Šta je novo?

Misljenje za laptop

silverglider je napisao(la):
Miroslave, u pitanju je lap namenjen za corel, photoshop, itd - na 12" monitoru bi to izgledalo k'o trebljenje picajzli u boxerskim rukavicama. CPU i ostalo - slazem se, ali 12" je za taj posao suvise malo.
ma bre nisam o tome pricao :) samo se nadovezujem na svoju pricu da treba uzeti pentium m umesto p4 mobile...

za corel i ostali dtp stuff, ja ne bi isao ispod 17''tft ili 19''crt, minimum minimuma
 
Evo Nesharm hladna oblogica, charape umochene u rakiju, sedi, odmori.... :smack:
 
Sto se tice diskova @5400rpm sa 16MB kesha u zemlji Srbiji pogledajte malo na pcberzi. Toshibin disk je u pitanju.

Uostalom evo i slike
 

Prilozi

  • toshiba.png
    toshiba.png
    2.1 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Prole je napisao(la):
...ukratko, burazer je dizajner i treba mu laptop.

Tesko da kljucne reci "dizajner" i "laptop" idu u istoj recenici.
Ako mu treba za posao, tj. Photoshop i/ili Corel, teshko da ce mu rad na bilo kojem Laptopu biti prijatan. Ko shto miroslav rece, za to postoje profi CRT-ovi >=19'' !
Retko ko od dizajnera koristi i TFT monitor, a ja ne znam nikog ozbiljnog ko koristi Laptop.
 
Na moju veliku zalost, moracu da odustanem od laptopa upravo zbog monitora. 17" TFT sigurno ulazi u buducu konfiguraciju! Nisam znao (jer nisam ni pogledao) da je veoma mala razlika izmedju 15" i 17". Otvoricu novi post sa predlogom za desktop racunar.
Jos jedanput, hvala svima.
Prole
 
Poslednja izmena:
Eto, zbunismo coveka i sad nece da kupi laptop.
Ajde da vidimo da ga posavetujemo i za desktop racunar pa da odustane skroz od kupovine ;) :D
 
Da na kraju će da pređe u poljoprivrednike i kupi traktor, LOL :d :d :d


Šalu na stranu, možda će jeftinije da prođe sa barebone računarom, samo nije baš lako da se nađe.
 
:)
2 Ciga: Cekaj bre, ko ima ranch & fensi traktorche sa reduktorom, kosilicom...? Meni jedva auto stane u dvoriste...

Trenutno citam tudje postove za desktop konfiguraciju, bice sigurno AMD sa Abit NF7 plocom, mozda Barton 2600+ sa najmanje 512DDRa. Velika nedoumica mi je monitor & mrtvi pixeli... Necu da dam 400e za nesto sto ce imati mrtav pixel (meni ce se verovatno zalomiti neki koji ce imati najmanje dva i to u sredini), mozda LG ili Phillips. Kad se budem sabrao, otvoricu noci post. Necete me spreciti...buahawahaaaaa...
 
Pa brate mili, svi imaju garancije 3 godine, tako da si s te strane osiguran. A i probaćeš ga valjda pre kupovine. A i nije 400 nego 300-350 evra, video si u cenovniku?



Svrati ovih dana dok je lepo vreme da kosimo.
:smoke:
 
Poslednja izmena:
Jesam naravno, u najgorem slucaju 400evrica. Garancija vazi tek kad crknu >3 pixela. Raspitacu se jos malo kod likova kod kojih sam kupio Samsung 957DF, bili su em 50e jeftiniji od "renomiranih" firmi i vrlo ljubazni (pa sam jos kupio i hard, rezac itd.) Za kosenje ces se i sam snaci, ni ova svoja dva kvadrata travnjaka nisam pokosio :)
 
Pa ako otkaže neki pixel, ti onda rokni monitor dvaput šakom, da riknu i okolni i onda opušteno nosi na garanciju :-devil-:
 
jox je napisao(la):
Tesko da kljucne reci "dizajner" i "laptop" idu u istoj recenici.
Dobro, moze da se nadje nesto sto ce prilicno dobro raditi posao. Evo kod mene je Dell Latitude D800, 15.4", 16800x1050, Pentium M 1600, bilo je 768MB rama i moj prijatelj je na njemu svi zivo radio a jeste dizajner. Svakako bolje je to o cemu ti pricas ali ne moze se reci da nema alternativa u vidu laptopa, da ne pominjem ove nove sa 17"...a tu je i mobilnost, mislim ne mozes CRT 21" da stavis ni u gepek lade a kamoli u rancu pa na ledja:)
 
Violinista, mlogo duhovito...
 
Nazad
Vrh Dno