Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ma mislim da ni to ne vredi. Stavite vi za sad taj što imate, pa kad izleti nešto na oglasima po normalnoj ceni, onda promenite.
 
Upravo poslah poruku coveku.. E krastavac.. XD
Odlicna ponuda u svakom slucaju. A neki drugi, ne treba njemu za OC, bilo sta sto bi drzalo nizu temperaturu, da nije bas 95...
 
Intel stock kuler je, a kod 95 stepeni je problem sto hoce i da nastavi da se dize.. XD
Nije do paste, stavih stedro MX-2, velicina kondenzatora manjeg...

@qryak eh, nece da ulaze posle, vec da najjeftinije prodje, i da mu to bude to...
 
Poslednja izmena:
Ja mislio 95 verzija lc kulera :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
@Zulu 92 Eh, lepe srece.

Hvala na predlogu, izgleda prihvatljivo.

Sta mislite o Xilence LGA 775 CPU Cooler Black with PWM Support? Najvise volim kad napisu tako hitno, i sveopsirno quad u opisu... Umesto da lepo kazu sta su i kako testirali...

EDIT: Dogovorismo se, uzecemo za 900 dinara taj gamma archer.
Hvala svima puno, nadam se da ce i drugi videti da ipak ne moze krs intel uvek, ako se rese na poduhvat...

@qQq Koji procesor si imao, E5xxx, ili x5? XD
 
Poslednja izmena od urednika:
E5440 na difoltu.
Ne verujem da bi ovaj kuler ohladio X-a.
Mislim kad je vec ovaj isao na 75-80c...
I bitna stvar, koristio sam onu budjavu belu pastu, pa tako da ces verovatno imati i bolje temperature :)
I kontrola obrtaja kulera je bila iskljucena sto znaci vrteo se na nekih 1000 rpm-a, a moze vise i inace je necujan.
U svakom slucaju je bolja opcija nego box.
Kuler je 120mm.

P.S.
Zadnji dodatak nadam se , zivim na poslednjem spratu u zgradi i nemam klimu xD
Sto znaci sobna temperatura je bila od 30-35c xD
Otud i ta 75-80c prilikom gejminga :D
Verujem da ce ti biti manja poprilicno.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na mini recenziji, evo gledah po yt neke review-ove, ili se oduseve, ili kazu da je smece, nema treceg. Ovo mi je ipak malo nerealno da ga je lik i klokovao na 3.6Ghz, nadam se samo da bude ispod 80 u full loadu, i puna kapa...
Naleteh i na ovaj kuler, LC-CC94, i ako je verovati recenziji na googlu kod axe-a hladi dobro procesor sa 95W, no ko zna kako su radili, mozda je open bench... Za sada deepcool ima prednost, zbog iskustva iz prve ruke... XD
 
Poslednja izmena:
Ajde neko da mi predlozi neki kuler za cpu jer mi ide tenm do 60 nekad do 70C ?
 
Ja se ipak resih na kraju za ovaj. Javljam rezultate kad ga uzmem... Inace, je l ima razlike 94 i 92, i da nije mozda 92 bolji?
___

Pitanje, je l normalno da je ovolika razlika izmedju programa, i jezgara?
 
Poslednja izmena od urednika:
@Zulu 92 Eh, lepe srece.

Hvala na predlogu, izgleda prihvatljivo.

Sta mislite o ovom? Najvise volim kad napisu tako hitno, i sveopsirno quad u opisu... Umesto da lepo kazu sta su i kako testirali...

EDIT: Dogovorismo se, uzecemo za 900 dinara taj gamma archer.
Hvala svima puno, nadam se da ce i drugi videti da ipak ne moze krs intel uvek, ako se rese na poduhvat...

@qQq Koji procesor si imao, E5xxx, ili x5? XD

ne valja to nista. mora da ima velicinu,tezinu i bakarne cevi. ovaj mu dodje kao fabricki intelov.
 
Poenta je bila da se nadje nesto bolje od box kulera, a daleko je on bolji od fabrickog intelovog.
Mora da bude tezi sa cevima samo ako se klokuje procesor.
Ovako ne treba nista bolje, a da radi posao.
 
Na kraju uzeh ovaj tropinac Zalman za 1000. Ide na maksimalnoj brzini, ali nabavicemo neki kontroler kineski... Probah da ga overclockujem, nisam vican, te nisam dirao ram(1333,1.5V toliko je i sad), vec samo stavio 1.24V na CoreV, i 1.35V na NB. Kuler bas tu vuce vazduh, te prolazi kroz NB i hladi, moze da se drzi ruka bez problema. Ako neko zna bolja podesavanja, ili sam nesto zeznuo, nek javi. XD
LINK
 
Poslednja izmena:
Nemas microcodove pa ploca ne prepoznaje procesor kako treba.
Zato se kuler i vrti na 100%.
Moj Abit nece da radi sa ubacenim microcodovima i E5440, pa ja to resavam sa speed fanom (program) i kontrolisem brzinu kulera.
Taj sam kuler i ja merkao, ali reko aj da ne eksperimentisem :)
Mada koliko vidim, hladi on za tih 1000 kinti za sve pare :D
 
Poslednja izmena:
Flashovah ga ja biosom iz one baze, V1.7 je, trebalo bi da ima mikrokod... Mislim da je problem u tome sto ova ploca nema varijantu da smanji voltazu, probah preko Speedfana, ne smanjuje. Cak stavih kuler na systemfan i probah, nista... Je l ima neko ideju drugu? Ima neki Smart Fan u biosu, ali to je verovatno za 4pince, ne radi, probah razna podesavanja... Hladi izvanredno, samo sto je malcice glasan na max...
 
Poslednja izmena:
koliko je ovo slabije od prosecne ryzen 5 konfiguracije? jeftinije je oko 150e
 
U biosu imas Thermal control.
To treba da ti je ukljuceno kako bi mogao da smanjujes brzinu u speed fanu.
 
tih segmenata sam svestan, nasao sam cak i ram 2x4gb, to mi je dosta. USB mogu da prebolim. Ipak sam narucio ryzen 3 1200 bez obzira na sve
 
Imao si i5 2400 na oglasima za 40ak evra...

sad si me bacio u rebus. Vec sam narucio r3 izadje me 82e, a opet ovaj je 40e manje a preformanse iste ako ne malo na strani i5

EDIT: nema novih 1155 ploca..Nema veze nece nista o glavu zbog 40e, ostalo sam usparo sve u cent
 
Poslednja izmena:
Sandy i ivy procesori su jeftini jer ploca nema i kad ima jaka je cena a opet staro. Svojevremeno sam kupio H61 plocu sa spaljenim lan om za 10e a danas h61 plocu ne mozes naci za ispod 20 25e
 
ne bih uzimao polovnu plocu uopste. Procesor da, nemam nista protiv ali plocu hocu novu
 
ne bih uzimao polovnu plocu uopste. Procesor da, nemam nista protiv ali plocu hocu novu

Onda si sam sebi dao odgovor - R3 je bolje rešenje, čitaj najbolje za ulog.

Vidim Kolege pominju neka 1155 "jeftina" rešenja? Matore Sandy/Ivy ploče treba zaobići u širem luku od 775 gerijatrije..
 
Nazad
Vrh Dno