Šta je novo?

Hardver Monitor do 500

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

sonetpro_kg

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2012
Poruke
552
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
amd ryzen 5600
Matična ploča
MSI B550 gaming plus
RAM
32GB
GPU
Sapphire Pulse RX 6800 16GB
Storage
Kingston kc3000 512gb
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Antec HCG650 Gold
Kućište
RAIDMAX Sigma
Monitor
Gigabyte M32Q
Pokvario mi se monitor posle 13 godina tako da moram da uzmem novi. Planirao sam već da zamenim 24-oku sa većim ali došlo je do ubrzanja.
Razmišljam o 27-ci ili 32-ki qhd u cenovnim rangu 400-500e. Uzeo bih neki all round model za sve namene. Svakodnevno čukam u word-u, koristim net i povremeno odigram ponešto. Kad bih mogao da spojim kvalitet prikaza i brzinu za te pare.
Otprilike u užem izboru je gigabyte m32q, mada pošto ne igram toliko često možda je bolja kupovina m32qc za osetno manji novac.
Želeo bih da čujem još neki predlog za alternativu gigabajtu. Nabavka iz Madarske se podrazumeva.
 

LG 32GP850-B​

 
Koju grafičku imaš, hoćeš li 144+ Hz ili je dovoljno 75, recimo?

27" 75 Hz: Asus ProArt PA278CV (IPS)
27" high refresh: Iiyama GB2770QSU ili Cooler Master GM27-FQS ARGB ili BenQ EX2780Q
32" high refresh: HP X32 (IPS) ili LG koji je pomenuo Envoy (flat VA), jeftinija verzija tog LG-ja 32GN650, od curved VA Iiyama GB3266QSU ili Dell S3222DGM

To bi bio neki moj izbor iz naših radnji. Kod Mađara može da se iskopa još nešto verovatno ali ne mogu sada da pogledam. Plus, nezgodno je za vraćanje ako nešto ne valja...

Imaš i jeftinije 27" i 32" 4K 60Hz monitore ali za igre bi ti trebala jača grafika, bar 3070 (mada najviše zavisi od igara koje igraš)..
 
Imam rx580 sa 8gb. Planiram da menjam i grafičku, ali ne baš tako brzo. Monitor ću sad uzeti i neću ga menjati dugo zato bih i uzeo neki 144+ Hz.
Lg 32gp850 mi se sviđa ali je dosta više 500e. Svideo mi se Dell g3223d ali je loše prošao na nekim recenzijama. Iiyama i Coolermaster imaju te ips modele ali kad gledam te recenzije (best 32inch ili best 1440p) uopšte se ne pominju.
 
Za Iiyamu praktično nema recenzija na engleskom jer ih nema na US tržištu, samo u Evropi...mislim da KitGuru ima za GB2770QSU na YouTube. Iskopao sam neke poljske i francuske testove gde se dobro pokazao, kao i u par komentara po nekim forumima i Redditu...cena je dobra, on mi je uz Cooler Master glavni izbor za 27" high refresh.
Za Cooler Master imaš testove. CM ima i 32" IPS verziju ali se nije dobro pokazala u testovima, dosta ghostinga, 27" je bolja.
 
Ja imam Gigabyte M32QC preko madjara uzet za 355€. Zadovoljan sam. Jedina mana je što u sva 4 ćoška ima onaj backlight bleed ili glow, kako god se to zvalo. Kad se gledaju filmovi u mračnoj prostoriji u tamnim scenama je vidljivo. U svakom slučaju idi na 32", preskoči 27 nećeš se pokajati.
 
Kako je sedeti pred monitorom od 32" , širine oko 71cm i visine oko 42cm, na udaljenosti od oko 60-70cm ?
Kako se to vidi, mora li se previse setati ocima, glavom i vratom s kraja na kraj ili sve imate u vidnom polu, ne u perifernom delu vidnog polja vec u onom bas ocito gledajucem i korisnom?

Znate li koji USB je u LG 32GP850-B, da li je usb3.0 ili usb3.2 konektor?

Osim gore pominjanog LG 32GP850-B, sta znate i mislite o :
  • Samsung Odyssey G7 LS28AG700NUXEN
  • Dell Alienware AW2723DF
  • Dell Ultimate Alienware AW2721D

Da li je "mnogo" osvezavanje od 240 i da li je dovoljno 144?

Koji još valjan IPS monitor, sa 178/178, 144 i višim osvežavanjem, 1-2 ms odziva, najbolje max 2560x1440 rezolucije (ko ce na'ranit' velike rezolucije s preskupim grafičkim kartama) i obavezno da ima minimum 2xUSB3-0 a najbolje barem 2xUSB3.2 tip A konetorima (moze i jos jedan USB-C, nije na odmet ;) )?

Mora i jedno glupo pitanje...
Kako se zvucni signal i USB signal dovode do ovih monitora, ja vidim najcesce po 2 "USB-A 3.neka" konektora, vidim izlaz za slusalice ali ne vidim ulazne konektore?
 
Još nisam ništa pazario. Odlučio sam se za 32.
Hteo sam da uzmem gigabyte m32q ali ga nema nigde. Sledeći IPS koji je dobavljiv je lg 32go850 sa cenom 550-600e. I onda mi padne na pamet da idem na dosta jeftiniji VA. U tom cenovnim rangu sam mislio da pazarim gigabyte g32qc ili m32qc(oko 370e) ali su im cene drastično skočile(od 420e pa na gore).
E sad najzanimljivije je što sam našao 2 interesantna VA modela.
Msi artymis 323cqr za 445e i
Asus rog xg32vc za 470e.
Te cene su mi dosta privlačne s obzirom da bi trebalo da su dosta bolji od gigabyte-a.
Asus mi se više sviđa jer nije previše zakrivljen(1800r).
Šta mislite da li da uzmem msi, asus ili da dodam još malo i uzmem lg ips?
 
Ja ne bih razmatrao VA panele, vec samo IPS za tu sumu. LG ili MSI modele. Tipa 27 GL850/GN850 je godinama vec best buy IPS 27" monitor, a imaju i izvedbe bez swivel standa dosta povoljnije (27GN800-B) ili msi optix mag274qrf-qd
 
Do sad sam imao 24", i hteo bih da napravim veliku promenu sa 32". Nekako 27" mi neće biti nešto "vau" posle 24".
 
Naručio sam gigabyte m32q. Pojavio se na iponu i odmah sam poručio za 425e. Možda mi stigne u petak. Razmišljam da uzmem i neki stoni držač. Bez postolja je težak 7,2kg . Da li će biti dovoljan neki od 8 kg ili da gledam neki jači. Predložite mi neki dobar do 50-60e.
 
Срећно са панел лутријом и транспортом! Кад га испробаш, јаво утиске како си задовољан панелом, црном бојом, квалитетом израде као и односом резолуције/дијагонале.
И честитам!
 
Stigao je monitor u ponedeljak. Transport je super prošao. Pogodio sam veličinu koja mi odgovara. Desktop na 2k rezoluciji je dosta sitan pa sam uvećao na 125%. Pustio sam test za piksele i nisam primetio. Videću narednih dana.kaki stoje stvari. Uglavnom prvi utisak je odličan. Dizajn mi se sviđa, ali ne i postolje. To ću uskoro da rešim sa gasnim nosačem (arcric x1-3d).
 
Mene svrbi Dell G3233D ali nalazim na totalno suprotna mišljenja. Krajnji korisnici ga uglavnom hvale (to što sam uspio pronaći komentara) ali zato na YT jedna recenzija hejt žešći dok druga odmah ispod bukvalno kao da je CEO Della radio, haos :)

Sada imam Dell S2721dfg i skroz sam zadovoljan ali bih ipak na veću dijagonalu prešao.
 
Mene svrbi Dell G3233D ali nalazim na totalno suprotna mišljenja. Krajnji korisnici ga uglavnom hvale (to što sam uspio pronaći komentara) ali zato na YT jedna recenzija hejt žešći dok druga odmah ispod bukvalno kao da je CEO Della radio, haos :)

Sada imam Dell S2721dfg i skroz sam zadovoljan ali bih ipak na veću dijagonalu prešao.
Najkompletniji test tog monitora koji sam video, baci pogled:

 
Na njega sam i mislio kad sam rekao da ga je ocrnio. Odgledao sam sve te testove nema ih bez par, baš ne znam šta da mislim.
 
Koliko sam video, njegov test je najseriozniji i lik je testirao hrpu monitora, tako da bih ga shvatio ozbiljno...
Naravno, moguće je i da je njegov primerak prosto bio takav, ko zna.

Ako si neodlučan, ima i drugih 32" 1440p IPS monitora...
 
Nazad
Vrh Dno