Šta je novo?

Monitor se gasi i dobija poruku hdmi u desnom uglu

NikolaJgd

Poštovan
Učlanjen(a)
30.08.2017
Poruke
9
Poena
51
Pozdrav, imam sledeći problem u toku rada na računaru ili u nekoj igri kao sto pise u naslovu teme

Probao sa drugim monitor isto sve. Stavio sam drugi hdmi kabl drugi kabl za struju monitora isto sve. Monitor i grafa su povezani na hdmi kabl, graficka je rx 480 sapphire nitro. Drajveri su instalirani poslednja verzija. Kad se ugasi i ponovo upali sam i dobije poruku hdmi blokira sve ne može mišem da se upravlja
 
Ako se to desava i na drugom racunaru/grafickoj onda jeste monitor.
 
Dešava se i na drugom monitoru napisao sam već. Stavio sam i drugu grafičku u računaru isti problem.
Jedino nisam testirao sa napajanjem drugim
 
napajanje ne napaja monitor :)
ta druga graficka isto amd ili?

jesi probao nov sistem?
 
Koji ste vi likovi... covek sve lepo napise a vi.... :D
Znaci probao si vise hdmi kablova, strujnih kablova, monitora, grafickih i uvek isti problem.
Ostaje ti napajanje, maticna, cpu, ram i OS.
OS je lak, skines neki live linux ili Strelec i odmah ces videti da li je os ili hw problem.
Ako je hw, krenes sa napajanjem.
Ako je starija amd ploca, imao sam alican problem ali sa sata konekcijama, vrisnula ploca.
 
Da li napiše nešto u Evanviewer-u u momentu nestanka(neki drajver i sl.)? Obriši grafički drajver sa ddu, i probaj neki raniji.

Probaj drugi miš, tastaturu, i bez ostalih usb urađaja, možda neki spoj.
 
Imao sam dva... pa, slična slučaja na poslu, sudeći po ovih par kratkih opisa.
Pre nego što odeš na zamenu svega postojećeg jedan mali predlog koji je meni na poslu pomogao. Poskidaš sve pomerajuće delove iz mašine ( grafika, kuler i RAM memorija, ne mora procesor jer nije u njemu problem ). Odneseš kućište kod vulkanizera i kompresorom izduvaš sve, posebno ležišta za memoriju i grafiku. Očistiš i, usput, pregledaš, ležišta momorija i grafike da neko ležište nije slučajno oštećeno.
Zamoliš nekoga ko ima dobro napajanje da ti pomogne sa tim i, onako usput, shvatiš da su najvažnije stvari kod računara dobra matična ploča i dobro napajanje, baš kao što su i meni govorili kada sam počinjao da se zanimam za kompjutere, Nisu to govorili bezveze, jer sve drugo pravi mnogo manje problema. :)
 
Imao sam slican problem na mom racunaru, iz nekog razloga neki servis od AnyDesk-a mi je gasio monitor. Reinstalacijom AnyDeska nisam uspeo da resim problem, vec sam morao "rucno" da ga obrisem iz procesa. Bukvalno isti problem.
 
@NikolaJgd
Zvučaće kao glupo pitanje ali gde/kako držiš kablove monitora? (vise po podu ili su namotani negde vezicama)

Pitam zato što kod mene kancelarijski monitor uđe u mod za proveru izvora signala ako nekad nehotice šutnem HDMI kabl (verovatno loša konekcija na portu) ali mi ne smrzne za rad.

Nestane slika na par sekundi, on proveri opet HDMI port i vrati sliku. Podigao sam kabl, namotao koliko treba i rešio vezicama da ne visi naokolo.
 
Nazad
Vrh Dno