Šta je novo?

montiranje i5 sa box kulerom

djuk

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2002
Poruke
230
Poena
630
Kupio sam i5 4570 sa box kulerom koji nameravam da koristim dok i ako ne utvrdim da mi treba bolji, bilo zbog temperature ili buke na koju sam osetljiv. Nemam nameru da overklokujem.
Naravno da procesor i kuler nisu spojeni, ali sam očekivao da je u kutiji i neka pasta za nanošenje na kuler. Umesto toga, sa donje strane kulera je u tri trake naneta, pretpostavljam neka termoprovodna materija. Da li samo treba da pri montaži spustim kuler na procesor i pričvrstim ga kako treba, pa se onda ovo pod dejstvom toplote razmaže po celoj površini kontakta, ili treba nešto drugo da se budži?
 
Ne treba nista da diras. Te "tri trake" su umesto paste, fabricki. Samo dobro postavi kuler.
 
Drugari, dogovorio sam trampu i3 2100 za i5 2500 klot za klot, bez coolera. Meniostaje ovaj box od i3. Zanima me da li su box cooleri isti kod ova 2 Cpu-a. Ne bih da bez veze bacam pare jer 2500 nije K tako da ako Box od i3 moze da radi....? Do buke nije, jer moj gtx 580 nije bas kralj tisine..
 
Poslednja izmena:
Proveri samo da li hladnjak ima bakarno dno. Kod mene na i5-2400 ima.
Trebalo bi da su identicni box cooleri na tim i3 i i5 procesorima.
 
@iwcham
Da moze, bez problema.
 
Nema bakarno dno...
 
Probaj pa ako budu visoke temperature, menjaj ga.
 
Znam, nego smaranje, cela ploca skidaj, kaci, sklapaj, rasklapaj...
 
Sljaka 2500 Ok sa kulerom od i3. WoW sam igrao 2-3 sata, temp. nije presla 62c. U sobi je jako toplo...
 
Dobro je to onda. Nema potrebe da sada vrtis neke cpu zahtevne testove i kalkulises.
Eventualno proveravaj temperature kada budes igrao nesto dosta zahtevnije i kada dodje leto. :)
 
Da. Steta sto ne mogu da undervoltujem Cpu jer glupa Gigabyte ploca nema Cpu Voltage Control. Ploca nije totalni krs, z77 DS3H. A druga moja Gigabyte AMD ploca koja je UD5 ne moze da overclockuje 8150 jer nema LLC, znaci strasno, Gigabyte me stalno sve vise razocarava. Posle ove UD5 nikada vise ne bih ni kupovao Ga, ali morao sam opet zbog Hackintosha...
 
Nazad
Vrh Dno