Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Bez ikakvog zezanja interesuje me da li ima nekog boljitka sa ovakvom konfiguracijom ventilatora i da li si nesto postigao ? Crveni ubacuju vazduh a H100i stock(sivi) sto su gore izbacuju ?

I kolika je temp gornje kartice u gamingu ?

Tako je , stock izbacuju a crveni idu na gurku .
Rekoh vec , temperaturu procesora sam spustio za 5 do 10 stepeni zavisno u kom su modu ventovi - srazmerno sa opterecenjem procesora , a sto se tice temperature gornje graficke kartice ona ide do 80 stepeni , moracu da isprobam i malo vise kombinujem sa ventovima da oni izvlace vruc vazduh od kartice a ne da ga vracaju , ovo sa ventovima radim cisto iz znatizelje i eksperimentisem dok ne stigne custom tecno hladjenje e onda ce biti igranka :D

Postigao je da je malo neprijatno za sedeti u istoj prostoriji gde je komp. :D

Iskreno nije uopste neprijatno , uvek se slusa neka zika tako da se ni ne provaljuje , uostalom kome smeta ne mora ni da sedi , moze da stoji :)

Veloster jel imas 13 ventilatora u kucistu (ukljucujuci u napajanju) ?

Ima ukupno 18 ventova od kojih 3 nisu u funkciji a stoje skroz dole , ponavljam : sve je ovo privremeno dok ne stigne EKWB .
 
Druze tri venta za push ti nemaju nikakvu svrhu jer ti samo jedan izbacuje.. Stvaras negativan pritisak izmedju njih, bolje da si ih organizovao na side panelu i kod grafickih karata..
 
Define R4

Evo i mog kucista :)
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    422.3 KB · Pregleda: 313
  • 2.jpg
    2.jpg
    223.1 KB · Pregleda: 263
  • 3.jpg
    3.jpg
    491.9 KB · Pregleda: 274
isprozivali smo coveka za sve pare :)
neko koristi ventilator a neko mlazne turbine ,sta da se radi
 
hm tema moje skrivanje kablova, a dečko okačio kućište :) otvori to da vidimo kakav si haos napravio unutrar kućišta, mada već vidim i ovako da si u kućištu koje ima odličan cable management, napravio karambol :) Prvo sredi te kablove pa kači slike :)
 
hm tema moje skrivanje kablova, a dečko okačio kućište :) otvori to da vidimo kakav si haos napravio unutrar kućišta, mada već vidim i ovako da si u kućištu koje ima odličan cable management, napravio karambol :) Prvo sredi te kablove pa kači slike :)

+1
 
gomila asus i corsair stvari...vau, a ti dodatni ventilatori ti apsolutno nista ne pomazu, ja mislim da neko od 7 godina zna da ti objasni zasto
 

svako daje sebi za "pravo" da okači svoje novo kućište ovde, pa ja u mnogo manjem kućištu, imam MNOGO veći cooler, nego što je intel box, plust 2 grafike, sve ukupno 7 dodatnih ventilatora, 3 hdd-a i opet je sve sređeno i uredno, a opet ne kačim ovde jer mislim da nije dovoljno sređeno za ovu temu a neko misli da automatski čim je kupio novo kućište zaslužuje da bude ovde...
 
...iliti unutrasnjost vaseg kucista. Ne stidi se slobodno, nego postavi slike svog.
 
stvarno je haos :) ventilator se drži na noponskom kablu od grafike pošto mi treba taj vent tu :)
 

Prilozi

  • WP_20140130_14_57_16_Pro.jpg
    WP_20140130_14_57_16_Pro.jpg
    802.7 KB · Pregleda: 307
Poslednja izmena:
E iskoristio si kuciste maksimalno! Usput, sa tim procesorom ces dobiti ogroman napredak kad Mantle dodje za tvoje karte.
 
Planiram sada da radim vodeno u to kućište (CM 690 prva verzija koja je išla u metal varijanti iznutra), ali moram da napravim "male" modifikacije, da skinem "kavez za hard diskove, da napravim mounting bracket za ssd sa zadnje strane, da skinem fabrički krov, pa da tu napravim mesto za 24mm radijator (60mm), svašta nešto ću napraviti :) samo da dođe malo lepše vreme :)

Nego kakve veze ima stari phenom sa mantle?
 
Poslednja izmena:
Taj tvoj cpu trenutno nema snage da gura taj cross, sa mantle, (ako sve bude ok, a vec nije ok :D), katre ce ti progledati. :)
 
Taj cpu će ovih dana da se menja, u računaru je već 3 i po godine pa mu je vreme, mada i dalje gura sve šta se od njega traži i ne buni se :) a kad stigne nova mašina onda će da se radi kućište da može da primi za početak EK H3O 240 HFX, a posle ću u isto kućište dodati još jedan XTX 240mm radijator i jedan wb za karticu, mada mi je to nekako veliko ulaganje (100€ blok po kartici).
Još se dvoumim da li ići na EK ili na XSPC, EK mi za iste novce nudi 60mm rad, dok XSPC daje 35mm, a to mi je nakako velika razlika (ako uspem da napravim da u cm690 može da stane taj rad, ali verujem da će moći).
Cena je slična...tj nije toliko velika razlika...videću još šta ću, prvo da pazarim novu mašinu, mada i to mi je trenutno +200€ na ovu ploču i cpu da bih prešao na najjeftiniji i5 :S, ali videćemo šta ću raditi

EDIT: Što se igranja tiče ne pamtim kada sam se igrao poslednji put, a da je zahtevna igra, tako da nisam nešto ni preterano zainteresovan za mantle :) I ako uzmem novu mašinu biće to intel integrisana :)
 
Poslednja izmena:
svako daje sebi za "pravo" da okači svoje novo kućište ovde, pa ja u mnogo manjem kućištu, imam MNOGO veći cooler, nego što je intel box, plust 2 grafike, sve ukupno 7 dodatnih ventilatora, 3 hdd-a i opet je sve sređeno i uredno, a opet ne kačim ovde jer mislim da nije dovoljno sređeno za ovu temu a neko misli da automatski čim je kupio novo kućište zaslužuje da bude ovde...

Upravo sam to podrzavao da treba da otvori kuciste i da mu pomognemo to da spakuje bolje :)
 
Ja sam okačio iako nisam ponosan na svoj rad (bio je MNOGO bolji dok nije bilo toliko HW unutra :) ).
Sad i ovako planiram da modujem ovo kućište, žao mi da ga dam u staro gvožđe, već je spremljena bočna stranica za prozor, samo da nađem neki zatamljen, i ide komplet celo kućište na plasitificiranje (osim prednjeg i gornjeg dela koji su plastični, njih mislim da ću zadržati crne, ili ću staviti ove carbon folije preko, videću još šta ću, a u dilemi sam šta uzeti od vodenog, prvo sam mislio da idem na EK komplete, a sada vidim i da XSPC ima lepe i jeftine kit-ove, za početak onaj XSPC dual bay ress sa v4 pumpom, jedan 240mm blok gore (40mm) i cpu blok, a planiram da ga upgrade-ujem sa još jednim blokom za gpu (ali to mi je nekako ne znam ni ja, bacanje novaca pošto može samo na određenu grafiku i posle može u gvožđe) i još jednim radijatorom, ali to ću još videti da li ću uopšte raditi
 
ima i sa strane 2 komada, ovako je temperatura vram-a pala sa 100 na 85*C :)
 
Neko moj pokusaj skrivanja i organizovanja kablova,sto je zaista tesko u ovom HTPC kucistu(node 605) sa napajanjem koje nije modularno.Gledam kako ima ovde lepo sredjenih kucista da mi dodje da moje ni ne pokazujem,ali evo.
 

Prilozi

  • 20140204_183451.jpg
    20140204_183451.jpg
    389.8 KB · Pregleda: 280
  • 20140204_183517.jpg
    20140204_183517.jpg
    487.3 KB · Pregleda: 231
  • 20140204_183550.jpg
    20140204_183550.jpg
    458.4 KB · Pregleda: 231
Nemam backplate, pa sam turio nokiu ,)
IMG_1306.JPG
 

Prilozi

  • IMG_1306.jpg
    IMG_1306.jpg
    911.5 KB · Pregleda: 228
I pokazao nam šta? Nit si sakrio kablove, niti se lepo vidi unutrašnjost. A kakve veze ima ta nesretna nokia sa backplate-om?
 
Podupire graficku. :d
 
kakvo bre sakrivanje kablova u blueberry kucistu od 20e XD
 
Ovo je više za "There i fixed it" temu. :)
 
kakvo bre sakrivanje kablova u blueberry kucistu od 20e XD

Pa zasto onda stavljas sliku u temu sakrivanje kablova?

To je kao da u temu fotografije postavis pitanje zasto ti ne radi hard. Mislim nisi ti jedini,dosta ljudi zatrpava ovu temu slikama na kojima se nisu cak ni potrudili da sakriju kablove.
 
Nije u tome poenta,nemam ni ja,ni moji kablovi nisu sredjeni i ja sam zadovoljan tim sto imam ali ne kacim sliku ovde. Ovako se zatrpava tema bezveze slikama kojima nije mesto u ovoj temi.
 
Ма ја имам кућиште од 100+ еврова и не капирам сврху скривања каблова (тј уместо да буду ту где јесу, они су набацани са друге стране плеха) осим да се направи луфт за хлађење графичких и процесора које се претерано греју или да се кућиште стави на астал и диви свом аранжирању каблова ... али нема разлога да приказујем своје каблове у овој теми. ;) А и што да кријем каблове у када их око кућишта има ... па на километре. ;)
 
Ма ја имам кућиште од 100+ еврова и не капирам сврху скривања каблова (тј уместо да буду ту где јесу, они су набацани са друге стране плеха) осим да се направи луфт за хлађење графичких и процесора које се претерано греју или да се кућиште стави на астал и диви свом аранжирању каблова ... али нема разлога да приказујем своје каблове у овој теми. ;) А и што да кријем каблове у када их око кућишта има ... па на километре. ;)

Pa zato sto je ovo tema bas za to "Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista", ako ne zelis da ucestvujes ti i ne moras ;)
 
Nazad
Vrh Dno