Šta je novo?

MITSUBISHI Heavy Industries klime

Ne, ja cu staviti tacnu ispod klime ( dao sam napraviti vec ) gdje ce biti grijac. Taj grijac ce se upalit samo kad zatreba, znaci ja cu ga kroz app paliti, dodacu ga uz Smart home nor, tako da nece raditi kao na klimi kad vanjska pane ispod nule. Takodje cijevi su svakako u fasadi i idu u odvod, sve je planski napravljeno. Kako god ovo je jedan period a poslije cu dici parket i staviti podno grijanje. Grijanje na klimu je skroz bezveze, to je ok za mozda za vikendice ili neke manje prostore gdje se ne boravi svaki dan.
Kakav grijac,gdje kupiti to,moze slika kakva. Muku mucim s tim odvodom vode
 
Kakav grijac,gdje kupiti to,moze slika kakva. Muku mucim s tim odvodom vode
Jos nisam napravio pa nemam slika ali sam nasao na netu nesto da ti malo vizuelno priblizim.
Ja cu napraviti tacnu ispod klime ali sa padom kako bi lakse oticala voda, znaci ne da je dno ravno skroz. U tu tacnu cu fino smotati 1m grijac i paliti ga po potrebi. Ako nemas kroz fasadu cijevi vec onda si stavi na vanjsku stranu i spusti kud vec mozes crijevo za odvod.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-22-18-53-09-003_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2023-12-22-18-53-09-003_org.mozilla.firefox.jpg
    55 KB · Pregleda: 54
  • Screenshot_2023-12-22-18-54-18-077_org.mozilla.firefox.jpg
    Screenshot_2023-12-22-18-54-18-077_org.mozilla.firefox.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 51
Mislim da ako se napravi dobar pad u tacni da nema potrebe za grijacem.
Nesto na princip kao krov kuce na 4 vode,dubina tacne da bude min 7,8cm,to bi bio extra pad i sva bi voda brzo izasla van tacne tako da nema vremena zalediti

Nije ni grijac lose imati ali koliko je sigurno da struja ne probije van kabla gdje kabal zavrsava. ipak bi kabal bio u vodi.
 
Mislim da ako se napravi dobar pad u tacni da nema potrebe za grijacem.
Nesto na princip kao krov kuce na 4 vode,dubina tacne da bude min 7,8cm,to bi bio extra pad i sva bi voda brzo izasla van tacne tako da nema vremena zalediti

Nije ni grijac lose imati ali koliko je sigurno da struja ne probije van kabla gdje kabal zavrsava. ipak bi kabal bio u vodi.
Tako sam i ja mislio samo ne bas tolika dubina tacne posto moram dve staviti pa moram paziti na estetiku. Sto se tice sigurnosti pa i na klimama imas taj grijac, nemoze to bas tako lako da probije a sa druge strane fid sklopka ce odreagovati u tom slucaju. Kao sto rekoh taj grijac bi se upalio samo ako bas zaledi.
 
Moja Mica radi ujako teškim uslovima ova dva dana. Defrost i su od prilike svakih 8 časova a greje samo tako. Ono što bih naveo kao uslovnu manu je veličina najdonje rupe na tacni SJ. Mogli suda naprave malko veću. Teče voda nije da ne teče ali se navataju ledenice pa ako ih ne otkinem može doći do začepljenja ako bi ovakva situacija potrajala 7 dana. Doduše postoji i rupa koja se nalazi stepenik višlje pa bi ona preuzela odvod ali više volim ovako. U defrostu troši 570w/h i traje oko 10 minuta. Inače joj neka potrošnja sada oko 375w/h.
Ne znam koliko bi joj značio grejač po dnu tacne jer je dno čisto nema leda.
Fujitsu rupetina ko da ga pogodio metak kalibra 12.7 nema tu začepljenja ni nakon mesec dana vlage i minusa
 
Rupa se bar lako prosiri. ;)
Slažem se hahaha.
Da ali kad se jednom proširi nema više šanse da se skupi.....🤣
A kad se jelte rupa proširi to možda ima veze sa količinom vazduha i nekim podpritiscima sa usisnom moći propelera koji vuče vazduh preko rebara pa onda manje vazduha pređe preko rebara i nema toliko željene razmene energije sa freonom. Možda grešim ali mi logično....
 
Nema to veze sa protokom. Ima veze sa rdjanjem tacne kad se osteti premaz busenjem rupe.
 
Uslovi za klimu odlični, spoljna -5°C, vlaga oko 90%. Klima setovana na 23 a unutrašnja temperatura 22.7°C, potrošnja oko 450w/h. Leda nema u tacni, poslednji defrost sam uhvatio sinoć.
 
Ustao u pola 6, podigao sa 23c na 26c, duvanje sa auto na max i vec 2 sata je na 700-800W, imala je izletanje na 1000W, moguce da je to bio defrost, nisam obratio paznju.
 
Aplikacija za mobilni telefon kod MHI ima 4 podeoka za podešavanje duvanja po visini, dok daljinski i klima imaju pet. Korak koji nedostaje je onaj srednji. Da li je moguće da to nisu mogli u aplikaciji da srede. Inače taj položaj koristim noću da duva više prema hodniku.
 
Poslednja izmena:
Jel pali neko celf clean i kako mu se ponaša klima? Ja kad pokrenem, ništa, odbroji 2h potrošnja nekih 6-8w sve vreme. Ne verujem da s tom potrošnjom može nešto ozbiljno da uradi.
 
Jel pali neko celf clean i kako mu se ponaša klima? Ja kad pokrenem, ništa, odbroji 2h potrošnja nekih 6-8w sve vreme. Ne verujem da s tom potrošnjom može nešto ozbiljno da uradi.
Jesi li pokušao da posle aktiviranja ove opcije i ugasiš klimu?
Kod mene je tako na Galanzu funkcionisalo. Aktiviram opciju i ugasim klimu, a ona onda krene sa zamrzavanjem unutrašnjeg izmenjivača, a zatim i sa sušenjem istog. Mada je ova opcija korisna na hlađenju.
Na LG mi je stalno aktivna neka opcija jonizacije izmenjivača (opcija dezinfekcije istog), ali koliko to vredi u praksi...
 
Podesim kako stoji u uputstvu i krene da odbrojava ali se ništa ne dešava. Ništa ne zamrzava niti vlaži.
 
Da li vam radi aplikacija Smart M-air? Meni traži prijavljivanje i neće da se uloguje
 

Prilozi

  • Screenshot_20240310_091316_Smart M-Air.jpg
    Screenshot_20240310_091316_Smart M-Air.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 15
Meni traži od pre neki dan prilikom startovanja update na novu verziju, jedino što moram da ujurim APK od negde jer na play store ne podržava SRB.
Proveri verziju aplikacije u odnosu na play store, moguće da i tebi treba update.
S druge strane, ako si uradio update pa ne radi, to je jedan od razloga što i ja izbegavam bilo šta da ažuriram kod ovih uređaja, ali kako su obustavili rad sa starim verzijama, izgleda da ću morati.
Inače, svetli u app i notifikacija da imaju novi FW, e to mi se tek ne radi (Heroj beše imao igranku posle FW update, doduše na Electric, ali svejedno nije neko dno ponude)
 
Ma ubacio sam bio najnoviju verziju i radila dve nedelje sigurno. Odjednom prestala aplikacija da radi. Ne mogu da se ulogujem. Kao da im server ne radi. Ne može ni pasvord za nalog da se resetuje istu grešku javlja. Rešio problem verzija 1.3.001 je pukla, ubacio najnoviju 1.3.002 i sve radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Meni traži od pre neki dan prilikom startovanja update na novu verziju, jedino što moram da ujurim APK od negde jer na play store ne podržava SRB.
Proveri verziju aplikacije u odnosu na play store, moguće da i tebi treba update.
S druge strane, ako si uradio update pa ne radi, to je jedan od razloga što i ja izbegavam bilo šta da ažuriram kod ovih uređaja, ali kako su obustavili rad sa starim verzijama, izgleda da ću morati.
Inače, svetli u app i notifikacija da imaju novi FW, e to mi se tek ne radi (Heroj beše imao igranku posle FW update, doduše na Electric, ali svejedno nije neko dno ponude)
Ono sto sam primetio je da sa starim FW nije pokazivala dobro potrošnju (dosta manje oko 30%), sa novim FW potrošnju pokazuje veoma tačno. Razlika je 4kw na mesečnom nivou (više) u odnosu na pametnu utičnicu.
 

Pozdrav ,,Japanci” treba mi misljenje:​

Mitsubishi msz/muz-ln35vgw e1/e1 12000​

ili​

MITSUBISHI INVERTER KLIMA KIREIA PLUS SRK35ZSX-WF-T​

Za grejanje 35 kvadrata spojenog prostora dnevna + kuhinja i deo hodnika i kupatila, u jednoj od soba prekoputa bih isto stavio neku bolji 12000 klimu u budzetu oko 1000 1100 e, npr obicnu kieriu 12000.
Sprat 80 kvadrata ukupno.IMG_3182.jpeg
Dodacu sliku kako izgleda sprat, izolacija zidova je 12cm stiropor, zidovi su unutra malterini, 15cm kamena vuna na ploci, nema unutrasnjih stepenica, 2 komorna vakumska drvena stolarija, lepo dihtuje.

Hvala svima unapred
 
Napiši orjentaciju, jer je bitna pogotovo ljeti. Takođe, kvadratura soba. Što biste kupatilo još povukli ka ulaznim vratima, bezveze vam hodnik jede prostor? ;)
 
Napiši orjentaciju, jer je bitna pogotovo ljeti. Takođe, kvadratura soba. Što biste kupatilo još povukli ka ulaznim vratima, bezveze vam hodnik jede prostor? ;)
Dnevna i kuhinja jug- jugozapad, sobe severno, slazem se sa kupatilo ali krastavac odradjeno vec bilo 90% i nije mi se isplatilo, kuhinja i dnevna 35 kvadrata, sobe isto zajedno 35, po 17.5kv soba i ovamo hodnik i kupatilo 10 zajedno 80 suma, a nije vrucina u kuci maltene nikad, nece biti problema s tim, grejanje mi je primarno da li moze da funkcionise lepo sa ovim modelima.
 
Veoma slican raspored imam (i izolaciju), glavni izvor grejanja je klima koja stoji u dnevnoj nasuprot vratima od hodnika i pumpa 24/7 toplotu ka hodniku/ostalim prostorijama. Imam i klime u sobama 2 i 1, obe montirane na zid koji deli te prostorije, unutrasnje su bukvalno ledja o ledja, duvaju paralelno sa zidovima gde su prozori.

Te dve klime iz tih soba u 70% grejne sezone nemaju sta da rade, sve odradjuje ova iz dnevne (komfor bi drasticno opao da ih zaista iskljucim, ovako se one povremeno tu i tamo kad se sete u toku dana/nedelje ukljuce da puhnu i promesaju malo). :) 12tica u tim sobama ti je cist promasaj.

Moja klima u dnevnoj je kinez, 18tica, 550m3 izduva u prvoj brzini.

Jedino sto se meni vise pogadjaju vrata dnevne sa vratima od sobe 1, dok je kod tebe malo drugacije.
 
U svakoj sobi po jedna. Kvalitetnija u dnevnom boravku, a sobe neka 7 ili 9. Sa jednom u dnevnom boravku nema šanse da bude ujednačena temp. Ova zsx je aždaja, nju sam video kako radi za ovu drugu ne znam.
 
U svakoj sobi po jedna. Kvalitetnija u dnevnom boravku, a sobe neka 7 ili 9. Sa jednom u dnevnom boravku nema šanse da bude ujednačena temp. Ova zsx je aždaja, nju sam video kako radi za ovu drugu ne znam.
Tako ce i da bude na kraju, u dnevnu da stavim pravo u vrata da udara ZSX 12ica i u sobama po 7 ili 9
Znaci grmi ZSX, pa rekao bih da nema greske s njom iz recenzija sto sam gledao i koja sam nasao, a i 170k na akciji 200k dinara van, ne bi valjalo da je drugacije
 
Drug je ima odlična je, ja sam uzeo zs, skup mi je bio zsx. Prvi inverter sam stavljao u kući gde sam se grejao kotlom na drva, pa sam bio skeptičan.
 
Nazad
Vrh Dno