Šta je novo?

Mobilni vs Gmail account

Lukija

Čuven
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
3,302
Poena
755
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 7900X + Arctic Cooling Liquid Freezer ii 360 A-RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-E Gaming WiFi
RAM
G.SKILL F5-6000J3038F16GX2-TZ5N 2x16GB, 6000MHz@30-38-38-96, 1.35V
GPU
ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 4070 Ti SUPER
Storage
Kingston FURY Renegade SFYRS/1000G, Kingston FURY Renegade SFYRD/2000G, 2 x WD4003FZEX (RAID1)
Zvuk
Realtek ALC4080, Altec Lansing 621
PSU
FSP Hydro Ti PRO 1000W
Kućište
be quiet! Silent Base 802, 4 x SILENT WINGS 4 140mm high speed
Monitor
Acer Predator XB273U NV
Miš & tastatura
Keychron V6, Logitech G903 Hero
Laptop
MacBook Air M1
Mobilni telefon
Realme GT2 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Interesuje me koji telefoni mogu da skidaju mailove sa Gmail accounta a mogu da se kupe ovde kod nas?

P.S.
Interesuju me konkretna iskustva
 
Koliko se ja secam Gmail ima pop3 pristup, tako da svaki tel sa opcijom za e-mail moze da pristupi Gmail-u. Npr. stari sony J70 (samo preko GSM-a) ili npr. Siemens M55 (gsm ili gprs)
 
Poslednja izmena:
pop.gmail.com (incoming)
smtp.gmail.com (outgoing)
 
ne moze bilo koji fon. mora da ima podrsku za ssl.
 
velkod je napisao(la):
ne moze bilo koji fon. mora da ima podrsku za ssl.

I ne samo to! Koliko znam Mobtel je omogucio POP3 i IMAP (ispravite me ako gresim, a ako ne gresim, u kojoj meri uopste radi???) ali zato Telekom jos uvek nema ni u najavi, iako su na MONDU izbacili parametre za podesavanje telefona!
 
Telefon mora da podrzava 995 i 465 portove. (SSL)

Edit: nisam video da je vec pomenuto.
 
Poslednja izmena:
Svaki, tako sto forwardujes mailove na neki nalog koji ima pop3 pristup a ne koristi SSL :)

Pozdrav!

p.s. ja upravo za to koristim mail.ru
 
Za Symbian modele resenje je Profi Mail (za 3650, N-Gage, 7650, 6600.... noviji tipa 7610,6670,6630 imaju podrsku za ssl)

link: http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=66770

@ Lukija: U praksi, na N-Gage, sa Profi Mailom odlicno funkcionise, a sam program pocev od interfejsa, upotrebljivosti pa do mogucnosti je fenomenalan. Svaka preporuka, narocito sto uz njega ide opet fenomenalni Profi Explorer, po meni, ubedljivo najsvestraniji fajl menadzer za symbian.
poz
 
A da li je moguce pristupiti gmailu preko wapa?!
 
Profi Mail ima i za smartphone... Isto i profi explorer... ;)

@svetozar: Ja sam uspeo da mu pristupim i preko WEB-a. Jes' da malo moraš da skroluješ preko ekrana, i kapiram da košta više nego što to ima smisla, ali bože moj, može da posluži. :)
 
Lukija je napisao(la):
Interesuje me koji telefoni mogu da skidaju mailove sa Gmail accounta a mogu da se kupe ovde kod nas?

P.S.
Interesuju me konkretna iskustva

MPx200, definitivno najlepši gmail klijent. :) Imaš uputstva na netu, u par koraka se podešava, www.mpx200.org, www.mpx-land.com... ;)
 
10x na odgovorima. Moj vremesni T65 ne podrzava SSL pa zato pitam. Posto se dovumim izmedju E398 i MPx200, interesuje me da li je to izvodljivo na E398? Mozda kao java programce?

@nidza

Koja verzija Windows-a? Predpostavljam da je 2003?
 
Lukija je napisao(la):
10x na odgovorima. Moj vremesni T65 ne podrzava SSL pa zato pitam. Posto se dovumim izmedju E398 i MPx200, interesuje me da li je to izvodljivo na E398? Mozda kao java programce?

@nidza

Koja verzija Windows-a? Predpostavljam da je 2003?

verovatno može bilo koja, ali što ne staviti 2003 kad je džabe. :) E398 nije smartphone koliko mi je poznato, tj. nešto kao Motorolina verzija Nokie 6230, zar ne? Kapiram da bi te više obradovao neki Smartphone ili Symbian, ipak pružaju mnogo više zabave i funkcionalnosti.

Ja sam subjektivan kao vlasnik MPx200, ali samo da ti kažem da nijedan vlasnik Symbian telefona, čak i onih debelo preplaćenih ne ostane ravnodušan kad vidi Motorolicu. Pogotovo što ih pržim da sam je platio 300 evra, i svi klimaju glavom, uuuuuu, dobra cifra, naročito nakon male demonstracije šta sve ume... Onda ih sasečem sa informacijom o čarobnih 150 evra, koliko stvarno košta, pa tek onda nastupe zanimljivi momenti.

Ako ti ne treba blutut, to je tel za tebe, u svemu ostalom nema šta nijedan Symbian pored njega do cifre od 300 evra. I hotswap SD kartica, ofkors. :D
 
OK, 10x. Danas sam malo probao MPx200, totaln OK telefon, za te pare nema boljeg. Nisam nasao opciju za SSL (Windows je 2002) ili nisam dobro trazio.
 
Lukija pobogu... Instaliraš program koji to ima, zove se Profimail. Lepota kod Smartphone-a, kao i kod Symbiana, ako nešto nema na telefonu, sigurno postoji program koji to ima...

A ti koliko si lud, ima da napišeš ako ne mo'š naći... Zato predlažem da uletiš u Smartphone familiju i uzmeš MPx, da mogu ko čovek da se grebem. :)
 
a koji je fazon za mototrolu? konkretno v550
 
nemam pojma, kod mene na aparatu je Win Mobile 2003, a to je nešto sasvim različito od klasičnih telefonskih menija. Verovatno negde treba da ispodešavaš u aparatu novi POP3 account, i staviš već šta treba za gmail. Podešavanja su ista kao i za računar, samo što ovaj put ideš kroz GPRS.

Možeš i preko web-a, ja sam isprobao na mom aparatu preko Internet Explorera, i šljakalo je, potpuno upotrebljivo, iako malo mora da se skroluje, ipak je ovo mali ekrančić. Međutim ne isplati se nikako, preko POP3 je jeftinije i elegantnije. :)
 
trinitrol je napisao(la):
Za Symbian modele resenje je Profi Mail (za 3650, N-Gage, 7650, 6600.... noviji tipa 7610,6670,6630 imaju podrsku za ssl)

link: http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=66770

@ Lukija: U praksi, na N-Gage, sa Profi Mailom odlicno funkcionise, a sam program pocev od interfejsa, upotrebljivosti pa do mogucnosti je fenomenalan. Svaka preporuka, narocito sto uz njega ide opet fenomenalni Profi Explorer, po meni, ubedljivo najsvestraniji fajl menadzer za symbian.
poz


ovo vazi i za 063 i 064 mrezu ili ne?!? Mislim na to da mogu da se kupe mail-ovi preko Profi-a sa Gmail-a?
Imam N-Gage...

poz...
 
na telekomu mozes (besplatno) da otvoris mail nestokao "[email protected]" ima celo uputstvo negde na mondu. pa mozes da forvardujes mail-ove na tu adresu. to mi deluje najjednostavnije.
 
homoludens je napisao(la):
na telekomu mozes (besplatno) da otvoris mail nestokao "[email protected]" ima celo uputstvo negde na mondu. pa mozes da forvardujes mail-ove na tu adresu. to mi deluje najjednostavnije.

zahvaljujem najlepse...
 
Nazad
Vrh Dno