Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Lemaja je od onih koji drze komponente 6 meseci, pa nove, razloga bez, uglavnom iz dosade. :D A i lako je coveku, ima firmu, hiljade zaposlenih, moze pola foruma da casti novim kompom, ne bi osetio. :D

Mozes meni tu 4090 za 200e, jer pare nisu problem. :p
Šta sam ja svima skrivio na forumu 😀. Ne menjam na 6 meseci nema šanse. Evo ploča i procesor kod mene 2god. A iz tvojih usta u Božije uši da imam hiljade zaposlenih onda bih lagano častio forum sa hardverom😀
 
Opet ja 😁

Uleteo danas u koncept i LC-CC-120 RGB i sad kas sam fotkao tek sam ukapirao da svaki tip ventilatora daje drugačiju nijansu "bele". Napred i nazad Arctic, dole dva MSI i na kuleru, naravno, LC-Power. 🤣
Moraće tu da padne kombinovanje istih ventilatora jednom. 😁

20230808_224342~2-01.jpeg
 
jeli cpu kooler stoji malo ukrivo ili ja tripujem (ugao kamere)?
 
Da li bi mogao da kažeš koje su ti temperatura na CPu i GPU maksimalno?
Imam sličnu konfiguraciju i razmišljam da uradim deshroud mod na GPU jer je bučna.
Imam 5800X i MSI 3080 Gaming Trio X. Temperature na GPu idu do 82 u Cinebenchu i kod zahtevnijih igara je previše bučno.
Možda je do mog kućišta, ali me interesuje baš da uporedim kako bih imao predstavu u kom smeru da krenem.
 
Da li bi mogao da kažeš koje su ti temperatura na CPu i GPU maksimalno?
Imam sličnu konfiguraciju i razmišljam da uradim deshroud mod na GPU jer je bučna.
Imam 5800X i MSI 3080 Gaming Trio X. Temperature na GPu idu do 82 u Cinebenchu i kod zahtevnijih igara je previše bučno.
Možda je do mog kućišta, ali me interesuje baš da uporedim kako bih imao predstavu u kom smeru da krenem.

GPU ne prelazi 65-66 ºC, ali sam uradio undervolt preko krive u Afterburneru (Link ka EVGA forumu). Bez njega bi sigurno bilo kao kod tebe. Što se CPU-a tiče, temperature variraju od 45 do 82 ºC u realnom radu, ali Cinebench može da istera i koji stepen više.
 
Hvala ti za info.

GPU ne prelazi 65-66 ºC, ali sam uradio undervolt preko krive u Afterburneru (Link ka EVGA forumu). Bez njega bi sigurno bilo kao kod tebe. Što se CPU-a tiče, temperature variraju od 45 do 82 ºC u realnom radu, ali Cinebench može da istera i koji stepen više.
Slično je i kod mene sa temperaturama za CPU. Imam Ninja Scythe 5 i najviše ide do 800rpm.
Razmišljam da odvojim nekako riser kablom GPU (imam mATX ploču), i da ima svoje provetravanje. Kopka me da li bih spustio temperature i na CPU kada GPu nije odmah ispod!?
 
Hvala ti za info.


Slično je i kod mene sa temperaturama za CPU. Imam Ninja Scythe 5 i najviše ide do 800rpm.
Razmišljam da odvojim nekako riser kablom GPU (imam mATX ploču), i da ima svoje provetravanje. Kopka me da li bih spustio temperature i na CPU kada GPu nije odmah ispod!?
Što pre prihvatiš da su to normalne temp za Rzyen 5800X i da nemaš šta da brineš ako si već stavio moćan vazušni kuler - biće ti lakše. Potrudi se da ti intake svežeg vazduha kroz front bude što bolji, a da opet ne bude bučno.
 
Što pre prihvatiš da su to normalne temp za Rzyen 5800X i da nemaš šta da brineš ako si već stavio moćan vazušni kuler - biće ti lakše. Potrudi se da ti intake svežeg vazduha kroz front bude što bolji, a da opet ne bude bučno.
Ma nije mi CPU problem. Više sam razmišljao onako naglas - da li bi se spustile temperature na njemu bar malo ako bih odvojio GPU?

Više me muči GPU koji je baš bučan.
 
^ jako lepo skockano. Jel ne možeš malo manje da savijes kabl od grafičke? Predpostavljam da si tako uradio zbog bočnog stakla od kućišta.
 
I opet ja. 😁
Danas mi stiglo LIAN LI O11 AIR MINI i za sada sam samo prebacio delove u njega, a za vikend ću imati valjda vremena da malo sredim kablove. Od napred izgleda ok, ali iza je sve samo natrpano i zakačeno čičkom jedno za drugo. 🤣

20230824_151349.jpg

20230824_193950.jpg
 
^ jako lepo, koji je hardver u pitanju?
 
Konfiguracija:

Asus X570 Prime
Ryzen 5700X
XPG 32 GB DDR4
Gigabyte 6900 XT Watrerforce
1 TB NVME Samsung 970 EVO
EKWB Custom Loop
 
Ja cu da malo okrenem list i da pokazem kako sam pakovao pre klijentima racunare, ali zadnju stranu. Prednja je uvek bila okej, mene je nerviralo kad je pozadi suma kablova.

Tu je i NR200P ITX kuciste koje sam bas danas prodao, ali je bilo zabavno za sredjivanje kablova i zapravo me jako dobro sluzilo.
 

Prilozi

  • Fractal.png
    Fractal.png
    974.6 KB · Pregleda: 112
  • CMNr200p2.png
    CMNr200p2.png
    2.9 MB · Pregleda: 106
  • CMNr200p.png
    CMNr200p.png
    3.2 MB · Pregleda: 104
  • Themraltake.png
    Themraltake.png
    907.8 KB · Pregleda: 103
  • Iva.png
    Iva.png
    2.2 MB · Pregleda: 102
  • CMCosmos.png
    CMCosmos.png
    2 MB · Pregleda: 103
Stigle mi sa Alija još i neke led trakice tako da je za sada kućište kompletno (dok ne odlučim da ubacim i još koji 140mm ventilator... :rolleyes:).

Anyway, Lian Li o11 su definitivno najbolja kućišta za cable management...

20230908_185711.jpg

... naročito kada uračunamo i dodatak sa unutrašnje strane koji bi bez problema mogli da koriste i kao glavni deo marketinške kampanje.

Npr. "What happens behind cable bar, stays behind cable bar!" :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

20230908_184252.jpg
 
Stigle mi sa Alija još i neke led trakice tako da je za sada kućište kompletno (dok ne odlučim da ubacim i još koji 140mm ventilator... :rolleyes:).

Anyway, Lian Li o11 su definitivno najbolja kućišta za cable management...



... naročito kada uračunamo i dodatak sa unutrašnje strane koji bi bez problema mogli da koriste i kao glavni deo marketinške kampanje.

Npr. "What happens behind cable bar, stays behind cable bar!" :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Koliko si dobio na samim performansama racunara sa tim novim led trakama? 🤣🤣🤣
 
Vi i vaše sređivanje kablova, ovako se to radi (Gigatron) :p
1000004290.jpg
1000004291.jpg
1000004292.jpg
 
Ekstra pedantno sa desne bočne strane... 🤣
 
A tek da vidite kakvi su racunari od tehnomanije. Najjeftiniji delovi, da mogu i procesor nekako da ojade uradili bi. Zasto mi nemamo neki MikroCentar kao Ameri ili nesto slicno. Ovo je uzas sta se kod nas prodaje i sta nam se nudi. Ne mozes krsteno kuciste da kupis za pocetak.
 
Jer bi takav MikroCentar verovatno bio skuplji od Tehnomanije i opet bi vecina isla tamo jer kod nas se ljudi lepe za najmanju cenu, a onda posle dodju ovde i kukaju u temi kako su ih zajebali za ovo i ono. A ima i onih koji su procitali temu al opet kupe tamo i onda kukaju. :D
 
Nazad
Vrh Dno