vidim da mnogi pisu da telefon nije za kupovinu, da je los, porede ga sa nekim drugim modelima, a ne znam zasto i na osnovu cega.
Telefon ima najnoviji procesor Snapdragon 8 Gen 1, 12gb/256gb, dobar ekran, stereo, kamera ima stabilizaciju nadam se da ce da daje dobre rezultate.
Koji telefon za 85k nudi najnoviji procesor, ovoliko rama, stereo, dobar ekran...........
Što se tiče kamere, urađena je recenzija i ne videh mesta za nadu. Uporedih ga sa prethodnikom koji je bio osetno jeftiniji, a nije se nešto prodavao kod nas.
 
Vidim da mnogi pisu da telefon nije za kupovinu, da je los, porede ga sa nekim drugim modelima, a ne znam zasto i na osnovu cega.
Telefon ima najnoviji procesor Snapdragon 8 Gen 1, 12gb/256gb, dobar ekran, stereo, kamera ima stabilizaciju nadam se da ce da daje dobre rezultate.
Koji telefon za 85k nudi najnoviji procesor, ovoliko rama, stereo, dobar ekran...........
Nema šta ovaj telefon da traži u ovom cenovnom rangu.
Za iste/ili manje pare legalno mogu da se kupe:
Realme GT2 Pro
Samsung S21 FE
Samsung s21/plus (šta naleti na akciji)
IPhone 13 je 89k na ananasu
Da ne pričamo o modelima koji mogu da se nađu na KP, tu je mnogo mnogo veći izbor za tu cifru (S22, Mi 11, iPhone 12 pro, S21 Ultra (ako izleti nov, ali retko je sad), Pixel 6/Pro).
 
Ne znam samo gde ima GT 2 pro za 85k u zvaničnim radnjama.
Samsung koje si nabrojao nemaju najnoviji procesor, nemaju toliko rama .....
Ne kažem da je Motorola najbolja ali trenutno ove specifikacije nema niko po ovoj ceni.Neko ko želi najnoviji procesor, gomilu rama, dobar ekran, dobru kameru.....
Neko će pre da uzme Samsung S21 ali on ima dosta manje rama i stariji procesor.
Iphone je druga priča ja ih volim i dao bi mu prednost ali da se napiše da nema šta da traži u ovom cenovnom rangu....nije baš tako
Što se tiče kamere, urađena je recenzija i ne videh mesta za nadu. Uporedih ga sa prethodnikom koji je bio osetno jeftiniji, a nije se nešto prodavao kod nas.
Ako sam dobro razumeo Pecu u njemu je senzor koji koristi i Huawei P50 pro, verujem da onda ima dosta prostora da nekim sledećim update pojačaju celokupan utisak kamere.
 
Nema mesta za neko bitno unapređenje. U pitanju je prva generacija 108 mpix senzora by Samsung. Ostali senzori nisu vredni pomena, s obzirom da se radi o OV senzorima, pri čemu se još, Bog te pitaj zbog čega, telefoto radi upscaling sa 8 na 12 mpix. Kamere su pristojne i ništa više od toga.
 
Telefon uopste nema 108mpx kameru vec 50mpx

50 MP, f/1.9, (wide), 1/1.55", 1.0µm, Dual Pixel PDAF, OIS
50 MP, f/2.2, 114˚ (ultrawide), 1/2.76", 0.64µm
2 MP, f/2.4, (depth)
 
A ti kad bi još znao o čemu ja pišem, ne bi ni komentarisao.

No, nije ni bitno. Ni na 30 pro se kamere neće proslaviti jer se baš na njima štedelo. Izbaciće neki apdejt i to je to, a završiće kao 20 pro što se kamera tiče. Inače, prethodik je izgleda imao sveobuhvatno bolje kamere
 
Mala pomoc, drugar uzeo ovaj X30 i instalirao Parallel Space i javio se problem u Viberu na drugom kloniranom nalogu, slike kada se otvore bude skroz crn ekran ili su slike mutne i ne mogu uopste da se otvore, da li neko mozda ima ideju u cemu je problem. Slicno mu se desavalo i na XIAOMI 11 Ultra koji ima default dual apps.
1.jpg
2.jpg

Pogledajte prilog 342034
 
Nazad
Vrh Dno