Šta je novo?

Mint 10.0 i JDownloader instalacija

RobbieM

Slavan
Učlanjen(a)
07.08.2007
Poruke
222
Poena
319
Treba mi pomoc oko instalacije JDownloadera... Posto sam Linux n00b, pojma nemam sa terminalom... I sam Mint sam instalirao sa Wubi-jem iz Win-a :D

Manje vise sve sto mi je trebalo sam nasao sa Software Manager-om pa nisam morao da se bacam na terminal... Ali eto, moram zbog JD-a...

Ljubazno bih vas molio da mi objasnite sto prostije kako to da obavim... BTW, me likes Mint! :eyebrows:
 
Možeš na više načina: bez instalacije (da pokrećeš .jar), da dodaš repo(zitorijum) i odatle skineš paket (repo je za ubuntu ali je to isto) ili da se igraš sa .sh skriptom. Mislim da je najbolje da dodaš repo jer ćeš onda u sotver centru da ti stoji jdownloader :)

1) otvori terminal
2) piši
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:jd-team/jdownloader
pa enter
3) piši
Kod:
sudo apt-get update
pa enter

Pitaće te za admin šifru, ti je regularno otkucaj.

Pokreni softver centar i traži novi dodati repo u listi sa leve strane, ako ga nema restart mint i trebalo bi da bude, kod mene ovaj novi ubuntu baguje kada je to u pitanju, neće da doda repo u USC dok ne dodam novi repo pa tek onda prikaže prethodni...
 
Poslednja izmena:
Ja sam skinuo paket za Linux sa njihovog sajta, u njemu postoji jd.sh skripta koja ga pokreće sa lokacije na koju je raspakovan. Nema lakše :)
 
Koristim Mint i JDownloader.
99% sam siguran da JDownloader već bude u sinaptik paket menadžeru ili softver centru.

Otvori menadžer softvera pa u padajućem meniju "uredi" izaberi "izvori softvera" i namesti da ti bude "glavni server" umesto srbije. Morao bi jdownloader da se pojavi kad upišeš taj pojam u pretragu.
 
e hvala vam ljudi! uspeo sam iz prve, onom prvom opisanom metodom!
 
Posto mi je sve ovo razbudilo istrazivacki duh, sta bi vi preporucili najpre, Mint 10 gnome ili KDE i naravno 32 ili 64-bit?

Naglasavam, Windows user i Linux n00b...
 
Da sačekaš Mint 11. Trebalo bi ovog meseca da se pojavi.
 
Oce moci upgrade? A i bezbolno se obori ako napravim /boot i /home rucno zar ne?
Ja cisto pitam zbog GUI-a, koji bi bio prohvatljiviji za Windows korisnika, gnome ili KDE?
I da li ima potrebe za 64bit sistemom, jel ista restrikcija 32bitnog vezano za 4gb ram-a?
 
Poslednja izmena:
mislim da sa 4gb rama nemas sta da trazis sa 64bitnim os... osim toga normalni kerneli sad imaju pae tako da radi 4gb rama sasvim sigurno
http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

ja bih ti licno savetovao osnovni mint 10 gnome. samo cuvaj home i update ce ici lako (mada ja volim sve da pocistim jer se u home cuvaju i podesenja za gui)
 
Nazad
Vrh Dno