Šta je novo?

Mnogo stara masina a treba mi uputstvo

Učlanjen(a)
12.11.2006
Poruke
1,509
Poena
360
Imam jedan simens scenic pro C5 sa intel p1 na 233.Nesto sa integrisanom grafikom nije kako treba pa ne daje sliku na monitoru.Sad jedno vreme je hteo da radi sa pci grafickom a onda je poceo da brlja nesto sa irq adresama.Verovatno se neki deo integrisane probudio pa pravi pometnju(i dalje nema slike na izlazu).Mene zanima gde ima uputstvo na netu da iskljucim tu grafiku direktno na ploci.Ima gomila dzampera ali ni kod jednog nema oznaka da bih znao sta dzampovati.Trazio na simensovom sajtu al truba mnogo matoro pa nema nista.Inace bi mi ta masina trebala za mini ruter.
 
Ti siemensi i inace nesto pizdecu oko irq kad im ubacis pci karticu valjda treba tacno podesiti u biosu, ja sam to resavao tako sto sam pod boot options stavljao na no errors da ne bi stao na postu ako ti je bitno da se sam podigne posle nestanka struje recimo.
Evo ti ovaj pdf ako ti sta pomogne ako ne procitaj broj modela na rubu ploce - Dxxxx , pa po njemu trazi na google, siemens ima lepu arhivu ali ne na maticnom sajtu. Imam i bios za ovaj model.
 

Prilozi

  • D943fo1.pdf
    58.2 KB · Pregleda: 993
Imas brate u SVAKOM biosu opciju da iskljuchis integrisanu grafichku,znaci trazi opciju tipa "on board vga ili nesto slichno iskljuchi i ne bi trebalo nikakav problem da pravi.. kada je iskljuchis,onda restartuj PnP os,da bi se "oslobodio" irq koji je ona koristila i onda treba da radi bez ikakvih problema...
 
otogrunt:
Hvala ti ali nije ta ploca slicna je(atx tip napajanja i samo dva slota za sdram).Oznaka je S26361-d pogledacu kasnije na netu.Jos jednom hvala na informaciji.
perpetual:
Problem je sto nema u biosu ovo je kec a nisam ih bas vidjao puno sa integrisanom grafikom ali vecina je pre pojave agp-a grafiku iskljucivala preko dzampera.
Pozdrav svima.
 
Nasao sam hvala na dragocenim informacijama
 
Mogao si podeliti sa drugima, da ne postavljaju isti thread sledeci put ;)
 
Pa nije neki problem kad se zna kako traziti sve se svodi na web stranu suport.fudjicusiemens a to i onako google prvo izbaci tako da i nije neki problem.Doduse za ono sto sam ja mislio da uradim nema resenja sem cupanja grafickog cipa sa ploce.Nema da se dzamperima iskljuci integrisana grafika niti takva opcija u biosu.Komp radi sa pci grafickom dok ne probije neki kondezator pa posle reseta krene i integrisana i sudare se irq zahtevi.Inace lepo radi kad se prvi put upali
 
Nazad
Vrh Dno