Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

hvala puno za iskustvo i preporuku. slazem se da treba imati prostora za upgrade. i ja ocekujem da ce potrosnja gpu-a da ode u beskonacno kroz par generacija. samo da ne izmisle neki novi konektor koji ova sadasnja napajanja nemaju :/

inace sweet build :D koje je ovo kuciste, deluje da je malo vece kad staje ovaj besan kuler u njega. a opet deluje malesno. sad sam zbunjen :D

https://item.taobao.com/item.htm?id=594683870420
Spoljna dimenzija 11,9l, staje GPU do 315mm x 60mm x 152mm i cooler do 138mm.
Igrao sam se malo sinoć, CPU max temp 56C, GPU 78C.

Ćera danas malo terala Mario Cart 8 preko emulatora:
 
Poslednja izmena:
wow jel ja dobro razumem ili ovo kuciste kosta 60 usd? pa to je "dzabe"

@mickeyrs ovo deluje fenomenalno. ali ima ogranicenu primenu, dobro je za kuci, nije prakticno da se nosi. meni recimo treba opcija da mogu da ga ponesem sa sobom kao rucni prtljag u avion.

puno lepih kucista i interesantnih buildova ovde, ali niko da napravi build u dan a4-sfx. sto hejtujete to kuciste? :D
 
Poslednja izmena:
Košta i manje, al dok ga dovučeš u Srbiju cifra bude 2x ili 3x gore...
Kod mene je bio prost izbor najmanje itx kućište da nije "sendvič" dizajn, što samim tim znači da može da se uklopi ozbiljan CPU hladnjak.
 
pa sta znam... ja mislim da je ovaj afpenfufner kuler sto ide uz dan a4 sasvim dovoljan za neki 3600 i da to bude fino tiho
 
pa sta znam... ja mislim da je ovaj afpenfufner kuler sto ide uz dan a4 sasvim dovoljan za neki 3600 i da to bude fino tiho

Za 3600 možda, al za godinu dve 5900x će da bude 150 EUR-a... :D ...a ne planiram da prelazim na DDR5 bar 2-3 generacije...
 
Poslednja izmena:
ma de ce za godinu dana 5900 da bude 150 evra... meni je isto cilj da predjem na nesto takvo, 5800 recimo, ali ja ocekujem da oni budu nekih 200 za tei godine
 
U ovom trenutku može da se pazari nov 2700x za 150, a 3900x polovan može ako se prati da se navata za 320-350 (kupio drugar na KP pre par dana za 320) a tek se pojavila serija 5000, tj. nema je u prodaji dovoljno.
Sledeća generacija prelazi na novu platformu to će takođe da doprinese padu cena svega na AM4.
Nadam se da će i Intel u sledeće dve godine da se probudi i izbaci neki odgovor.
Videćemo, u svakom slučaju konačno se nešto dešavan na polju CPU-a, ja praktično nisam imao razlog da promenim i7 2600k, za moj slučaj korišćenja, sve do izlaska 5600x. Veća motivacija su mi bile nove tehnologije na matičnim pločama nego sam dobitak u sirovoj snazi CPU-a...
 
apsolutno sve tacno sto kazes. samo ja sam se sad ispalio, mislio sam da ce black ridge da bude dovoljan za 5800, medjutim nece. black ridge je za procesore do 95w tdp, a 5800 je 105. ispala... a i oni izdali 5600 sa 65w tdp i posle njega odma 105w. nista izmedju... jel 2700x moze na b550 plocu? ja mislim ds cu na procesoru sad da ucarim sto vise mogu, ionako igram samo wow.
 
Onda ti je 3600 najbolja kupovina, bolji single od 2700x a multi slabiji 10%-20%.
 
pa 3600 sam planirao da uzmem, pa da radim upgrade na 5000 seriju... samo se sad neckam, mozda nesto iz 2000 serije. ali b550 ploce ne mogu 2000 seriju, morao bih b450 plocu da uzmem, a b440 nema front panel usbc, i sve jedno drugo povlaci... bzv...
 
Ako planiraš itx mašinu a frka ti je za para bolje nemoj da kupuješ... :p
 
pa 800 evra ce da bude bez graficke :/ ali kapiram kuciste i naapjanje kupujem jednom, to ce bar tri masine da opsluzi. e sad, procesor mi uopste ne treba jak. imam neki i7 i to mi je dosta, rado bih ostavio njega, ali de da nadjem itx haswell plocu -.-
 
Naleti to, treba pratiti... Ja tako uhvatih H77 ITX iz potpisa...

Sent from my J9210 using Tapatalk
 
wow jel ja dobro razumem ili ovo kuciste kosta 60 usd? pa to je "dzabe"

@mickeyrs ovo deluje fenomenalno. ali ima ogranicenu primenu, dobro je za kuci, nije prakticno da se nosi. meni recimo treba opcija da mogu da ga ponesem sa sobom kao rucni prtljag u avion.

puno lepih kucista i interesantnih buildova ovde, ali niko da napravi build u dan a4-sfx. sto hejtujete to kuciste? :D

Ja ga prvi ne hejtujem, odlično je ko hoće da prihvati kompromise koje ono donosi, međutim, kao što može i da se primeti, svi bismo mi ovde neki najnoviji triple slot GPU i 8-12-16 core CPU a da sve to još overklokujemo i natežmo i da ne throtluje i da stane u 10L... pa neće da može. :)

Dan je, na žalost, podlegao tom trendu pa je naprqvio šta je napravio/najavio već kao C4 ili šta god... u međuvremenu su FormD T1 iskopirali inicijalni uvećani A4 i naprodavaše se da ne mogu da postignu...
Sad kako su otkazali i preordere... imam opciju da dovučem Ghosta S! iz SWE, ali neću da im dam iz principa 300e za 47mm CPU hlađenje...

Poručio sam već ceo premium komplet + gomilu svačega od MakerBeama pa ću kačiti ovde šta sam uspeo da sklepam - krenuću od najprostijeg benchtable ITX builda sa ležištem za PSU pa ću eksperimentisati... vertikalni ili horizontalni layout, veće manje napajanje, ploča, grafika... najmanji problem da se uradi osnova od Dan A4 ali da nemam ograničenje dužine grafike i CPU coolera... a horizontalni sandwich dizajn... kao što rekoh, ograničenje je samo mašta :) i da, ručka za nošenje se podrazumeva. :D
 
siguran sam da mu je masina kompletno necujna i temperature vrhunske za tako mali build.

Ja ga prvi ne hejtujem, odlično je ko hoće da prihvati kompromise koje ono donosi, međutim, kao što može i da se primeti, svi bismo mi ovde neki najnoviji triple slot GPU i 8-12-16 core CPU a da sve to još overklokujemo i natežmo i da ne throtluje i da stane u 10L... pa neće da može. :)

Dan je, na žalost, podlegao tom trendu pa je naprqvio šta je napravio/najavio već kao C4 ili šta god... u međuvremenu su FormD T1 iskopirali inicijalni uvećani A4 i naprodavaše se da ne mogu da postignu...
Sad kako su otkazali i preordere... imam opciju da dovučem Ghosta S! iz SWE, ali neću da im dam iz principa 300e za 47mm CPU hlađenje...

Poručio sam već ceo premium komplet + gomilu svačega od MakerBeama pa ću kačiti ovde šta sam uspeo da sklepam - krenuću od najprostijeg benchtable ITX builda sa ležištem za PSU pa ću eksperimentisati... vertikalni ili horizontalni layout, veće manje napajanje, ploča, grafika... najmanji problem da se uradi osnova od Dan A4 ali da nemam ograničenje dužine grafike i CPU coolera... a horizontalni sandwich dizajn... kao što rekoh, ograničenje je samo mašta :) i da, ručka za nošenje se podrazumeva. :D

meni je ghost s1 vrhunsko kuciste. to mi je prvi izbor. ali niti mogu da ga nabavim, niti sam siguran da mi se daje 300 evra samo za kuciste. za 250 u nemackoj moze da se kupi dan a4 + black ridge combo za 250. plus dan a4 mogu lako da modujem da stane 2.5 slot graficka.
 
Poslednja izmena:
Dimco kako radi tvoj komp, kakve su temp? :D Nivo buke?
Mislim da sam okačio već ali hajde da ponovim.

CPU max temp 56C, a GPU max temp 78C. Oduševljen sam sa 5600x po pitanju potrošnje i temperature a mislim da i ovaj Silver Arrow 130 radi odličan posao - 38.6C najtoplije jezgro u ovom trenutku u browser/youtube modu. SSD max 43C u zadnjem slotu.

I sve to u kućištu od 11l sa jednim case ventilatorom od 9cm...
 
Mislim da teško da bi stala dole 2 ventilatora od 15mm.
 
Mislim da sam okačio već ali hajde da ponovim.

CPU max temp 56C, a GPU max temp 78C. Oduševljen sam sa 5600x po pitanju potrošnje i temperature a mislim da i ovaj Silver Arrow 130 radi odličan posao - 38.6C najtoplije jezgro u ovom trenutku u browser/youtube modu. SSD max 43C u zadnjem slotu.

I sve to u kućištu od 11l sa jednim case ventilatorom od 9cm...
Imao sam slican build sa 3060 i gtx1080ti strix, dakle najbolje ohladjen model 1080ti u h200i kucistu. Temperature cpu-a nakon Cinabench testa su isle do 66c. Medjutim grafika je na 70c ako se pusti neki zahtevniji naslov sto je meni katastrofa jer je buka ventilatora prevelika. Probao sam sve, da spustim napon na karti, fiksiram brzinu fanova, medjutim nije radilo posao. Na kraju uzeo 1660s kao prelazno resenje dok ne izbace rtx3060ti. Elem grafike tipa 1080ti,rtx3080 i sl, koje imaju visok tdp, jednostavno nisu za mini itx kucista.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Elem grafike tipa 1080ti,rtx3080 i sl, koje imaju visok tdp, jednostavno nisu za mini itx kucista.

Gluposti.

Zapanjio bi se kad bi video šta sve ljudi stavljaju u kućišta od 10L i manje, i radi lepo.
To što ti nisi umeo da podesiš fan krivu kako treba ili nisi undervoltovao je druga priča...da ne pominjem da je H200i shit za hlađenje grafike jer je PSU shroud zalepljen za grafičku i blokira ventove, dakle loše si odabrao kućište.

Ne napadam te, samo me nervira kad se šire priče poput toga šta si rekao, ili onaj lik koji kaže da je Alpenfohn Blackridge samo za procesore ispod 95W TDP a ljudi su hladili 3900X i 9900K u malim kućištima sa njim i imali temperature ispod 80 stepeni (u prevodu: solidne za ITX i potpuno upotrebljive).

SFF mašine mogu da se naprave da imaju jake komponente koje rade ok i pritom ne mora da se potroši bogatstvo na kućište, napajanje i ploču, osim ako baš ne tražiš egzotiku...
 
Poslednja izmena:
Krivu sam takodje podesavao, napomenuo sam da sam spustao powerlimit.... Nisam rekao da nesto nije radilo, nego da su temperature i buka za moj ukus prevelike. Recimo sa starim gtx1070 nisam imao ni blizu "probleme" kao sa 1080ti. Vecini ljudi ne bi smetala buka i nesto vise temperarature, meni smeta. Koristim mini itx kucista vise od 10god, tako da znam sta pricam. Bitnije mi jr da je komp necujan i da je sto hladniji nego da dobijem neki procenat na performansama. Ukusi su razliciti...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zapanjio bi se kad bi video šta sve ljudi stavljaju u kućišta od 10L i manje, i radi lepo.

Ispod 10l samo za iskusne :)
Skoro je bio snimak kako je tip (jedan od najboljih u itx zajednici) spakovao 5950X i RTX 3090, povezane preko custom loop vodenog (jedan 240mm radijator).
Ako zanemarimo cenu koja je pratila sve ovo, rezultati nisu bili dobri jer su temperature skočile, a buka vrlo jaka.
 
Poslednja izmena:
Ne napadam te, samo me nervira kad se šire priče poput toga šta si rekao, ili onaj lik koji kaže da je Alpenfohn Blackridge samo za procesore ispod 95W TDP a ljudi su hladili 3900X i 9900K u malim kućištima sa njim i imali temperature ispod 80 stepeni (u prevodu: solidne za ITX i potpuno upotrebljive).

nisam ja rekao da je taj kuler nesposoban, proizvodjacka specifikacija kaze da je max tdp 95w. ako on moze da hladi 105w procesor, to je fenomenalno, meni ce znaciti jer cu ga uzeti i znacu da mogu da hladim 5900x sa njim.
 
pritom nije poenta sklapanja high end masina u malom pakovanju samo da radi, vec i da to bude tiho. mozda black ridge moze da ohladi 3900 ali koliko je tih kad je taj procesor u load-u? u svakom slucaju ja sam izbor napravio, videcu kako ce se pokazati kad sklopim komp.
 
Ispod 10l samo za iskusne :)
Skoro je bio snimak kako je tip (jedan od najboljih u itx zajednici) spakovao 5950X i RTX 3090, povezane preko custom loop vodenog (jedan 240mm radijator).
Ako zanemarimo cenu koja je pratila sve ovo, rezultati nisu bili dobri jer su temperature skočile, a buka vrlo jaka.

Upravo htedoh i ja da okačim ovaj test, mada je svakako bio preveliki entuzijasta da će to sve ohladiti samo jednim 240mm radijatorom.
Pa ja svojevremeno htedoh 1080Ti SLI + 7700k u Q37 Lian li i skontah da ni 2x240 (ili 240 gore, 280 dole) neće moći da ohlade to sve. Srećom odustao na vreme.
Nisam ponovio igranku sa quad CF i 7970cama... :d

Ovo je nešto gde se slažem sa kolegom @jurodivi - jednostavno je pogrešno kućište. Nema tu mesta za kompletan wc setup i to je to.
Niti je 5950X preveliki zalogaj niti 3090 za to kućište, ali ne može komplet voda u tolikom prostoru. Prosto mora veće kućište za vodu.
Ako je za nešto T1 odličan, to je upravo mogućnost da se uradi dobro hlađenje procesora (240mm rad sasvim ok) i ubaci triple slot grafika koja će lepo disati.

Tu onda dolazimo do poente šta ko hoće da napravi, tj kakav build - ja se ne slažem da treba strpati 16core u 10L pa onda underklokovati i undervoltovati da bi uopšte radilo.
10L je ograničenje. Dakle, mora neki kompromis. Ne može 'beskompromisni build' sa kompromisom u zapremini, pa još i da se ne čuje.
Po meni je uspeh što je i ovo uspeo da upakuje, jedino mislim da su očekivanja bila nerealna po pitanju tišine i performansi. Naravno da je imao throttle.

Ako se želi max CPU, onda mora da se vidi koliko toplote oslobađa i čime ga hladiti. Ne mislim da Black Ridge može efikasno da hladi 8/16 core i da bude tiho.
@Skankhunt42 - samo zato nisam za Dan A4 jer u njemu može lepo da radi max neki 6/12 CPU i to bez previše OC pod Noctuom ili Black Ridge ili onim Asetec 92mm AIO.
 
Poslednja izmena:
Moj komentar je bio vezan za ITX buildove sa vazdusnim hladjenjem. Nemaju svi vremena, volje, a ni zivaca da rade custom hladjenja i da sve komponente prilagodjavaju kucistu. Plus da komp sastavljaju 2 meseca i pri tom sve papreno plate. Jednostavnija, AIO resenja nisu najsrecnija. Verujem da 95% korisnika nisu entuzijasti nego ljudi koji hoce sa standardnim komponentama da imaju itx masinu koja lepo radi i gura sve sto je potrebno.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
jel zna neko koja je fora sa ovim formd t1 narucivanjem? na sajtu pise da otvaraju narudzbine savki petak u 9 pst, to je u 6 po nasem, cekao sam i nista se nije desilo. jel znate kako se narucuje?
 
Nazad
Vrh Dno