Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

Ne bih ulazio u dalju raspravu sto se monitora tice, slazem se da je okej kupovina ali nije savrsen i ima mane kao i svaki drugi.

Btw baci pogled bas na taj video sto si poslao i vidi koliko ima FPSa sa upaljenim RT a ne bez :)
Slazem se, definitivno ima svojih mana ali takodje mislim da po trenutnoj ceni je jedna od najboljih kupovina da se udje u OLED svet, ako cena nastavi da pada (licno mislim da hoce jer je monitor kostao 105k rsd pre jedno 5 meseci kada je Benchmark tim uradio svoju recenziju) onda ce definitivno biti najbolja kupovina.

Ajmo ovako, mogu da dodam 150 jura i da kupim 2 ova po ceni jednog tvog LG C3. Zvuci bolje?

Sto se tice Alan Wake vec sam odgovorio, Ray Tracing je ukljucen u pozadini i kada je OFF u opcijama, zato je igrica toliko i zahtevna.

 
Da isprobamo i taj OLED :D

1000010194.jpg
 
Vidim Gigabyte 27" model se pojavio za razumnu cifru, to je definitivno best buy.
 
^ bolje je uzeti LG C3 42" za 750€ nego taj monitor za 1500€
 
Nek’ te dugo sluzi!

Javi utiske posle par dana koriscenja, bas se razmisljam ovih dana da porucim i ja jedan. Zao mi je jedino sto nema u vecoj dijagonali, truba mi je da ostanem i dalje na 32”, prevazisao samo je pomalo.
Monitor je vrhunski i trenutno imam zamerku samo na dve stvari koje su posledica bagova u samom firmware-u. Trenutno sam na firmware-u 103 i primetio sam da trenutno ne funkcioniše proximity sensor koju god opciju izabrao. I druga stvar (malo veća) je to što monitor u Console HDR modu ne baca više od 420-430 nita u peak brightness-u. Ovaj drugi problem je otkriven i zna se za njega, očekuje se 104 verzija koja će to ispeglati uz nadam se i ovaj bug sa senzorom.

Fora je što sam probao za sada samo jednu HDR igru, Ghost of Tshushima i to baš na console mode-u za HDR i opet mi je izgledalo vrhunski bez obzira na taj problem sa peak brightness-om. Definitivno fali da se dorade stvari sa strane firmware-a i biće sve na mestu.
 
Poslednja izmena:
Monitor je vrhunski i trenutno imam zamerku samo na dve stvari koje su posledica bagova u samom firmware-u. Trenutno sam na firmware-u 103 i primetio sam da trenutno ne funkcioniše proximity sensor koju god opciju izabrao. I druga stvar (malo veća) je to što monitor u Console HDR modu ne baca više od 420-430 nita u peak brightness-u. Ovaj drugi problem je otkriven i zna se za njega, očekuje se 104 verzija koja će to ispeglati uz nadam se i ovaj bug sa senzorom.

Fora je što sam probao za sada samo jednu HDR igru, Ghost of Tshushima i to baš na console mode-u za HDR i opet mi je izgledalo vrhunski bez obzira na taj problem sa peak brightness-om. Definitivno fali da se dorade stvari sa strane firmware-a i biće sve na mestu.
sve je to tako dobro i napucano u njega , da mora biti nekih problema, a kad se sve sredi bice jos bolji :D
 
Pa da, manje-više svi ostali modeli (MSI, Gigabyte i AW) imaju neki problem sa firmware-om. Dobro je što je Asus obavešten o svemu i ažurni su što se tiče toga, dostupan je beta 104 FW na ROG forumu ali ga neću instalirati, čekaću da izađe iz bete.
 
Poslusao preporuku @Lemaja i porucio LG C3 42 za 730e. Trebalo bi da stigne za 10-ak dana, pa cu javiti utiske. Dosta je bilo druzenja sa IPS-om, ne mogu da provedem duze od pola sata a da ne krenu da bole oci. Vreme je da se proba OLED.
 
Poslusao preporuku @Lemaja i porucio LG C3 42 za 730e. Trebalo bi da stigne za 10-ak dana, pa cu javiti utiske. Dosta je bilo druzenja sa IPS-om, ne mogu da provedem duze od pola sata a da ne krenu da bole oci. Vreme je da se proba OLED.
Odlican i razuman izbor.
 
Kako se 'borite' bez zakrivljenog panela na C2/3? Flex je dobra priča u tom smislu, ali preskupa.
 
^ nema razloga da se bore. C3 je brutalan izbor za monitor, jedino ako neko ne može bez zakrivljenog ekrana. Tek kad se sedne pred C3 onda sve vidi osmeh na licu koliko sve izgleda odlično.
 
Meni su recimo ove opaske vrlo na mestu, naročito ako monitor nije samo za gaming i multimediju:

 
Ja sam montirao moj C3 na zid i imam sto dubine 80cm tako da ga gledam sa nekih 80-110cm razdaljine.
Apsolutno ni u jednom trenutku mi nije zafalila "krivina" iako sam presao sa 32inca curved monitora.
A da je prevelik to je vec subjektivno, meni nije.
Da imam manji sto i da nisam pre toga godinama koristio 32inca onda bi mozda bio prevelik a ovako je taman.
Da imam novca za bacanje verovatno bih uzeo 55 inca QD OLED TV i pomerio sto jos nazad i uzivao :D

Za tih ~700e koliko trenutno kosta mislim da ne moze bolji displej da se kupi trenutno ako moze da se predje preko te velicine sto uopste nije toliki problem ako imate mesta.
Sto se videa tice, lik je omasio temu.
OLED trenutno nije namenjen za svetlije sobe i nikad nije bio namenjen za posao/produktivnost.
Za takve namene postoji mini led koji izbacuje 1000 nita kad god i maltene nema mogucnost burn in-a.
 
Ne znam kako mozete da koristite 42" kao monitor. Jednostavno je prevelik

Ne postoji tako nesto. Tako sam mislio i za trenutni 32’’ monitor kada sam ga kupovao, pa mi je vremenom postao prevazidjen. Isto tako godinama kada kupujem TV pomislim da sam uzeo preveliku dijagonalu, pa eto, sada sam stigao do 65’’ i rado bih posedovao 75’’. Brzo se covek navikne na vece/bolje. Tesko je navici se obrnuto.
 
Poslednja izmena:
Lično posedujem S95B 65 OLED, dnevna soba, sjajan TV za sve vrste sadržaja, tome i služi. U radnoj sobi imam iza sebe Bravia-u 55 IPS koju je Samsung zamenio, takođe odličan panel za svoje godine i povezan mi je na PC kao sekundarni monitor. Predator 34 UW koristim već godinama (pisao sam i u ovoj temi mislim), ali pored gaming-a, 3D modelovanja i sl. neophodan je za posao. E tu imam problem da skontam flat 42 inča panel, glossy i sa puno teksta, kao ozbiljnu opciju. Zato i pitam kakav je dojam, ako ne služi samo igranju. :)

Baš me 'pogađa' sada već hronični nedostatak opcija u nekim 38-42 dijagonalama, već se kompromis nalazi u TV opcijama. Čak i da zanemarimo cenu, prepun je Redit ljudi koji nekako 'trebaju' isto, a tržište ne odgovara. Dosta čudno, meni barem. :)
 
Poslusao preporuku @Lemaja i porucio LG C3 42 za 730e. Trebalo bi da stigne za 10-ak dana, pa cu javiti utiske. Dosta je bilo druzenja sa IPS-om, ne mogu da provedem duze od pola sata a da ne krenu da bole oci. Vreme je da se proba OLED.
Gde je pazaren za ovaj novac?
 
^ sa KP najverovatnije. To je extra cena za uloženo-dobijeno.
 
Stigao brze od ocekivanog. Taman da se proba sada za vikend :)

IMG_1632.jpeg
 
^ kad probaš javi utiske. Samo da znaš da taj tv ima 12bit panel koji možeš da kroz nvida control panel da namestiš.
 
odgovor isključivo na PM. nije tema gde šta kupiti, pogotovo nije tema za televizore
 
Nazad
Vrh Dno