Šta je novo?

Mobilni telefon Mobilni do 350e

Koji mobilni telefon kupiti

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
Pozz forum

Potreban fon do 350e (moze i manje :) )

Nista zahtevan korisnik mada bi dobro dosla malo bolja kamera ali ipak pouzdanost je na prvom mestu

Gledao sam poco f3 (mnogi ce reci da tu bas i nije naajbolja kamera u ovoj ceni ali kao sto reko na pocetku svideo mi se dobar hardver)
Merkao sam pixel 4a 5g takodje
Moze i polovan samo bi izbegao "starije" modele od 2god npr


Ako ima ko kakvu ideju bio bi zahvaalan
 
Oneplus 8 - imaš ih na KP novih za 340-350e. Prošlogodišnji flagship. Kamera mu jeste slabija strana ali verujem da svakako moze da parira pa i nadmaši srednji segment. Uz to verovatno ima i dosta gcam portova, baci pogled. Softver i performanse su zaštitni znakovi Oneplus-a tako da tu nema potrebe da širim priču.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G - dobra kamera (među najboljim u tom segmentu), dobar hardver, navodno nema Xiaomi boljku s lošim proximity senzorom. Imaš verziju sa 6GB rama i sa 8GB. Uglavnom cena novih varira oko 300e u zavisnosti od rama ali i toga da li je preko operatera ili ne. Meni lično najlepši i najbolji za ruku od sva 3.

Samsung A52 - sve isto kao za Mi 11, meni lično ispeglaniji i pouzdaniji softver. Kamera super, displej, baterija, sve odlično za taj novac. Nešto slabiji čipset u odnosu na Mi 11 ali ako ti je do toga svakako da je Oneplus najjači. Uz do A52 na kameri ima OIS za razliku od Mi 11 što dosta znači, jednostavno sveukupno sposobniji hardver kamere.

Sve u svemu mislim da ni sa jednim od ova 3 nećeš pogrešiti i da će sva 3 zadovoljiti tvoje kriterijume "malo bolje" kamere i pouzdanosti. Uklapaju se u budžet s tim što ako imaš strpljenja da gledaš po oglasima i čekaš, Xiaomi i Samsung možeš upecati i ispod 300 evra MOŽDA. Na kraju će presuditi tvoj ukus tj preferencije jer značajnijih prednosti/mana nema. Do duše neki uvek preferiraju prošlogodišnji ili i dve godine star flagship naspram aktuelnog srednjeg segmenta. Svako ima neku svoju logiku, pa ti vidi. Po meni su ovo 3 najracionalnije opcije za do 350e kada su novi telefoni u pitanju.

Ako gledaš polovne, verujem da iPhone XS može da upadne u budžet s tim što gotovo sigurno moraš relativno brzo menjati bateriju na njemu što je dodatni trošak.
 
 
ja bih svakako glasao za OnePlus,neces sigurno dobiti nista stabilnije u tom segmentu,jedino sto ces ako si zahtevan korisnik sa kamerom,onda ces imati blago razocarenje.
 
Ja se razmisljam o Pixel-u 4a obicnom modelu.
Svidjaju mi se dimenzije i nikad nisam probao taj Pixel i njihov OS, on je oko 350e
Sad dal to vredi toliko ne znam? Ali tesko da nesto ima za te pare a da valja a da je tih dimenzija.
I koliko je to pametna kupovina i koliko ce me sluziti ne znam ?
Ako nesto uskoro izlazi slicnih dimenzija mozda bih i sacekao...
 
Ja ne bih razmisljao mnogo o pixelu 4a, potpuno zaokruzen telefon. Na papiru ima boljih telefona za te pare vjerovatno, ali u praksi...

Ja kad sam kupovao izbor je bio pixel 4a ili 1+ Nord, i uzeh drugi i zadovoljan sam.
 
Razmisljam izmedju OnePlus 8 i Pixel 4a, kad uzmem telefon nemam nameru da brzo menjam vec kad koristim dok god to moze.
Medjutim video sam neke zamerke sa OnePlus softverom da je bilo nekih problemcica, tj kod nekog sve ok, kod nekog problem.
A opet gledam da telefon bude manji i kompaktniji pa sam onda mozda i vise za Pixel.
Jedni se kunu u OxygenOS, dok drugi kazu da i nije bas tako da su Samsung i Pixel ispred daleko od OnePlusa po pitanju softvera.
 
Kako spomenuti telefoni stoje u odnosu na P30 Pro?

Polovan se može naći za te pare, ali, ako izuzmemo 10x zoom, nisam siguran da li je kamera bolja gora u odnosu na nove modele?
 
Možda onda pre Mi 10T Pro, koliko vidim Mi 11i nema OIS.

Često zaboravljena a zapravo jako korisna funkcija koja itekako pravi razliku za instant fotografije iz ruke, odnosno 90% fotografija.
 
Pozrav za Caridze-a FX legendu 😁😁

OnePlus 8 nikad nije bio jeftiniji, nema dileme.
 
Nazad
Vrh Dno