Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

^Win 10 je u tom smislu još fleksibilniji. Međutim, svestan sam da mnogi korisnici preferiraju Win 7 i negde se i ja slažem sa činjenicom da je sistem super stabilan, ozbiljniji, sigurniji, pogotovo za poslovnu upotrebu. Sad kad razmislim, moram debelo da se prisetim da li mi je neka Xeon konfa radila na Win 7.. :)
Koristiti windows 7 za poslovnu upotrebu? Ajmo ljudi 2018. ce jos malo. Samo sto automobili nisu poleteli... :D

Moje iskreno misljenje je da ako menjas neke komponente - odradis i sistem - jer ako krenes da dobijas bsod i slicne bagove koji se desavaju na ovom modu, odmah u startu izbacis opciju da je do sistema. :))
Srecno ti bilo, valjda neces da zavrsis kao onaj batica sto se nervirao nedelju dana ovde i onda je reinstall sistem i sve ok bilo...

Sent from my PandaS7Edge
 
Joj, ne počinji. Za prepucavanje oko OS-a, postoji posebna tema idi tamo.
A ako radiš u poslovnom okruženju od n desetina računara (ili stotina) i održavaš ga, onda mogu da te smatram kompetentnim za takve izjave.

P.S. Pega, svi Xeon-i koji su prošli moj tretman su na W7... nikad problem, ako izuzmem par stikera.
 
Joj, ne počinji. Za prepucavanje oko OS-a, postoji posebna tema idi tamo.
A ako radiš u poslovnom okruženju od n desetina računara (ili stotina) i održavaš ga, onda mogu da te smatram kompetentnim za takve izjave.

P.S. Pega, svi Xeon-i koji su prošli moj tretman su na W7... nikad problem, ako izuzmem par stikera.
Eto, info iz prve ruke.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Koristiti windows 7 za poslovnu upotrebu? Ajmo ljudi 2018. ce jos malo. Samo sto automobili nisu poleteli... :D

Inace se XP i dalje uveliko koristi a ne tek W7... radim u firmi koja ima minimum 1 fabriku u svakoj drzavi na svim kontinentima i cepamo XP i 7 i dalje smo lideri u svom polju, pitam se kako...

Tako da ko, kako i koji OS koristi je njegova stvar, suzdrzi se od komentara ako niko nije pitao.

Necu dozvoliti da pokvarite glupim prepucavanjima jednu od najlepsih i najkorisnijih tema na forumu
 
Poslednja izmena:
Inace ispratih danas E5430, te za male pare predjoh na i5 2400. Oseti se dosta olaksanje...

Poslato sa VKY-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako ne, Sandy i5 je daleko bolji od Xeon quadica [emoji4]

Ali Xeon za 'iljadarku, prodise stara 775 konfa [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Inace se XP i dalje uveliko koristi a ne tek W7... radim u firmi koja ima minimum 1 fabriku u svakoj drzavi na svim kontinentima i cepamo XP i 7 i dalje smo lideri u svom polju, pitam se kako...

Necu dozvoliti da pokvarite glupim prepucavanjima jednu od najlepsih i najkorisnijih tema na forumu

Fala, Duke!

Kolege Xeon-ovci, a i drugi što su prešli na 2nd Gen, SAMO najbolje u 2018!!! [emoji318]



Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Imam plocu Asus p5ql pro i planiram da ubacim procesor E5450 ili E5472. Vidim da ima dosta clanova koji su na Xeon procesorima i koji su mod Bios. Bio bih zahvalan ako bi neko od vas mogao da okaci mod Bios. Pozdrav za Pega :)
 
Imam plocu Asus p5ql pro i planiram da ubacim procesor E5450 ili E5472. Vidim da ima dosta clanova koji su na Xeon procesorima i koji su mod Bios. Bio bih zahvalan ako bi neko od vas mogao da okaci mod Bios. Pozdrav za Pega :)
Kolega, poslao sam ti link na PM. Javljaj utiske kad stigne proc. Pozz

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Mod bios za P5K SE? Za E5430?

Poslato sa VKY-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Samo da javim, namestio sam procesor Xeon E5472. Zamenio je stari dobri E8500 i radi kao sat. Vidi se razlika tako da sam zadovoljan i Pega hvala na pomoci jos jednom ;)
 
Samo da javim, namestio sam procesor Xeon E5472. Zamenio je stari dobri E8500 i radi kao sat. Vidi se razlika tako da sam zadovoljan i Pega hvala na pomoci jos jednom ;)
Sjajno! Koja je grafika, napajanje, namena računara? Nisam pri kompu, pa ne vidim potpis.. pozz

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Grafika Asus GT450 1gb
Ram Kingston 1066 4x2gb
Ploca Asus p5ql pro
Napajanje LC Power 600
Procesor E5472

Kucna upotreba, nista specijalno, po neki PES :)
 
Ceka se 9. da izadje update za windows 10 pa da vidimo sta ce performanse reci... :)

Sent from my PandaS7Edge
 
Pa ništa, napećemo mašine tih 30% i to je to. Jedino što će stvar opasno da potkači LC-120 ekipu [emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Moram da kupim taj LC-120 ako cu da natezem na 5.0GHz ovaj E5450 inace nista nismo uradili....
 
^ vidim ja postoji tu neka lokalna sala u vezi sa LC-120 kulerima... :)

Elem, pre nekih nedelju dana montirah E5450 sa LC-CC-120 kulerom.Temperature su za sva 4 kora od 21-28 u stanju 'mirovanja'. Evo kako izgleda nakon 55 minuta 'testa' u Aida64:

5D0FGgc.png


Ja bih onako kao laik rekao da su 'tu negde, ok' ? Pastu koju sam koristio je DeepCool Z3. Procesor nije bio overklokovan vec radi na default-u od 3 Ghz.

E sad, zanima me, cime da probam da smanjim broj obrtaja ventilatora od LC-CC-120 jer mi pravi istu buku (probija mi usi) kao i onaj stock kuler koji sam imao na E8400? Ovaj kuler od LC-CC-120 se vrti na nekih 1600 obrtaja po minuti. Znaci, cime smanjiti i na koliko bi bilo optimalno, iz vaseg iskustva, kako bi 'buka' bila manja a opet da mi ne skacu temperature drasticno?
 

Prilozi

  • Aida64 E5450.png
    Aida64 E5450.png
    140 KB · Pregleda: 45
Nisam dugo pratio thread, pa se izvinjavam ako je na pitanje vec odgovoreno :)
-Imam E5450, 4gb pc 800 cl5, 32bit windows 7 sa modom da radi sa 4gb.
-Mogao bi za tepsiju ribe kupiti 8gb pc800 ali CL6, pa me interesuje da li to vredi raditi? Koliko je usporenje sa CL5 na CL6? A koliki dobitak, na 32bit pretpostavljam nikakav dobitak, morao bi ici na 64bitni sistem?
 
Nisam dugo pratio thread, pa se izvinjavam ako je na pitanje vec odgovoreno :)
-Imam E5450, 4gb pc 800 cl5, 32bit windows 7 sa modom da radi sa 4gb.
-Mogao bi za tepsiju ribe kupiti 8gb pc800 ali CL6, pa me interesuje da li to vredi raditi? Koliko je usporenje sa CL5 na CL6? A koliki dobitak, na 32bit pretpostavljam nikakav dobitak, morao bi ici na 64bitni sistem?
Jesi li siguran da to nisu, tzv. AMD moduli?

CL6 vs CL5 ti neće imati razlike, ako si nezahtevan korisnik. Uvek bolje više memorije u takvoj situaciji..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nisu ni AMD, ni ECC, toliko sam ispratio temu :)

Uplasilo me je sto na wikipediji pise 20% razlike u tabeli, ali mislim da nisam dobro razumeo tabelu?
https://en.wikipedia.org/wiki/DDR2_SDRAM

Ne igram se na racunaru, imam xbox za to, radio sam skoro dve instant analize sa po 2000000 redova podataka pa mi je bilo sve malo usporeno, nije islo trenutno, pa reko da dodam memorije? Isto copy/paste je ogranicen sa kolicinom slobodne memorije.
 
Nisu ni AMD, ni ECC, toliko sam ispratio temu :)

Uplasilo me je sto na wikipediji pise 20% razlike u tabeli, ali mislim da nisam dobro razumeo tabelu?
https://en.wikipedia.org/wiki/DDR2_SDRAM

Ne igram se na racunaru, imam xbox za to, radio sam skoro dve instant analize sa po 2000000 redova podataka pa mi je bilo sve malo usporeno, nije islo trenutno, pa reko da dodam memorije? Isto copy/paste je ogranicen sa kolicinom slobodne memorije.
Opet kažem, više memorije je bolje u tvom sl. Ne pominješ brend, ne pominješ brzinu - sigurno su nebitni. Ako je sve na stock vrednostima, uzimaj, mani Wikipediju..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Imam 2x1gb ocz gold + 2x1gb geil sa hladnjacima obe su cl5, a ove sto sam video su hynix bez hladnjaka 4x2gb cl6.
Sve je stock, memorija radi na full brzini, uzecu pa probati, hvala :)
 
Poslednja izmena:
Imam 2x1gb ocz gold + 2x1gb geil sa hladnjacima obe su cl5, a ove sto sam video su hynix bez hladnjaka 4x2gb cl6.
Sve je stock, memorija radi na full brzini, uzecu pa probati, hvala :)
Svakako će prodisati mašina. Nema na čemu, post-uj utiske. Pozz

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno