Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Pes se obicno u igraonicama nalazi na Sony-ju.
Ja bar dok sam radio dole kod Vuka nisam video ni u jednoj igraonici da je neko igrao pes na kompu ;)
 
Za pes 2018 su namestili da su potrebne sse4.2 instrukcije i nije moguce igranje na ovim xeon (core2quad) procesorima.

Samo izmisljaju i da ne kazem sta jedu. Isto je tako bilo i sa DX10 i DX11. GTX295 ne moze ni jednu DX11 Igru da pokrene, a onaj sa djubretom tipa GT730 igra nove igre.. Sve je to politika..
 
obrisana mi je tema u podforumu "sta da kupim od konfiguracija" koju sam otvorio pre par meseci sa upitom za gejm kafe gde je predlagan g4560, pa gledam da li ima smisla ustedeti cca1000e na 15 racunara na konto xeon, p35/p45 i 8gb ddr2 vs g4560, 8gb ddr4 i h110m. nesto sam skeptican, ali aj da pitam
Ако узмеш све ново бићеш миран што се тиче кварова јер ћеш имати гаранцију, а socket 775 плоче су све већ добрано маторе. Наспрам те уштеде са Xeon-има рачунај с друге стране уштеду на потрошњи струје. Такође, ако узмеш нешто ново имаћеш 15 истих конфигурација, олакшава ти поправку и подешавање. Ако узмеш са Xeon-има скоро сваки рачунар ће бити другачији што се тиче модела плоче и меморије :d
 
Zdravo svima,procitao sam skoro celu temu i jos sigurno 100 na drugim forumima ali nisam nasao resenje za moj problem.Naime imam Asus p5k se maticnu i modovan xeon e5450 sa 8gb rama(2 modula su na 1066,a ostala 2 na 667).Problem je u tome da sta god pokusao ja ne mogu da nadjem stabilan overklok nikako.Pokusao sam i sa samo 4gb rama(prvo ovu na 1066,pa onda ovu na 667).Nekad se kompjuter butuje,ali prime izbaci fatal error posle 20ak sekundi.Jel ima neko neki predlog sta bi mogao da probam od podesavanja i sa koliko rama da idem?Imam 1050 TI,a ovaj e5450 na stock 3.0 je gura tek 30%.Svaka pomoc je dobrodosla :)
 
Zdravo svima,procitao sam skoro celu temu i jos sigurno 100 na drugim forumima ali nisam nasao resenje za moj problem.Naime imam Asus p5k se maticnu i modovan xeon e5450 sa 8gb rama(2 modula su na 1066,a ostala 2 na 667).Problem je u tome da sta god pokusao ja ne mogu da nadjem stabilan overklok nikako.Pokusao sam i sa samo 4gb rama(prvo ovu na 1066,pa onda ovu na 667).Nekad se kompjuter butuje,ali prime izbaci fatal error posle 20ak sekundi.Jel ima neko neki predlog sta bi mogao da probam od podesavanja i sa koliko rama da idem?Imam 1050 TI,a ovaj e5450 na stock 3.0 je gura tek 30%.Svaka pomoc je dobrodosla :)

Prvo ti treba unison RAM, drugo, P5Q SE nije ploča za OC. Jesi li razmišljao o kompletnom upgrade-u?

Ako nisi pri kinti, vidi, nađi bar da ti svi moduli budu na tih 1066, pa onda možemo da tweak-ujemo dalje. Ovako, nemamo pojma ni šta od modula, neusaglašene brzine, itd..
 
Ako izvadim ove od 667mhz,eto ih 2x2gb na 1066 [emoji3].
@Pega imaš pm,da ne spamujemo temu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako se ne igra Battlefield 1, ovi xeoni ce odraditi posao i vise nego dobro.
Mislim ako su igre tipa LoLa, Dote 2, CS GO u pitanju, nista ti bolje od xeona i ne treba.

cisto sumnjam da xeon moze izgurati dotu 2. e5440 mi je na 3.84ghz,a imam hd5870 i jos overclockanu na 1000/1250mhz. u toku kompleksnijih scena mi obara fps sa standardnih 80-100 na 50. pa sad ne znam tu da li je vise do procesora ili do grafe. ako neko zna gde je usko grlo u ovom slucaju,nek napise...ram je na 900mhz,necu da ga silim na 1066 jer sam video da nema vajde.
 
cisto sumnjam da xeon moze izgurati dotu 2. e5440 mi je na 3.84ghz,a imam hd5870 i jos overclockanu na 1000/1250mhz. u toku kompleksnijih scena mi obara fps sa standardnih 80-100 na 50. pa sad ne znam tu da li je vise do procesora ili do grafe. ako neko zna gde je usko grlo u ovom slucaju,nek napise...ram je na 900mhz,necu da ga silim na 1066 jer sam video da nema vajde.

E5450 + 600ti PE = na max 100-90average sa vulcan. (Xeon je na 4.00GHz.)

Ne znam o cemu pricas. :)

CSGO na 1024 cepa average 150-200 na MM. :')

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E5450 + 600ti PE = na max 100-90average sa vulcan. (Xeon je na 4.00GHz.)

Ne znam o cemu pricas. :)

CSGO na 1024 cepa average 150-200 na MM. :')

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

jel to gtx660ti? u svakom slucaju brza od moje,ona te vadi. i da,ja nemam vulkan ali ipak nije do njega nego grafe. :)
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam ni sta ti iskreno ocekujes od procesora koji je star 10 godina i jos kosta svega 10 dolara.. :)
Budite srecni sto taj procesor moze da potera nove igre na LOW na 30FPSa..

Xeon E5450/E5440 na 4.0GHz, 8GB RAMa i GTX660Ti/R270X su odlicna kombinacija za jeftinu gejming masinu. I te graficke su neki max za Xeone. Sve preko toga Xeon ce biti usko grlo.
 
Guraju oni bez problema i GTX960 / GTX1050Ti. To im je maksimum.
 
Ja ne znam ni sta ti iskreno ocekujes od procesora koji je star 10 godina i jos kosta svega 10 dolara.. :)
Budite srecni sto taj procesor moze da potera nove igre na LOW na 30FPSa..

Xeon E5450/E5440 na 4.0GHz, 8GB RAMa i GTX660Ti/R270X su odlicna kombinacija za jeftinu gejming masinu. I te graficke su neki max za Xeone. Sve preko toga Xeon ce biti usko grlo.
Clock na 4.5GHz i ti ne brines u doti, csgo, lolu i slicnim titulama. A to te 10e kosta ako imas okej maticnu, memaru i psu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja ne znam ni sta ti iskreno ocekujes od procesora koji je star 10 godina i jos kosta svega 10 dolara.. :)
Budite srecni sto taj procesor moze da potera nove igre na LOW na 30FPSa..

Xeon E5450/E5440 na 4.0GHz, 8GB RAMa i GTX660Ti/R270X su odlicna kombinacija za jeftinu gejming masinu. I te graficke su neki max za Xeone. Sve preko toga Xeon ce biti usko grlo.

Nisi ovako pričao pre par desetina postova :)
 
xeon e5440 mi je bio usko grlo za hd5870,ali samo dok je bio fabrickih 2.83ghz. ovo pisem sto se tice dote 2. cim sam premasio 3.30ghz,grafika je postala usko grlo! sad mi ovih 3.84ghz nista ne znace u doti,ali drzim ga na toliko cisto zbog ega,ocigledno...medjutim,ako probam gpu na grafi da dignem na 1050mhz,odmah imam nesto vise frejmova u doti. to sam samo probao,ali ne koristim. jer i na 1000mhz mi zahteva 1.250mV voltazu,sve preko toga dobijam sitne artefakte i povecano grejanje. tako da mi grafa jeste usko grlo trenutno,ima tu jos prostora da se izgura neka brza grafa. pogotovo jer mogu i procesor da ubrzam jos vise.on ide preko 4ghz,ali nemam trenutno dobre memorije,niti planiram da ih uzimam,barem dok ne resim neku noviju grafiku. za sad sam ogranicen na cpu 3.84ghz/900mhz memorija.
 
Nisi ovako pričao pre par desetina postova :)

Iskreno ni ne secam se sta sam pricao tada :)
Tada sam sasavljao bratu gejming racunar i za nekih 120 evra sam sklopio komplet kuciste. Xeon E5440 na 3.6GHz, 8GB RAM-a i R9 270X i ta kombinacija je prevazisla sva moja ocekivanja. GTA5 radi na High/Very High podesavanjima bez seckanja.

Kada uvatim slobodnog vremena imam u planu da pravim jefitni Hackintosh pa sam razmisljao da idem na Xeon posto vidim da je Hackintosh bas razpolozen za Core 2 arhitekturu. Za sada imam samo plocu GA-P35C-DS3R i 8GB RAMa.. Cilj mi je da to sve uguram u 100 evra. Za sada sam plocu platio 2000 i ram 1500.
 
pozdrav probao sam Ocat proc sve upisem u bios i kad ga pokrenem nes me u bootu upozori i vrati na standarne postvake jel treba nest iskljucit proc je xeon x5460 ploca p5q i 8gb rama 3 plocice 667mhz i 1 na 800
 
Случајно сам дошао у посед једног Xeon процесора, па ме занима једна ствар везана за температуру истог која ми делује мало чудно тј. није ми јасна толика разлика температуре између језгара.Процесор је хлађен Интеловим фабричким кулерома (верзија кулера за Пентијуме Д са бакарним језгром) стављена је Артикова термална паста, кулер је млак на додир и после дужег рада рачунара.Плоча је Гигабајтова П35-ДС3Р са уредно флешованим БИОС-ом за серверске процесоре.У раду нема аномалија и сл.xeon.png
 
i 775 i 771(45nm) procesori imaju glič sa pogrešnim per-core očitavanjima.

tačno je ono jezgro koje najviše pokazuje.

takođe, jedno jezgro stalno obavlja sistemske procese koji su single-thread. pa saberi, oduzmi... u principu ne diraj ništa.
 
Poslednja izmena:
i 775 i 771(45nm) procesori imaju glič sa pogrešnim per-core očitavanjima.

tačno je ono jezgro koje najviše pokazuje.

takođe, jedno jezgro stalno obavlja sistemske procese koji su single-thread. pa saberi, oduzmi... u principu ne diraj ništa.
Сумњиво ми је да је она температура која је највиша тачна, у том случају кулер би био прилично топао, да повучем паралелу са Пентијум Д процесорима(имам једну машину тог типа) када за њега софтвер показује ту температуру кулер је већ прилично топао, на 60 целзијуса за процесор кулер је већ врео и унутар рачунара као да имаш турбину.У случају овог процесора чује се убрзавање вентилатора али ништа што би иритирало уво.Кулер који хлади Xeon-a је већ хладио Прескот језгро и на њему рад истог је мање културан тј.кулер је драстично бучнији.Да додам у БИОС-у плоче температура се креће око 35-40 целзијуса на леру.
 
Uvek su temperature dok si u BIOS-u visoke. Tada ne funkcionišu softverski mehanizmi hlađenja.
Temperature koje se pokazuju su temperature unutar jezgra procesora. Više su od onih na njegovoj površini, i naravno od samog kulera.
Prouči malo bolje tematiku.
 
Uvek su temperature dok si u BIOS-u visoke. Tada ne funkcionišu softverski mehanizmi hlađenja.
Temperature koje se pokazuju su temperature unutar jezgra procesora. Više su od onih na njegovoj površini, i naravno od samog kulera.
Prouči malo bolje tematiku.
Ако мало пажљивије читаш шта сам написао видећеш да немам примедбе на то шта показује биос матичне плоче него софтвер звани Real temp који показује разлику од скоро 30 целзијуса између најтоплијег и најхладнијег језгра. За твоју информацију нема потребе да проучавам посебно теметику јер је познајем добро, и познато ми је да су сензори за темпертуру унутар језгра међу оних 820 милиона транзистора колико их дотични процесор има.
 
Pa zašto onda pitaš?
Diskutovalo se i o merodavnosti softwera. A diskutovalo se i o tom kuleru sa bakarnim jezgrom. Neki tvrde da je dovoljan, a ja lično tvrdim da nije, bar za kvada. Uopšte nije. I to provereno ne na jednoj ploči i ne sa jednim procesorim.
Uzgred, nisi naveo koji procesor je u pitanju. Niti znamo voltaže, kvalitet napajanja, ostale potrošače... Enivej, stavi bolji kuler pa ćeš videti koliko je manji raspon temperatura.
 
Poslednja izmena:
Pa zašto onda pitaš?
Diskutovalo se i o merodavnosti softwera. A diskutovalo se i o tom kuleru sa bakarnim jezgrom. Neki tvrde da je dovoljan, a ja lično tvrdim da nije, bar za kvada. Uopšte nije. I to provereno ne na jednoj ploči i ne sa jednim procesorim.
Uzgred, nisi naveo koji procesor je u pitanju. Niti znamo voltaže, kvalitet napajanja, ostale potrošače... Enivej, stavi bolji kuler pa ćeš videti koliko je manji raspon temperatura.
Ако само мало пажљивије погледаш 4 поста изнад твог видећеш који је процесор у питању, напајање Corsair од 650 w, сва подешавања у биосу фабричка тј. не занима ме цеђење суве дреновине или оверклок да будем прецизнији. Тај исти кулер је без проблема хладио Прескот језгро као и Q6600 који има нешто већи тдп и радни напон од Xeon процесора.Сад пошто ова тема има 300+ страна немам времена да све читам од почетка па сам из тог разлога питао колико је веродостојно то што софтвер показује.
 
Ако само мало пажљивије погледаш 4 поста изнад твог видећеш који је процесор у питању, напајање Corsair од 650 w, сва подешавања у биосу фабричка тј. не занима ме цеђење суве дреновине или оверклок да будем прецизнији. Тај исти кулер је без проблема хладио Прескот језгро као и Q6600 који има нешто већи тдп и радни напон од Xeon процесора.Сад пошто ова тема има 300+ страна немам времена да све читам од почетка па сам из тог разлога питао колико је веродостојно то што софтвер показује.
Matori sa tim temperaturama nema sta da cedis i da 'oces, sto bi rekli napusti kafanu. A za temperature u SW ti je decko objasnio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koji.. 'de piše*? :D
Па има скрин који показује температуре по језгрима, а на скрину се јасно види који процесор је у питању. Имадох Q6600 али се не сећам да је софтвер давао овакво очитавање, односно диспропорцију у температури језгара.Ко зна можда и није намењен да ради са том врстом процесора, а може бити да је лоше нанета термопроводна маса која се налази између језгара и IHS-a па отуда и такво безвезно очитавање.Без обзира на све процесор је веома брз,кулер је само топао на додир, нема аномалија у раду и слично. Да се не препуцавамо много само ме је интересовало да ли је неко налетео на сличну појаву.
 
Poslednja izmena:
^Tri stvari su moguće:

1. Loše očitavanje (što je sugerisao Kokan)
2. Neefikasan stock kuler (Boki)
3. Brljav temp senzor na tom jezgru (moja malenkost)

Malo je bilo E5472 Xeona u temi, možda jedan ili dva koliko se sećam. Imao sam situaciju da je temp senzor jednostavno "zaglavljen" na jednom od jezgara kod svojih Xeona, npr., tačnije na E5440. Temperatura mu je konstantno bila (i dalje je) 62 C. Kod sestre i zeta je u mašini, radi 24/7, temperatura na tom jezgru nikad ne ode preko temperatura drugih i zdravih jezgara. Očitavanje u BIOS-u nema veze sa ovom temperaturom.

Možda je bolje da opteretiš procesor, pa da tada vidiš kakva je situacija. Ako su temperature ujednačene na svim jezgrima, nemaš šta da brineš.

Što se tiče OC-a, budimo realni, sa tim procesorom ne možeš ni 3mm preko stock vrednosti, nije da ne bi voleo :)
 
Nazad
Vrh Dno