Šta je novo?

molim za pomoc od iskusnih administratora

euroman

Slavan
Učlanjen(a)
11.01.2007
Poruke
38
Poena
304
Pozdrav
Svi zanmo kako izgleda kada se iskljucuje racunar odnosno "Shut down". (windows XP prof.)
E sta je moj problem
do prekjuce normalno kliknem dume /start/ zatim /shut down/ pa izadje paleta na kojoj kliknem /shut down/ ili /restart/ ono sto mi treba hm.
Medjutim klinac se nesto igrao sa racunarom i od prekjuce postupak iskljucivanja je nesto drugaciji: dakle kliknem /start/ zatim /shut down/ e sad umesto one normalne palete sa 3 dugmeta na koju sam navikao izlazi mi neki prozorcic koji ima strelicu za padajuci meni u kom se nalaze opcije (shut down, restart, stand by) prozorcic lici na "windows 2000".
Molim vas ako neko moze da mi objasni principom "step by step" kako da vratim onu standarnu opciju "windows-a XP" za iskljucivanje racunara. Ja znam da je to moguce vratiti odnosno uraditi "sistem rystore" ali mene zanima kako se to radi pesaka.
Unapred hvala i nadam se da cu dobiti adekvatan odgovor.
 
ajmo ovako:
control panel->user accounts->change the way users log on or off->stikliraj obe opcije...
ukoliko su one sive (tj. ne mogu da se selektuju), idi opet u control panel->Administrative Tools->services->i proveri da li je servis Fast User Switching Compatibility stavljen na automatic...i to bi bilo to...
 
ajmo ovako:
control panel->user accounts->change the way users log on or off->stikliraj obe opcije...
ukoliko su one sive (tj. ne mogu da se selektuju), idi opet u control panel->Administrative Tools->services->i proveri da li je servis Fast User Switching Compatibility stavljen na automatic...i to bi bilo to...

Hvala puno
Uspelo je sada je sve kako je i bilo.
Sada te molim ako mozes da mi objasnis kako je moj klinac to uradio, siguran sam da nista nije dirao u kontrol panelu. Izvini ako te smaram ali zanima me kako je doslo do te promene.
hvala
 
sve je moguce...neko klikne na sliku u start menu i udje u user accounts i eto ti jos par klikova i promeniti sve i svasta...(npr. sifru)...ukoliko ti dete cacka komp, probaj da nabavis neki od parent control programa koji su namenjeni tim problemima...
 
OK
Vi se sigurno vise razumete nego ja, zeleo sam da znam kako da to popravim i vi ste mi pomogli, zato hvala. Inace u control panelu sigurno nije nista dirao. Jedino sto mi je priznao (on ima 8 godina) da je cackao po opciji za Screen Saver i da je hteo da instalira igricu Counter Strike,
ali nije mu uspelo he he he.

Eto samo da malo pojasnim u cilju iskustva svih nas.....

Ponovo pitam he he he
Evo ovako HDD je particionisan na 4 particije (C: D: E: F:), Na C: particiji je OS windows XP, D: koristim za windows VISTA, a ostale sluze za podatke. E sad ja sam C: particiju ghoust-ovo (napravio "image") koristeci se "hiren boot cd v 8.0" . Sta se desava kada vratim windows XP (C:) koristeci se ghoust-om, onda prilikom ukljucivanja odnosno kada restaryujem racunar normalno trebalo bi da me pita hocu li ulogovati XP ili VISTA-u to se nedesava vec se odma podigne XP. Znam da je to zbog toga sto sam XP ghoust-ovao pre nego sto sam instalirao vistu na D: tako da XP u boot startap nema upisane komande da ima 2 OS odnosno hocu reci nevidi VISTU. Da li je moguce i kako da kada XP nevidi drugi OS podignem taj drugi OS (VISTA). Inace na D: postoji instaliran OS VISTA.
Ko razume svatice he he he
 
Poslednja izmena od urednika:
OK

Sta se desava kada vratim windows XP (C:) koristeci se ghoust-om, onda prilikom ukljucivanja odnosno kada restaryujem racunar normalno trebalo bi da me pita hocu li ulogovati XP ili VISTA-u to se nedesava vec se odma podigne XP. Znam da je to zbog toga sto sam XP ghoust-ovao pre nego sto sam instalirao vistu na D: tako da XP u boot startap nema upisane komande da ima 2 OS odnosno hocu reci nevidi VISTU. Da li je moguce i kako da kada XP nevidi drugi OS podignem taj drugi OS (VISTA). Inace na D: postoji instaliran OS VISTA.
Ko razume svatice he he he

iz XP ponovo pokreni instalaciju viste pa onda repair boot
 
Inace nisam slucajno stavio naslov teme: "molimza pomoc od iskusnih administratora" imam ja jos puno pitanja.
Ja inace relativno od skora imam racunar, ustvari od marta 2006, eto dosada znam ponesto (instalacija OS windows, osnove servisiranja. word, excel, power point, access vrlo slabo ali neke jednostavne stvari mogu da napravim).
Sve cesce se u poslednje vreme pominje OS linux, ustvari sada gotovo da i ne postoji sajt kada trazimo driver-e (drajvere), a da nisu na spisku i drajveri za linux. Ja nisam imao prilike da vidim kako izgleda linux ustvari jesam "linux knopix" koji se bootuje iz windowsa, ali to nije to, uglavnom sluzi u servisiranju. Skoro sam kupio neki prirucnik za "mandrake" o instaliranju i nekom osnovnom podesavanju, ono sto me zanima je sledece:

1. sta je razlog toliko brzog sirenja linuxa
2 da li je linux bolji od windowsa
3 sta su njegove prednosti
4 vredi li oprobati se u linuxu
5 posto ja jako puno koristim "windows live messenger" da li je moguce kad se instalira "mandrake" da podrzi i "messenger" (verovtano sam zesce lupio ali sta da radim)
6 vasa iskustva sa linuxom ????????????? (pisite, ubedite vi koji volite linux)
Pozdrav
 
1. open-source, tj projekat je besplatan i svima dostupan...zasnovan na ideji da operativni sistem treba da bude opste dobro...a ne u vlasnistvu jedne monopolisticke kompanije.
2. Jeste.
3. Stabilnost, brzina,optimizacija, ne postoje virusi koji bi ga ugrozili, programi koji su za linux su takodje besplatni, a medju njima i Open Office, koji je jednako dobar/bolji od MS officea...itd. MANA: nema 3DSMax za linux... :( Mada Linux ima Blender, doduse...
4. DA.
5.Za mandrake ne znam, ali recimo ja bih ti preporucio novi Ubuntu.Za njega postoji nekoliko programcica kompatibilnih sa yahoo msg-rom i msn live...Verujem da je to slucaj i sa mandrakeom.
6.Isprobavam Ubuntu Faisty Fawn, 64 bit. Iskustva su skroz pozitivna, jedino me je malo namucio drajver za ADSL modem, ali i to se sredilo.Treba uvek imati i nekog ko poznaje linux u sitna crevca u blizini, da te uputi u neke stvari i da se nadje ako zatreba help...
Jedino sto me i dalje drzi na win-u jeste sto sam navikao na njega i programi kao sto je 3DSMax i igre...
PoZ
 
ipak cu probadi mandrake koji sam dobio uz prirucnik.
vama hvala na vremenu i komentariama, opet ponavljam voleo bih da ova tema bude otvorena jos uvek, naravno zelim postaviti jos puno pitanja kako sam pisao u prethodnim postovima, verujem da na ovoj temi moze da se razviju jako dobre diskusije koje ce i drugima biti od koristi.

Ono sto zelim da pitam je nesto vezano za "Hiren boot 8". Zapravo na tom CD-u ima jako dobrih i korisnih stvari, ja se dobro snalazim sa "medzik partisen" i "norton goust" (neznam engleski he he he). Zanima me da li je moguce i kako???????????????????????????????
Sta hocu: Formatiram "windows" zatim lepo instaliram sve potrebne programe (driver-e,office, AV, nero, neka igrica...........i td.) E sada hteo bih da takv windows lepo namontiram da bude boot-abilan, odnosno neko mi je rekao da se to zove "restore cd" i da na "hiren boot cd v8" postoji program koji to radi. Pa sad ako neko zna koji je to program i kako se pravi taj "restore CD" molim da mi objasni principom "step by step"
znam da je za to potrebno malo vise pisanja ali ako je neko voljan da pomogne :).

Naravno pitacu ja jos, jos, jos.....................:type:
 
Nazad
Vrh Dno