Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Sto se tice tecnog metala, negde sam procitao da ako se nanosi na aluminiumski cooler hoce da korozira i onda dolazi do toga da ne moze lako da se skine. Ali sam takodje nasao da ako cooler ima bakarno podnozje nema problema. To vazi i za cpu jer je on od bakra, samo je niklovan. Zato i treba odraditi lapovanje cpu-a.

Moj xeon je stigao za nekih 15 dana, isao je klasicno free shipping. Ja sam se prijatno iznenadio. :)
 
Čuj kreće, čuveni je to "biznismen", nego treba pohvatati sve naloge koje koristi na forumu...

jel imas ti neki konkretni dokaz za svoje tvrdnje ili samo iznosis svoje sumnje?
jel se ovde deli nesto besplatno pa svi treba da imamo hiljadu naloga?

Vidim da ima jaaako različitih iskustava :d
Meni je Xeon (sa Air mail opcijom od 2$) stigao za desetak dana, devojci neke džopke (free shipping) za petnaestak, a neki drugari čekali i po mesec dana - pretpostavljam i da zavisi iz kog dela PRC-a :p se roba šalje, nije da ima 600 km u prečniku...

Nego, 50 komada - krećeš u bizMis? :)

dobio sam ih po 20 dolara...zato sam uzeo a iskoristice se vec pa toliko lga775 ploca ima po oglasima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sto se tice tecnog metala, negde sam procitao da ako se nanosi na aluminiumski cooler hoce da korozira i onda dolazi do toga da ne moze lako da se skine. Ali sam takodje nasao da ako cooler ima bakarno podnozje nema problema. To vazi i za cpu jer je on od bakra, samo je niklovan. Zato i treba odraditi lapovanje cpu-a.

Moj xeon je stigao za nekih 15 dana, isao je klasicno free shipping. Ja sam se prijatno iznenadio. :)

I meni se cini, tako nesto 15-20 dana.



dobio sam ih po 20 dolara...zato sam uzeo a iskoristice se vec pa toliko lga775 ploca ima po oglasima.

Samo nemoj da ih (pre)cenis na vise od 5 hiljada. :D
 
Poslednja izmena:
nece se prodavati oni...sad trazim jos toliko +10% vise ploca pa da to ukombinujem, kulera sam uzeo vec 60 (neki lc novi), ploca moram jos 60 (sto vise istih, 10 uvek za rezervu)...memorije sam nasao 200 modula po 2gb, to je 8gb po masini...planiram nesto da iskombinujem :) koja bi grafika mogla na to da bude maksimum za igre da ne bude jaca od cpu? da ima nova da se kupi na istu kolicinu? napajanja sam isto uzeo neka lc 600w njih bar ima koliko hoces...drugar hoce da otvori internet centar pa ce i neke igrice se igrati pa da pokusamo nesto :)
 
Poslednja izmena:
nece se prodavati oni...sad trazim jos toliko +10% vise ploca pa da to ukombinujem, kulera sam uzeo vec 60 (neki lc novi), ploca moram jos 60 (sto vise istih, 10 uvek za rezervu)...memorije sam nasao 200 modula po 2gb, to je 8gb po masini...planiram nesto da iskombinujem :) koja bi grafika mogla na to da bude maksimum za igre da ne bude jaca od cpu? da ima nova da se kupi na istu kolicinu? napajanja sam isto uzeo neka lc 600w njih bar ima koliko hoces...drugar hoce da otvori internet centar pa ce i neke igrice se igrati pa da pokusamo nesto :)

Onaj PowerColor r9 270 u radnji na E recimo?
 
Nema je na stanju. :)

Za Q9xxx (Xeon E54xx) i Phenom II 9xx ne treba nista jace od R9 270X / GTX760. Ako se uzima novo, nista jace od R7 370 / GTX950.
 
Poslednja izmena:
naravno da cu uzeti od madjara...znaci 950 se isplati? kontam da na 50 komada moze se dobije po 150e?

nekako bi radije nvidiu...

i da ne idem previse offtopic koja minimalna velicina monitora odgovara vecini klasicnih posetioca takvih centara? znaci samo minimum velicina za model ce odrediti cena na 50 komada.

posto treba to raspodeliti na vise lokala koliko racunara da bude po jednom?
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakve su im cene, ali se kod domacih nikako ne isplati.
~5 hiljada skuplja od R9 270 i R7 370 a razlika u igrama zanemarljiva, +-10%.
 
Poslednja izmena:
Q9550 (3.4GHz) i GTX 760 se snalaze dobro sa novijim igrama. DAI, Witcher 3, Alien Isolation, Dying Light, Mad Max... svi rade solidno na medium-high podešavanjima, ali ako naletite igru koja voli CPU sa visokim single thread performansama udarićete u zid zastarele arhitekture.
 
Poslednja izmena:
xeoni mogu se klokuju dosta vise tako da ne bi ni to trebalo da bude problem, pojedine sam imao u ruci i na 4ghz idu...
 
Ali su za igre i na 4Ghz opet slabiji nego Sandy i3/i5 na 3Ghz.
Eventualno na toj frekvenciji R9 280X / GTX960, a nista jace od njih se u svakom slucaju ne isplati.
 
pa za 20 evra na 4ghz i 950/960 grafiku kosta mnogo manje nego nesto novije a razlika nije toliko, posto gaming nije prevashodno poenta price ali da se moze ako hoce, bice tu i ps4 i xbox one konzole ako hoce samo to.
 
Ja sam pazario 7850 sapphire 2gb dual-x oc i lepo radi u kombinaciji sa xeonom x5460. Jedino da smislim kako dodatno da prikacim neki vent na north brigde, nije da je vreo, kupio sam krsten kuler za cpu ali ne bih da naprezem maksimalno moju p5q plocu overklokom - zbog onih grbavih zlatnih hladnjaka nije izvodljivo montiranje i zbog velicine lc power 120 pa cu morati nesto da improvizujem.
Sad cu ili prosiriti ram ako nadjem po krstenoj ceni ili uzeti ssd sto je bolje po meni - pa u nekoj bliskoj buducnosti prelazak na neki novi i5 ili i7 iz k serije, mada cene su paprene.
 
Poslednja izmena:
@milans1111: Stvarno si lepo upakovao komp. hd7850 i jos na njoj 2gb je skroz dobra prica na xeonu, sobzirom da karta i nije skupa a tera sve zivo. Ja cu kada dodjem do nekih para gledati da pojurim nesto slicno, cak mozda i r9 270x. Malo je samo bzvz sto npr ssd SATA III kod nasih ploca ne rade u full brzini (sve 775 ploce su SATA II maks), i malo je zeznuto sa ddr3 i kompatabilnoscu iste na plocama. Takodje ddr2 od npr 2x4gb je papreno skupa.
 
@Holy Smoke- ssd nece raditi punim kapacitetom zbog sata 2 ali ti ostaje za kasniji upgrade na i5 ili i7 platformu. I pored toga osetice se veliko ubrzanje. Nisam nesto testirao puno ali igre rade super, recimo battlefield 4, ja sam zadovoljan. Inace kartu sam kupio novu sa garancijom po pristupacnoj ceni
 
Poslednja izmena:
@milans1111: Stvarno si lepo upakovao komp. hd7850 i jos na njoj 2gb je skroz dobra prica na xeonu, sobzirom da karta i nije skupa a tera sve zivo. Ja cu kada dodjem do nekih para gledati da pojurim nesto slicno, cak mozda i r9 270x. Malo je samo bzvz sto npr ssd SATA III kod nasih ploca ne rade u full brzini (sve 775 ploce su SATA II maks), i malo je zeznuto sa ddr3 i kompatabilnoscu iste na plocama. Takodje ddr2 od npr 2x4gb je papreno skupa.

Imaš na Ali Express-u 2x2 GB DDR2 za 20$ (a mislim da je cena 1 x 4 GB tu negde), ja upravo danas planiram da poručim za sebe i drugara :)
 
Poslednja izmena:
@Holy Smoke- ssd nece raditi punim kapacitetom zbog sata 2 ali ti ostaje za kasniji upgrade na i5 ili i7 platformu. I pored toga osetice se veliko ubrzanje. Nisam nesto testirao puno ali igre rade super, recimo battlefield 4, ja sam zadovoljan. Inace kartu sam kupio novu sa garancijom po pristupacnoj ceni

E pa dobro, to da. Za kasnije bas znaci taj ssd, mada i to sto kazes, komp radi dosta brze cak i sa SATA II (video kod drugara).
Karta je odlicna, pogotovu ako si je povoljno pazario i jos ima garanciju. ;)



@stojagrozny: Video sam ja jos onda kada sam narucivao xeona, medjutim ne znam da li ste primetili, sve neki bre unknown proizvodjaci memorija. Bar ja nisam nikad cuo za iste. Moze se eventualno naci neki Samsung ili Transcend ili eventualno Kingston. Malo mi je frka da tako narucim memare jer ne znam da li ce hteti da saradjuju sa plocom, pogotovu sto su neki cudni proizvodjaci.
Ja sam licno razmisljao od ddr3 2x2gb, mada iskreno verovatno bih isao na ddr2 i 2x4gb ili 4x2gb.
8gb memorije je danas neki standard za gaming, pored toga sa ovim xeonom da cucne neka r9 270 kao i ssd, i mislim da je to sjajan upgrade za ok novce, dok se ne predje na neki i5 ili i7 novije generacije.
Za gaming u full hd-u mislim da bi takav komp terao sve danasnje igre, a i ako se neki detalj spusti nije strasno.
U tome je u sustini car ovog xeona. ,)
 
Na osnovu komentara, izgleda da su Kingstoni u pitanju (ja gledam Shenzhen RE Technologies prodavca, od koga sam zemio i Xeon) - rešio da probam, pa ćemo videti - sumnjam da će da se baci :d
 
Kolege,imal neko da mi ponudi proc. tipa e5410 ili e5420,ali da se isene rupice kao za 775 i da ima stiker.Nek pise na pp.
 
Imaš na Ali Express-u 2x2 GB DDR2 za 20$ (a mislim da je cena 1 x 4 GB tu negde), ja upravo danas planiram da poručim za sebe i drugara :)

Iskren da budem, nisam nikad narucivao nista na Ali Express-u pa bih morao da listam ovde ako ima nek tema kakva je procedura, nemam ni nekog druga koji je porucivao pa da uzme i meni nesto.
 
Koja je razlika izmedju x5450 i e5450, u potrosnji pa ovaj sa X ne moze na svaku plocu ili?
 
@nesic1: U potrosnji.
x5450 120w tdp
e5450 80w tdp

Koliko sam ja video svaka ploca koja podrzava e5450, podrzava i x5450. Bar je takav slucaj i sa mojom plocom bio. Stim sto sam ja isao na ovu E varijantu zbog manje potrosnje.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Uskoro nameravam da menjam svoj procesor E6300 za Xeon E5450. Ploca je Gigabyte EP41T-UD3L rev 1.1. Mislim da bi trebalo da radi. Pronasao sam uputsva za kompletan proces, ali me jedna stvar buni: KAD se radi update biosa? Da li to uradim dok je jos stari procesor na ploci ili prvo stavim Xeon pa cackam?
 
Ok, pitam jer nalazim ove sa X za manje pare pa be znam da li da uzimam
 
Ako imas iole ok napajanje, uzmi slobodno. A da li ces, kako i koliko overclockovati zavisi od primerka i od same ploce.
 
Ja zbog ploce i pptrosnje da je ne spalim, jer sam primetio slabo koja ima hladnjak na naponskoj ,overklok me ne zanima za sad, mada ako bih uzeo X pa ga malo undervoltujem da mu smanjim pptrosnju mozda bi i mogao da prodje sa manjom potrosnjom
 
Nazad
Vrh Dno