Šta je novo?

[MON] Samsung P2350

veseliburek

Slavan
Učlanjen(a)
14.10.2007
Poruke
831
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 1800X + CM HyperTX3+
Matična ploča
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3
RAM
64GB (4x HyperX Fury HX432C16FB3/16)
GPU
Gigabyte GTX1070 8GB
Storage
Samsung 950PRO 512GB
Zvuk
Focusrite 18i8 + Kali LP6
PSU
Seasonic Focus Plus Platinum 750W
Kućište
NZXT H500i
Monitor
3x Dell U2412M
Miš & tastatura
Genesis Thor 300 + Redragon M711
Laptop
Dell XPS 9570 + Macbook Pro 13 early 2012.
Tablet
iPad Pro
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pametni uređaji
bljak
Pristup internetu
  1. Optički internet
Danas kupih nov monitor pa reko da podelim sa vama utiske.
Prvo specifikacije da pogledamo:



Sve što ovde kažu, tačno je (mada ipak mislim da su malo nabili response time).
Postoje dva modela:
P2350 i P2350N
Jedina razlika između ova dva modela je što prvi ima digitalni ulaz, dok drugom ova stvar fali.
U pakovanju stižu: monitor, nožica, postolje, kabl za napajanje, DVI i VGA kablovi i gomila papira zajedno sa drajverima za monitor (?!)

Evo slika:
img0001uql.jpg

By veseliburek, shot with Canon PowerShot A470 at 2009-08-18

Postolje je fino oblikovano:


Nalepnica i dugmići:


Prethodno kad je monitor uključen:


Navigacija se vrši kliktanjem tačkice iznad texta koji pri paljenju i gašenju ima fade efekat:




Profil:


Zadnja strana:





Posle nekog vremena, svetla (tj. LE diode) se ugase i ostane samo dioda koja ukazuje na stanje monitora:


Meni je manje-više standardan:





Moguće je podešavati intenzitet svetla:




Uskoro stiže sledeći deo (čim se skinu neki 1080p fajlovi :D)
 
Sve u svemu, utisci su krajnje pozitivni, boje su nekako življe u odnosu na prethodni 223BW, kvalitet slike je ok.
Primetno je probijanje svetla na gornjem delu monitora.
Takođe, primetio sam da se monitor greje prilično (dosta više u odnosu na prethodni), mada je za to najverovatnije krivac letnje vreme.

Evo slika tokom gledanja trejlera za Harry Potter And The Half Blood Prince u 1080p i Left4Dead u native rezoluciji (procesor klokovan na 2.7ghz, 8600gt na klokovima iz potpisa, podešavanja na medium, AA i AF na 2x)

HP:






L4D:
img0009ate.jpg

By veseliburek, shot with Canon PowerShot A470 at 2009-08-18
img0010zrz.jpg

By veseliburek, shot with Canon PowerShot A470 at 2009-08-18
img0015lka.jpg

By veseliburek, shot with Canon PowerShot A470 at 2009-08-18
img0016lks.jpg

By veseliburek, shot with Canon PowerShot A470 at 2009-08-18
img0017bsv.jpg

By veseliburek, shot with Canon PowerShot A470 at 2009-08-18
img0025eez.jpg

By veseliburek, shot with Canon PowerShot A470 at 2009-08-18
 
Jedna ispravka:
Dobio sam utisak da se monitor prilično greje jer je bilo dosta vruće u sobi koja ima 9 kvadrata, a tri kompjutera od kojih jedan radi 24/7 (pogledati profil). Evo sad je prilično hladno (redukcija broja kompjutera, ostade samo glavni u ovoj prostoriji), skoro da je iste temperature (čak i malo hladniji) od starog 223BW. Trenutno radi već jedno 3 sata, dok ja surfijem na netu i nije ništa zabrinjavajuće, samo se test odvijao u inhuman uslovima. :d
 
Ne greje se

Kupio sam P2350 prosle nedelje. Otisao sam u Tehnomarket-ovu radnju gde drze po ceo dan sve monitore upaljene na dosta uskim policama i gde je odvodjenje toplote lose. Pored toga, bio je jedan od onih vrucih dana.To je, dakle, bio sasvim dobar ambijent za test grejanja. Prvo "pipanje" P2350 me nije odusevilo u vezi toplote, a onda sam ispipao i druge monitore u radnji i ustanovio da P2350 uopste nije najtopliji. Kupio sam ga ...

Posle smanjenja osvetljenja i kontrasta (ja mozda volim nesto tamniju sliku) ispostavilo se da P2350 nije nista topliji od mog starog Samsunga 913N - to znaci da je jedva mlak posle dosta sati rada. Razliku u odnosu na test iz Tehnomarket-a objasnjavam i losim odvodjenjem toplote u radnji, ali i time da trgovci nabudze i osvetljenje i kontrast, sto izgleda dosta povecava temperaturu.
 
Kolko pare, i da li je on stvarno 23" s obzirom da mu pise naknadno 21,9", kakav je to monitor od 23" ako nema ni 22"?
 
Kolko pare, i da li je on stvarno 23" s obzirom da mu pise naknadno 21,9", kakav je to monitor od 23" ako nema ni 22"?

Gde si našao taj podatak? :trust:

Inače, burek je opet na dobitku, "zavrnuli" ga i za prethodni, 223BW, koji ima 21.6". :d
 
gore pise: product dimension (with stand) ako mi ne verujete pogledajte 21,9"

Ne rekoste mi koliko pare ovaj monitor sa sitna slovca i ikonicama?
 
Poslednja izmena:
ja imam p2250, vrlo slican model , neko vreme.

Cini ti se da se jako greje od nazad?

Moj vrlo malo. Imam nekih problema, ja sam to povezao da kazem na krntiju , integrisani Sys adapter i kad pokusam da postavim sa CD-a program za dodatno podesavanje monitora, kompjuter pobudali.

Koju grafu imas?
 
a da pogledaš: Moja Konfiguracija? :d
Stalno je nakačen na Gainward 8600GT, a proban je i na intel integruši (845 čipset) i na GF4 MX440 i sve radi normalno...

EDIT: radi i na radeonu 9200SE...
 
Poslednja izmena:
da li je JEDINA razlika izmedju P2350 i P2350N u DVI-D ulazu u korist prvog? da nemaju jos neku razliku? ipak je prvi skuplji 30-ak evra..

drugo, jos vise me zanima kolika je razlika u samoj slici izmedju analognog i DVI-D ulaza?

razmisljam se izmedju P2350N i T220............... pomoc?
 
Poslednja izmena:
Na moju nesreću, ja sam trenutno primoran da koristim VGA ulaz (crko glavni komp iz potpisa, koristim server koji ima samo analogni izlaz), i slika na P2350 je OČAJNA na određenim delovima (DVI je mnoooooooogo bolji), slova "mutiraju", menja im se debljina, ma užas opšti... Razlika u ceni je zbog toga što monitori sa DVI ulazom imaju PDV od 18% dok oni koji imaju samo VGA imaju 8%, jer DVI mogu da se koriste kao televizori, a PDV je smanjen samo na kompjuterske komponente.
 
ma nema šanse, jedino ako neka prodavnica mulja.
to je pre bila priča za HDMI monitore, a dvi ja ne vidim kako uopšte može da se upotrebi za gledanje tv-a, ajd neka neko objasni.
jer da je to istina onda bi tek ovi sa vga konektorom mogli za to da se koriste, pošto svi externi tuneri na tržištu imaju vga konektor (d-sub) a nijedan skoro nema dvi ili hdmi
 
Poslednja izmena:
hvala burek.. narucio sam T220. :)
 
pa on ti je ko ovaj sam je 20 inča a ne 23, ista stvar, samo nemoj da uzmeš N verziju bez DVI porta...
 
Vrh Dno