Šta je novo?

Mini ITX racunar

picasso

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2009
Poruke
458
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
Asus Zephyrus G14
Pozdrav svima,

Planiram da kupim mini itx racunar sa dobrom specifikacijom, pa me interesuje da li se po vama vise isplati sam da ga sam sastavljam ili da kupim gotovo resenje kao recimo ASUS GR8 II-T043Z VR: I7 7700, 16gb, gtx1060, m2 sata 500gb (imam varijantu da mi se donese iz USA, izasao bi me oko 1200 usd + carina).
Da li mozete da preporucite jos neke gotove mini itx racunare od drugih proizvodjaca?

Naleteo sam na ZOTAC ZBOX-EN1070K-U-W2B MAGNUS, sa I5 7500t, gtx1070, 8gb rama, 120 gb ssd + 1tb, ali mi on deluje kao losija ponuda od Asusa jer mu je cena oko 1350 dolara,jedina prednost mu je jaca grafika.
 
Obicno su nestandardne ploce,a cesto i graficke u tim gotovim mini racunarima,tako da nema zamene.
Sastavi sam. Vise zabave, moze da izgleda po tvojoj zelji i mozes da menjas sta hoces kasnije.
 
ja bih isto dao preporuku da sam sastavis.
ja sklapam trecu po redu mini itx masinicu, jedna je spakovana u bitfenix phenoma a dve koje sklapam trenutno su u phanteks evolv itx kucistu... pogledaj na kp sajtu pa izracunaj koliko bi te kostalo. kod nas svakako skoro pa da nemas nista od izbora mini itx komponenti...
 
takve su cene, narocito je poskupeo ram i grafike... odluci sam sta ti se vise isplati na malo duze staze, u custom masini mozes lako da zamenis bilo koji deo. nisi ogranicen na itx grafike, staju bez problema grafike do 330mm u ova dva kucista.
ne znam koliko su stabilne brand masine, uvek sam sklapao sam...

ako mozes uzmi komponente iz usa ako su jeftinije pa sastavi sam...
 
Gledao sam malo cene kod nas, poprilicno su visoke, recimo mini itx ploce su skupe i tesko dobavljive, gtx1060 mini kosta oko 250e, I7 7700 preko 300, m2 sata ssd 500gb preko 200e. kad sve stavim na papir vise mi se isplati da uzmem gotovo resenje: ASUS GR8 II-T043Z VR.
Ove sklopljene brand konfiguracije bi trebalo da su stabilnije od sklapanih ili gresim (do sada sam uvek sam sebi sastavljao pa ne znam)?
Cak mozda prodjem i bez carine ako se baci kutija od uredjaja, pa da carinici nekako progledaju, to bi me onda izaslo oko 1000e sto mislim da je odlicna cena :).
 
Velika su to kucista za itx. Ne vidim svrhu placati za itx plocu i stavljati je u takvo kuciste. BitFenix Phenom Micro-ATX i ITX su iste velicine. Vise se isplati uzeti dobru m-atx plocu i m-atx variaciju kucista onda.
Idi na r7 bolje, ploca itx 130e.
 
Poslednja izmena:
ok, meni su bila nekako optimalna zbog hladjenja i skucenosti. kome treba micro atx moze ici na tu varijantu. meni je mini itx sasvim dovoljan.
phenom micro atx ima retardiran polozaj komponenti.
 
Poslednja izmena:
Platiti u USA konfu 1200 ili vise dolara, pa makar i ona bila mini ITX i nematinu istoj gtx 1070, je po meni besmisleno. Ako vec imas opciju za USA, sastavi tamo sam kao sto si ovde gledao i uopste ne vidim poentu kaby i7 u ovom trenutku, sto cenovno, sto iz razloga da stize coffee lake. Ja bihntu uzeo ryzen 5 1600+ gtx 1070 i lagano se uklapas u budzet ili pak da sacekas coffee lake.
Sve u svemu, ne vidim poentu tih gotovih konfi, te price o stabilnosti, posebno za igre su smesne. Use i u svoje kljuse i sastavi sam, izbor komponenata ti je bruka u usa.

Evo primer, uklapa se fino u budzet:
https://youtu.be/QA-T43rbDEQ

Stim sto ja ne bih uzeo ovakvo kuciste, ali dobro. Primer samo.
 
Poslednja izmena:
te cene sto navodis si gledao verovatno u domacim radnjama...
uzmi sa KP od madjara, bice dosta jeftinije... gtx1060 sa dva venta krecu od 230e, dok one manje sa jednim su 200-220.
itx konfu mozes da sklopis da bude kao mala kutija, barem danas postoji ogroman izbor malih kucista...
a sad ako cujem PA NE BIH OD NJIH, PRE BIH IZ DOMACE RAAAADNJEEE, a sa druge strane se planira donosenje iz USA bez garancije,ambalaze itd... definitivno ne odgovaram vise ni na jednu temu ovog tipa :)
 
Hvala na savetima.
Sto se garancije u USA tice imao bih je, jer par prijatelja zivi tamo, a cesto su na relaciji USA-SRB. Pogledacu cene komponenti tamo, pa cu staviti sve na papir.
Nemam potrebe za gtx1070,dovoljna mi je gtx1060 jer bi racunar bio nakacen na FHD monitor, ne treba mi grafika za 2k-4k.
Za kada je najavljena Coffee lake platforma?

@acivi_nik nemoj da se nerviras, ne bezim od madjara, dosta komponenti sam uzimao od njih, resavali su mi cak i par reklamacija, tako da nije problem :).
 
GTX 1070 i jeste karta za 1080p, da teras prakticno sve na max u 60 i vise fps. Ne vidim razkog zasto bi kupio zakljucan i7 i gtx 1060 kad mozes r5 1600 i gtx 1070?

Coffe lake stize u oktobru.
 
^Daleko bolja kombinacija R5 1600+1070 od zakljucanog i7 i 1060, bolji cpu i bolji gpu.
 
Ok, uzecu u obzir preporuku za AMD svakako, za grafiku mislim da mi je dosta gtx1060, jer nisam neki gamer, jednom u 3 meseca odigram neki naslov. Thx.
 
Jel bi napravili neke izmene na dole navedenoj konfiguraciji (ipak ce nabavka komponenti biti preko "Madjara"):

Ryzen 1600x + LC CC120 (ako stane u mini ITX kuciste)

Ploca Biostar B350GTN ili Gigabyte GA-AB350N-Gaming Wifi (te 2 ploce su mi ponudili, trebalo bi da je ista klasa u pitanju)

G.Skill 16gb Ripjaws V 2133 cl15 (Da li da idem na neku brzu memoriju, recimo 3000 Mhz, cl 15, cl 16, cenovna razlika je 15-20 eur)

Samsung 850 Evo - 250 GB

Zotac GTX 1060 3gb AMP OC (Grafiku bih kupio kod nasih, slicna cena kao i kod madjara)

Napajanje ThermalTake Smart 530w

Postoji manji problem oko nabavke mini ITX kucista. Madjari nisu bas raspolozeni za dovlacenje bilo kakva kucista, a kod nas je relativno skroman izbor. Zeleo bih da kupim belo kuciste, a kod nas se od belih ITX kucista moze naci samo NZXT Manta koja je preskupa. Ostala kucista u ponudi:
Cooler Master Elite 110
Cooler Master Elite 130
Thermaltake Core V1
 
Uzmi Chieftec GPE-600S ili SS520GB, ili XFX TS 550 Gold ako vec uzimas odatle.
 
Dopada mi se Enthoo evolv itx,uzecu njega najverovatnije. U crnoj varijanti je dobavljivo, cekam da mi jave da li se u beloj varijanti moze nabaviti.
Sto se predloga za napajanja tice uzecu predlog u razmatranje.

Da ne bih otvarao novu temu, da li mozete da mi preporucite neki dobar monitor dijagonale oko 34", cenovnog ranga oko 500-700e u 2k ili 4k rezoluciji?
 
Nazad
Vrh Dno