Šta je novo?

Motorola Atrix - Netbook na mobilni nacin :)

Koliko je debela tvoja baterija? Ako uskoro izadje ta xperia duo i baterija bude kompatibilna za moj (tj tanka) da kupim, fali mi autonomija.
Kao bivsi vlasnik E72-ke mislim da me razumes, ovi androidi su bas klimavi u poredjenju sa njim sto se autonomije tice, nisam navikao. :/
 
Koliko je debela tvoja baterija? Ako uskoro izadje ta xperia duo i baterija bude kompatibilna za moj (tj tanka) da kupim, fali mi autonomija.
Kao bivsi vlasnik E72-ke mislim da me razumes, ovi androidi su bas klimavi u poredjenju sa njim sto se autonomije tice, nisam navikao. :/
I ja sam sa e72 prešao na Atrix..... Nemam problema sa baterijom... Da si probao ove druge, verovatno bi pošizeo... :)
A da ne bude preteran off topic: XPERIA DUO, ako bude ima 2500 mA bateriju, ja prelazim na njega... CPU će biti jak.-.. Ram dovoljan... Videću....
sa druge strane, jako me smara kucanje poruka na touch screen jer imam krupne prste i uvek grešim... Najviše bih voleo neki fon sa velikim ekranom ali i pravom querty tastaturom... Nešto tipa Samsung Captivate Glide .. Mada bi više voleo SE, HTC, Motorolu u tom maniru,.,.,
 
Poslednja izmena:
Izvestaj: Sljaka Atrix i dalje bez greske.Imam je skoro godinu dana.2.3.4 G.bread.Ima update na 2.3.6. Koga interesuje moze da kupi silicon case. za Atrix u Delti u BG.
 
Ljudi je l vi pricate o ovoj motoroli atrix sto ima da se kupi preko Handy shopa za 19600 din na ugovor kod MTS/a?
 
Baš ta :)
 
Evo ovako: posle skoro godinu dana koriscenja Atrix nije imao kvarove.Baterija i dalje odlicna.Telefon je jednostavno pouzdan.Medjutim poceo je osetno da usporava.Ulazak u meni,kontakte,prelasci u druge aplikacije.Ceka se po 2-3 sekunde.Ovo nije bila osobina Atrixa a obzirom na moju nervozu pocelo je zestoko da me nervira.Uradio sam novi update 2.3.6 ali ista situacija( nisam ni ocekivao boljitak).Medjutim,juce deinstaliram Go launcher i ostanem na Motoblur launcheru.Odjednom telefon radi kao prvog dana-sve je veoma brzo i trenutno otvara bukvalno sve ispod sekunde.Onda krenem da podesavam Motoblur i vidim da je jako userfriendly.Podesio sam ga da ima sve sto sam koristio na Golauncheru.Tako da se vise ne vracam na bilo koji drugi launcher.Prezadovoljan sam.Toliko za sada.pozzz
 
Poslednja izmena:
Да ли неко зна где може да се набави нов екран?
Испао телефон из руке на бетон и екран кврцнуо.
 
Neplanirano postadoh vlasnik ovog telefona. Naime, moj bivši komšija koji se preselio prošle godine u N. Sad, je u Januaru mesecu kupio novu Motorolu Atrix na moju preporuku, pošto smo obojica tokom 2011 godine imali Motorolu Defy koja nam se odlično pokazala, ali ju je on izgubio, a ja moju prodao jer mi je pomalo smetao ekran od "samo" 3,7". Pošto je znao da imam LG 2X P990, zamolio me da se menjamo telefona, plus će mi dati i SE Xperiu X8 za O2X. Posle dva dana razmišljanja pristadoh i mogu vam reći da sam se veoma prijatno iznenadio radom Atrix-a, koji je bar 50% brži u radu, samo jedan primer: dialer se bukvalno duplo brže otvara od LG-ja(da li je to zato što je LG rutovan ili ne, ne znam)? To ne govorim napamet, jer je on došao kod mene u Kulu, pošto mu tu još žive roditelji, pa smo oba telefona testirali u realnom radu, a ne na osnovu raznih naručenih rewiev-a po netu. Mislio sam da prodam Atrix zajedno sa SE X8 i opet kupim O2X, ali sam se veoma brzo predomislio i zadržao ga, a SE X8 sam dao sinu. Telefon je po meni i onome što smo poredili bolji od LG-ja, jedino je možda kamera na strani LG-ja i podrška zajednice, ali nismo je testirali jer je već bilo veče. E sad, planiram i da je rutujem, ali ne žurim...hoću da vidim koliko joj traje baterija sa stok 2.3.4 OS. Probao sam da ga apdejtujem na 2.3.6, ali izbacuje da imam najnoviju verziju (inače Atrix je EU verzija MB860 16GB), i da još nađem iGO apk file za njegovu rezoluciju(960x540)? Mape imam.

Sve u svemu odličan telefon, veoma dobre izrade, 1GB Ram-a, 16GB interne memorije, odličan ekran, ni bolji ni gori od O2X, ali zato je prikaz na njemu oštriji zbog veće rezolucije i veće gustine piksela(275 ppi prema 233 ppi) i kao što rekoh brži u radu.
 
Steta sto nasa (O2X) tema izgubi jednog vrednog i iskusnog clana, ali neka samo tebe tel sluzi kako valja i da ga posle zamenis za bolji! ;)

O2X via TTv2b5
 
Steta sto nasa (O2X) tema izgubi jednog vrednog i iskusnog clana, ali neka samo tebe tel sluzi kako valja i da ga posle zamenis za bolji! ;)

O2X via TTv2b5

Hvala mironiko na lepim željama. :) Ako sam ja iskusan? Šta ste onda ti i tetrapak? Vi ste velemajstori naspram mene. Uvek ima bolji od boljeg, ali ova Motorola je stvarno odlična. Ko je nije probao, trebao bi da proba, da bi znao o čemu govorim? Jedno je čitanje po netu, a sasvim drugo praktičan rad s njom. Uostalom kupiću ja opet O2X sinu kad bude novaca? Jedini je problem što to neće biti skoro.
 
Poslednja izmena:
Ako sacekas jedno 9mes, mozes moj, do tad cu gledati da uzmem O4XHD, ili tako nesto... :D

Ok, ne mogu da pricam jer ne znam nista o Atrixu (razmisljao o njemu, ali O2X mi je sto puta lepsi, kako tel tako i stock ROM, posto mi je MotoBlur ruzan, pa sam odlucio kako sam odlucio), ali sam vrlo zadovoljan svojim O2X-om, pa ako je Atrix i bolji - samo uzivaj... ;)

O2X via TTv2b5
 
Trebaju mi iskustva onih članova foruma koji su koristili ili koriste baterije sa povećanim kapacitetom(ja sam imao pozitivno islustvo sa "Goldi" baterijom od 2430mAh) za LG 2X P990, koji sam menjao za Motorolu Atrix i koja je trajala dva dana, pa me sad interesuje baterija od 3500mAh za Atrix(u suštini nije važno ako je neko imao takve baterije i za druge telefone) bitno mi je da znam da li se isplati uopšte kupovati i koliko traje korišćenje sa jednim punjenjem? Inače koštala bi me sa isporukom 17 eura. Evo i linka:

http://www.ebay.co.uk/itm/3500MAH-B...ltDomain_3&hash=item2c633a8e4f#ht_2202wt_1146
 
Poslednja izmena:
I još kada bi to sve lepo radilo, pa da ima svrhe kupiti ga. Mislim na dock, mada ja nisam oduševljen ni telefonom.
A to što motorolu ne interesuje široko tržište nije zato što ih stvarno ne interesuje (koja kompanija bi to sebi smela da dopusti danas?), već zato što nemaju love za veći nastup.
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim sam sebi na pitanje o bateriji. Baterija koju sam kupio od 3500mAh uz približno korišćenje kao sa originalnom (koja mi je trajala oko dva dana), traje tri cela dana i još par sati. Ako nekog interesuje kako izgleda, pošto je skoro duplo deblja u odnosu na fabričku, mogu postaviti slike zajedno sa back cover-om koji se takođe dobija uz bateriju.

A što se tiče njenog rada sa dock-om, ne mogu davati sud o tome, pošto ga nisam imao prilike koristiti. Inače telefon mi za ove dve nedelje radi savršeno (ako se tako može reći), bez ijedne greške, restarta...
 
Kaci slike! :D

O2X via TTv2b5
 
Baterija za Motorolu Atrix od 3500mAh

Evo i slika baterije od 3500mAh:
 

Prilozi

  • P1010285_001.jpg
    P1010285_001.jpg
    212.9 KB · Pregleda: 86
  • P1010289_001.jpg
    P1010289_001.jpg
    136.8 KB · Pregleda: 95
  • P1010290_001.jpg
    P1010290_001.jpg
    186.5 KB · Pregleda: 88
  • P1010291_001.jpg
    P1010291_001.jpg
    194.6 KB · Pregleda: 98
  • P1010295_001.jpg
    P1010295_001.jpg
    169.6 KB · Pregleda: 78
Još malo slika i mala napomena za one koji nisu primetili da poklopac baterije ne naleže savršeno na telefon kao original.
 

Prilozi

  • P1010296_001.jpg
    P1010296_001.jpg
    131.8 KB · Pregleda: 78
  • P1010297_001.jpg
    P1010297_001.jpg
    175.2 KB · Pregleda: 73
  • P1010298_001.jpg
    P1010298_001.jpg
    130.5 KB · Pregleda: 72
  • P1010307_001.jpg
    P1010307_001.jpg
    204 KB · Pregleda: 69
  • P1010308_001.jpg
    P1010308_001.jpg
    152.1 KB · Pregleda: 65
I još kada bi to sve lepo radilo, pa da ima svrhe kupiti ga. Mislim na dock, mada ja nisam oduševljen ni telefonom.
A to što motorolu ne interesuje široko tržište nije zato što ih stvarno ne interesuje (koja kompanija bi to sebi smela da dopusti danas?), već zato što nemaju love za veći nastup.
Genius!
 
Izvestaj: Sljaka Atrix i dalje bez greske.Imam je skoro godinu dana.2.3.4 G.bread.Ima update na 2.3.6. Koga interesuje moze da kupi silicon case. za Atrix u Delti u BG.

Gde tacno u Delti? Ja sam prevrnuo celu Srbiju da uzmem silicon case i ne nadjoh :(
 

Prilozi

  • P1010309_001.jpg
    P1010309_001.jpg
    220.3 KB · Pregleda: 117
  • P1010310_001.jpg
    P1010310_001.jpg
    209.4 KB · Pregleda: 118
  • P1010311_001.jpg
    P1010311_001.jpg
    150.9 KB · Pregleda: 111
  • P1010314_001.jpg
    P1010314_001.jpg
    197.6 KB · Pregleda: 110
  • P1010315_001.jpg
    P1010315_001.jpg
    107.6 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
Ja sam ponosni vlasnik Atrix-a nekih 5 dana. Zvuk u slusalici i generalno kompletan tf je fenomenalan. Sa 2.3.4 fabrickom verzijom radi uzasno sto je svima jasno ali sa ICS 4.0 koji stize na jesen siguran sam da ce biti bolje (Motorola je poznata po losoj korisnickoj podrsci). E sad taj ekran...i ja sam se totalno razocarao jer ima hladne boje skroz na skroz, a ustvari svi smo navikli na nabudzene boje Amoled-a i SAmoleda, a ovaj displey prikazuje realne boje sto je samo stvar ukusa i navike, meni telefon ne sluzi za pokazivanje nego da bi ga koristio i da sluzi svrsi :). Generalno sam zadovoljan jer sam sa Defy-a presao na Atrix i jedinu manu koju nalazim jesu boje na display-u a ne display kako neki navode, jer je sam displey perfektan. Cekajuci Lapdock iz USA, uzivam u Atrixu jer je stvarno odlican tf za duplo manje novca od konkurentskih plasticnih igracaka.
 
Kako na jesen? :zgran: Sto onda ne sacekaju jos malo da bude na godisnjicu izlaska ICS-a? :smash:
 
Ne kažem da ne bih voleo da probam i koristim ISC, ali mi ni na O2X nije nedostajao(probao kuvani), a ponajmanje mi nedostaje na Atrix-u, koji barem meni radi više nego odlično. :)
 
Ne tuguj. Lg nije nista bolji. :-D

De.ili, to ako srede bice zmajevi, hardver im je sjajan i uredjaji globalno odlicni. Mada, mislim da je Motorola jos gora... SE je do nedavno bio mozda i najgori, ali su se u poslednje vreme jako popravili, sad su medu boljima, ako ne i br. 1, nadam se da ce to trgnuti i ostale, pre svih LG jer volim njihove uredjaje.
 
posle godinu dana rada

Bolji, ovaj, lošiji onaj... :p Vidim i i poznavaoce tržišne ekonomije :trust: ONo što ostaje, je da je telefon stabilan, jer ga koristim godinu dana kao mazgu.MIslim da sam ga među prvima u Srbiji kupio, kada su svi počeli da kake kako je bolji korejanac i sl... :D Možda jeste po šarenilu ekrana ali autonomija nije bolja a i ne verujem korejancima iz četvorostrukog lošeg iskustva.. :smash::crash::wall:
Uključen wi fi stalno, internet, pozivi,tekstovi, muzika, igrice(sin mu hebe kevu :cigar: ). Kapacitet baterije nije pao, fon radi kao i prvog dana..Motoblur se mnogo popravio i sada njega koristim. Jednostavno, ko želi kvalitetno i pouzdano parče mobilne tehnologije sa jakom autonomijom baterije u toj klasi, preporučujem ovaj telefon. Da se malko našalim: za švalere idealan zbog biometrijskog ulaska u telefon :) Žena može da vas savata samo ako vam odseče prst i prevuče preko biometrijskog čitača :D
Za sada nema mana osim što bih možda voleo ekran preko 4 incha..
Inače. nisam ljubitelj neke robne marke i briga me za motorolu...Npr. ovih dana kupujem Acer Iconiu a500 a neću Xoom Motorolu. Ne znači da su svi proizvodi neke firme best buy..,)
 
Poslednja izmena:
A sto i ova tema nije premestena u android sekciju?
 
Pazarih danas ovaj fon a stari Desire HD ode na dobos. Za ovih par sati koriscenja nisam bas nesto odusevljen. Prvo sto mi je palo u oci je katastrofalna kamera, al dobro ajde nisam ni ocekivao nesto previse. Slike su mutne i tamne. Zumiranje slika u galeriji radi toliko sporo da imas osecaj kao da zumiras sliku na windowsu 98 bez instaliranih drivera za gpu (ali bukvalno). Stvarno ne znam u cemu je fora, animacija zumiranja ide bukvalno u 5 frameova ako ne i sporije, ma odvratno za videti. Mozda je ta galerija deo motoblur interfacea koji svi toliko pljuju, nemam pojma... Inace 2.3.4 je na njemu, upravo sam ga rootovao sa PetesMotorolaRootTools_v1.07 - strasan alat, odradi root za 5 min i ceo proces je automatizovan. Telefon je inace (ne racunajuci zumiranje slika) munjevito brz i stvarno se oseca da je u pitanju 1ghz dual cpu + 1024mb rama. Zvuk u slusalici je veoma dobar, prijem takodje. Ekran reaguje super, a sto se kontrasta tice meni je sasvim ok, ne znam zasto ga toliko pljuju... Jos nisam testirao Tegra GPU u igrama, ali trebalo bi da rastura sudeci prema reviewima na netu.

Ono sto me trenutno najvise interesuje je ima li nacina da nateram ovaj telefon u reverse tethering? To mi je od krucijalnog znacaja obzirom da trenutno nemam wirelles router a paket mi ne dozvoljava razmetanje za protokom. Svi HTCovi imaju ovu opciju (internet passthrough) a ovi motorolini slepci to nisu umeli da naprave. Na marketu sam nasao samo jednu trial aplikaciju koja ovo radi ali radi samo od 11 do 15h (wtf?!), tako da cu je odmah uninstalirati i baciti kletvu na developere iste :D
 
Nazad
Vrh Dno