Šta je novo?

Monitor se gasi

Ne znam šta bi onda moglo da bude. Lično ne bih čačkao napone i sl. jer bi se i u testovima pokazala nestabilnost. Jedino da probaš da se vratiš na Win 10, pod uslovom da imaš kako da bekapuješ GTA5 instalaciju...
 
Ok. Znamo da radi na 3000MHz, sta mislis da u BIOS-u jednostavno sad podesim samo na 3200MHz, i tako da radim do 3600, kao ovaj lik sa linka () a citao sam svasta po netu, jednom liku je crashovala igra i jednostavno je samo obrnuo ram memorije i radilo je normalno, mogu i to probati:rolleyes:
Mogao bih da skocim na WIN10 posto su mi sve igrice na partici E a C mi je sistem, pa da samo formatiram i opet instaliram sistem na C, ali nekako mi se to ne radi
 
Mali problemi ovde u biosu, nmg da nadjem pod Tweaker, memory frequency, ali ima neš zanimljivo, pogledaj ovo, ona kad je na 2400MHz radi sa 1,2V ali na XMP 3000 ili 3600 treba da radi sa 1,35V a ovde dole stoji DRAM Voltage na 1200V i to sam ušao u BIOS sa 3600Mhz a ne sa 2400 pa da piše 1,2 dal da to namestim na 1,35??
164068131189554256029901889465.jpg
 
HWInfo je očitavao 1.35+v dok si radio ycruncher a i desno u biosu ti piše da je napon 1.368v. Ne znam da li si restartovao kad si uključio XMP, moguće da se ploča zaglupela
 
Jel može neka pomoć kako ovo da dižem u biosu frekvencu, da namaknem bar na 3200-3400,ako ne bude ostaviću na 3000mhz šta da radim, i fleš sam zajebao kad sam onaj memtest86 stavljao na flesh, sad ceo flesh ima ispod 1gb a imao 32gb, nzm kako da vratim na normalno.
 
Jel može neka pomoć kako ovo da dižem u biosu frekvencu, da namaknem bar na 3200-3400,ako ne bude ostaviću na 3000mhz šta da radim
System memory multiplier sa slike ti određuje frekvenciju memorije. 36=3600
i fleš sam zajebao kad sam onaj memtest86 stavljao na flesh, sad ceo flesh ima ispod 1gb a imao 32gb, nzm kako da vratim na normalno.
Otvori Disk Management u start meniju i obriši sve particije na USBu pa ga formatiraj
 
Važi, hvala ti na svoj pomoći. Probaću još da obrnem ram memorije(iako ne vidim kako to može da utiče al sam našao da je umelo da pomogne), još šta sam našao jeste ovaj poslednji komentar, videću i to nekako da probam. Prilično me ovaj problem nervira. I još moram probati dal samo GTA craahuje na 3600 ili i ostale igre. Screenshot_20211227_194945_com.reddit.frontpage.jpg
 
DRAM Calculator nije za najnovije 5xxx sisteme, već damo 3xxx i niže
 
Ništa ni od toga onda😂
Moguće je da WIn11 negde zabada
Možda će kroz neke naredne update to da reše
Ako je system prošao sve one testove opterećenja, pa jedino što može da bude je ili WIN11 ili sama GTA igra
 
Nazad
Vrh Dno