Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Mem kontroler je u "severnom mostu", pa za početak olabavite memoriju dok ne nađete stabilan klok procesora, a onda kompromis sa memorijom.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Mem kontroler je u "severnom mostu", pa za početak olabavite memoriju dok ne nađete stabilan klok procesora, a onda kompromis sa memorijom.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
A najveći kompromis, čitaj "a must": više struje na severnome mostu :)

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Najjaci ste momci, hvala puno [emoji4]
 
Samo gledaj da ga ohladiš propisno (NB), prati temperature.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Vrlo lagano. Nije problem platforma, nego čipset. Mada je tvoj procesor lakši slučaj.
Povećaš fsb, samo paziš u kojim okvirima ti radi memorija. Kod tebe je u stvari fsb na 333 (quad pamped), podigni ga na 366, bez problema bi trebalo da podnese to, i bez promene napona. Memorija treba da ostane u radnim specifikacijama.
 
Update:

Xeon je kloknut na 3GHz sa 1.25V naponom, to je 0.02V preko def napona, memorija na +0.3V i prolazi prime95 sa temp 60-70c na CPU posle nekog vremena.
U NB duva 120mm vent.
Memorija CL5 2x2GB 800MHz.

U CPU-Z 215/852, sasvim solidan rezultat.
Athlon X4 645 iz PC-ja u istoj kuci 149/578.

Sta je procesor za 950 dinara :D
 
Poslednja izmena:
Extra :)
 
Jel to sa stock kulerom?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Da, neki stock kuler za 775 platformu, od nekog C2D procesora. Mada mozda je i od quada, pojma nemam.

Pitacu od kog procesora je pa cu napisati.
 
Poslednja izmena:
Ako ima bakarno dno onda je od quada, ako nema onda je od duo/pentiuma/celerona.
 
Nisam to znao. Nema bakarno dno, znaci da nije od quada.

Mada, buka je primetno veca nego sa C2D koji je bio tu prethodno.
Verovatno ce upasti neki od jeftinih LC kulera u nekom trenutku.
 
CM Hyper 212+ i ima da bude tih

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Samo gledaj da je bar 12cm fan

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ne sekiraj se za izbor kulera [emoji4]

Nego, klok memorije u potpunosti zavisi od kloka CPU-a ovde?
Ova 666 memorija je vec naterana na 800MHz sa ovim klokom..
 
Poslednja izmena:
Ma ako može da drži prst na NB-u, sve OK

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Koji su to čipovi?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
12-tica je nakacena na stranu od kucista, ne direktno na NB.

Nismo toliko ludi :D
 
Poslednja izmena:
NB mora da bude direktno, aktivno hlađen.

na sve 775 ploče koje sam imao sam šrafio mali ventilator, i pored toga je hladnjak uvek bio vruć na dodir.
 
Abre ljudovi,muke sa ovom p5q...ne sto se tice overclocka,tu je sve okej,nego bre zvuk mi mnoogo tih...nemam pojacivac na sluskama,znaci one obicne sluske kineske,ama bre toliko je tiho da jedva cujem. sve u windowsu je na max pojacano,evo ovde link sa audio drajhverima. kao sto se moze videti,ponudjena su dva drajvera,koji meni treba ustvari? takodje,u biosu ima opcije da se odabere ac97 ili hd audio...sta da odaberem,kako da ga pojacam? koji drajver,koje podesavanje? ja imam c-media pci karticu,na njoj je sve jako,ali ne bih da je vracam,smeta mi u kucistu,zaklanja protok vazduha,ispada iz slota povremeno i pravi cudne probleme iako je stegnuta i ne diram je...ali kad stavljam i vadim slusalice ili bilo sta drugo u nju,oce da ispadne iz lezista,tolko joj malo treba da prestane da radi,da mi se gadi,razbicu je...nema sanse da je vracam. a i trebalo bi da je realtek integrisana bolja kartica od ove stare pci kartice...jer ima sva ona podesavanja za kvalitet zvuka koja ja stavljam na max uvek...
uoio.jpg



https://www.asus.com/rs/Motherboards/P5Q/HelpDesk_Download/
 
Poslednja izmena:
Abre ljudovi,muke sa ovom p5q...ne sto se tice overclocka,tu je sve okej,nego bre zvuk mi mnoogo tih...nemam pojacivac na sluskama,znaci one obicne sluske kineske,ama bre toliko je tiho da jedva cujem. sve u windowsu je na max pojacano,evo ovde link sa audio drajhverima. kao sto se moze videti,ponudjena su dva drajvera,koji meni treba ustvari? takodje,u biosu ima opcije da se odabere ac97 ili hd audio...sta da odaberem,kako da ga pojacam? koji drajver,koje podesavanje? ja imam c-media pci karticu,na njoj je sve jako,ali ne bih da je vracam,smeta mi u kucistu,zaklanja protok vazduha,ispada iz slota povremeno i pravi cudne probleme iako je stegnuta i ne diram je...ali kad stavljam i vadim slusalice ili bilo sta drugo u nju,oce da ispadne iz lezista,tolko joj malo treba da prestane da radi,da mi se gadi,razbicu je...nema sanse da je vracam. a i trebalo bi da je realtek integrisana bolja kartica od ove stare pci kartice...jer ima sva ona podesavanja za kvalitet zvuka koja ja stavljam na max uvek...
Pogledajte prilog 235640



https://www.asus.com/rs/Motherboards/P5Q/HelpDesk_Download/

Ista prica i kod mene na Abitu, ali ja sam prikacio prednji panel za zvuk od kucista i tu sad kad stavim sluske, ne mogu da se drze na glavi koliko izuvaju :D
 
Bez ventilatora na 4.00GHz + mema na 1066 i dalje me zele... :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ista prica i kod mene na Abitu, ali ja sam prikacio prednji panel za zvuk od kucista i tu sad kad stavim sluske, ne mogu da se drze na glavi koliko izuvaju :D

Probao bih isto,ali muka me hvata kad pomislim na one sitne konektore koje treba da ubodem u plocu,a ne znam gde da ih ubodom...Ali pokusacu,moram. Cini se da je napred nekako predvidjeno za sluske.
 
Nazad
Vrh Dno