Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

I ja privodim konfiguraciju onu "sharkoon qb one" kraju.
U funkciji je ona vec dve tri nedelje, samo cekam kuler danas-sutra da mi stigne pa da bude kompletna.
Morao sam uzeti neki kuler od 125mm visine, trenutno je unutra xigmatek od 134mm. Hladi on solidno ali ne mogu iznad njega postaviti ventilator od 25mm debljine samo neki od 20mm a njega vec i imam, dosao uz kuciste al nije to to.
U sustini nista ne dobijam sa tim samo mir u glavi :) da je sve poslozeno kako treba i simetricno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
lep ti je komp, meni su bas kul ta mala kucista
 
I ja privodim konfiguraciju onu "sharkoon qb one" kraju.
U funkciji je ona vec dve tri nedelje, samo cekam kuler danas-sutra da mi stigne pa da bude kompletna.
Morao sam uzeti neki kuler od 125mm visine, trenutno je unutra xigmatek od 134mm. Hladi on solidno ali ne mogu iznad njega postaviti ventilator od 25mm debljine samo neki od 20mm a njega vec i imam, dosao uz kuciste al nije to to.
U sustini nista ne dobijam sa tim samo mir u glavi :) da je sve poslozeno kako treba i simetricno.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Top-down kuleri poput Noctue C14s i Dark Rock TF staju (uz malo muke)...Phanteks ima jedan takav takođe...
Imaš Cryorig H7, Thermalright Silver Arrow ITX, Noctua U9S...
 
ja sam razmatrao be quiet dark rock pro, ali za par procenata boljitka u odnosu na silver arrow 130 nije vredno cimanja, a bogami je cimanje namontirati dark rock pro...
 
Noctua c14s nema nigdje da se nabavi.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
^ madjari...
 
Sve njih sam razmatrao, odlicni kuleri.
U9S sam bio na klik da uzmem, cak sam ga nasao i jako povoljno u jednoj maloprodaji. Ali sam povukao rucnu da bi ostao pri koceptu budzet varijante.
Iz tog razloga sam i isao na i3 umesto i5 i sad umalo da pazarim kuler po ceni procesora :D.
Mada kvalitetan kuler je ok investicija, ohladi par generacija istih.
Danas sam bas preuzeo Cryorig M9 plus, slican/isti je po dimezijama sa U9S i lepo ocenjen na svakom testu koliko sam video.

Inace vece ogranicenje je ploca ASrock b460 nego kuciste pri izboru kulera, jer je pozicija cpu jako blizu ivice. Nasao sam slike gde su stavljali u ovo kuciste mugen 5 i njinja 5 kulere ali kod mene to nema sanse da bi stalo upravo zbog ploce.
Sad za koji dan kad ubacim ovaj Cryorig i kompletiram okacicu koju sliku.

@Skankhunt42 hvala :)



Sent from my LG-H990 using Tapatalk
e3e03f8e8f76a472e776be2622681ba9.jpg
 
Poslednja izmena:
Od top down hladnjaka dobra opcija je i Alpenföhn Black Ridge



Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
da, i taj black ridge je odlican, ali za bas mali prostor, nema potrebe da se uzima u razmatranje kad ima mesta, ako nista drugo ono bar zbog cene.

inace, da... dobar kuler i dobro kuciste i napajanje... to traje, promenices par grafickih kartica, mozda i platformi pre nego sto to izmenjas. (ili kad crkne :d )
 
Mislio sam uopšteno na hladnjak za miniITX kućišta a ne na taj Sharkoon.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
naravno, taj black ridge je bas kul. ali on je skup, placa se premija za to sto je tako mali a tako dobar. za malo veca kucista postoje kuleri koji su u rangu a jeftiniji.

inace stiglo mi je kuciste iz kine. dimco brate znaci svaka ti dala! koliko je ovo dobro, ja od sveg srca preporucujem svakom. oko 100 evra izadje sa slanjem, ali je kvalitet do maximuma, 2mm (ili 1.5mm) aluminium, 100% je aluminiumsko, nisu stedeli. izuzetna iskoriscenost prostora, u 11 litara da se spakuje krsten cpu kuler i puna graficka bez rizera, svaka cast. pritom ima mesta i za jedan 2.5 drajv kome treba. jedina mana koju sam ja nasao je da front panel ima dva prikljucka za zvuk ciji je kabl zalemljen za malu stampanu plocu koja sluzi za front panel, a meni to apsolutno ne treba jer mi zvuk ide iskljucivo preko usb. no dobro, ima ljudi koji to koriste, ja cu ili da presecem kabl ili da ga smotam tu nek stoji (vrv ovo). svaka preporuka zaista!
 
Postavljen je i Cryorig m9 plus i sad je konfiguracija Sharkoon qb one komletna :banana: .

Kavez za HDD sam odmah u startu izbacio jer dosta ogranicava "air flow" u kućištu. Pošto je kuciste postavljeno u tower polozaju trenutno dva ventilatora sa strane ubacuju svež vazduh i jedna osmica nazad izbacuje. Maximalne teperature su skroz solidne cpu 70C, gpu 80C pri 70% i 80% brzine ventilatora.
Konfiguracija stala u policu od stola kod klinca u sobi, (stim da je lajsna od stola morala da se skrati ;) )



pogled od gore





Više slika na linku ispod ako nekog interesuje.
https://postimg.cc/gallery/YLQRpYT
 
Interesantan video...pogotovo za one koji su u fazonu "SFF je shit, komponente će se skuvati":

 
Inače ovaj lik baš razbija sa miniITX kućištima. Pratim ga već neko vreme. Jako zanimljiv kanal.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Dobar je klinac :D Jedino sto gomila tih kucista je tesko dobavljiva i njima u USA, a kamo li nama :(
 
Lik je Autralijanac :d svakako odličan kanal. :)
 
Jel ima neko da koristi kombinaciju NR200P i ATX napajanja od 150mm? Zanima me da li je moguce uopste koristiti grafu preko 240mm sa ATX bracket-om u skroz gornjoj poziciji?
Po mom proracunu ima nekih 10mm lufta za PSU konektore do backplate-a graficke od 320+mm.
 
Jel ima neko da koristi kombinaciju NR200P i ATX napajanja od 150mm? Zanima me da li je moguce uopste koristiti grafu preko 240mm sa ATX bracket-om u skroz gornjoj poziciji?
Po mom proracunu ima nekih 10mm lufta za PSU konektore do backplate-a graficke od 320+mm.

Imam SFX napajanje u tom kucistu, licno bih izbjegavao ATX. Mozda ove slike pomognu.
 
Da, pretrazivao sam na netu i dosao do te i ove slike, izgleda da ce biti knap bas. Nema SFX nigde da se kupi
s-l1600.jpg
 
Jel ima neko da koristi kombinaciju NR200P i ATX napajanja od 150mm? Zanima me da li je moguce uopste koristiti grafu preko 240mm sa ATX bracket-om u skroz gornjoj poziciji?
Po mom proracunu ima nekih 10mm lufta za PSU konektore do backplate-a graficke od 320+mm.

Nije odgovor na pitanje, ali na mom N200P staje Gigabyte RTX 3080 Master 4 slota zauzima.
Staju čak i mikroATX ploče sa 2 Dimm slota.
 
@vatrogasac53

Auuu kolika kartica...
Ja čekam da stigne EVGA 3080 XC3, pa da izmerim da vidim dal mogu da uglavim dve NF-A12x15 PWM ispod grafike da bi malo povećao protok vazduha... A kod mene ima dosta manje mesta u kućištu (11l) nego kod N200, biće baš knap.
Jel zna neko kolika je preporučena udaljenost između gpu fanova i dodatnih intake fanova za ovakve situacije da ne bi dolazilo do stvaranja "turbulencija"?
 
Moje ATX napajanje je 140mm. Dal je to izvodljivo sa NR200?
 
Vezano za NZXT H1, nakon sto su testirali problem sa srafovima koji su pravili kratak spoj, GN Stevica testirao i riser cable koji dolazi uz kuciste
NZXT is Irresponsible & Dangerous: H1 Riser Fire Hazard Should Be Recalled
https://www.youtube.com/watch?v=fjUscSRLwks
 
Natjerao ih je na zvanicni recall, dobra analiza s njegove strane. Postavio je novi video.
Ja sam dobio case sa novim sarafima i ne vidim problem, ne mislim ih mijenjati sa metalnim i pokusati izazvati pozar :)
Ako bude neki official replacement risera za DE, javit cu se prodavcu da mi posalje novi i to je to.


Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Mališa stigao, prvi utisak kvalitetom odličan.
d2c81bad4672000f3a5fd10caa88d7d4.jpg
 
U pon. je otisla Sapphire 5700XT, jutros stigao MSI 3070 Gaming X Trio. Kartica je ogromna i sve je prilicno knap. Svasta sam probao sa kablovima, ali ovo mi se za sada cini kao najbolje rjesenje (kablovi ne pritiscu karticu). Uz karticu se dobije i support bracket, ali trebaju bar 4 slota kako bi se montirao pa sam morao da improvizujem sa srafom u donjem ventilatoru koji je prilicno stabilizovao karticu.


vM1Y0Iy.jpg

pkA1bou.jpg

ZdXjdpp.jpg
 
^:d
230762f50908a967e956a136cfb57067.jpg
 
Nazad
Vrh Dno