Šta je novo?

Min hardware za HDDVD/Bluray?

ja mislim da bi ga na 2ghz dual core i pustio, ali bi verovatno secnuo tu i tamo... daj neki 1080p sample, pa cu probati na mom hp 530... njego intel 950 garantovano ne pomaze pustanje videa... na istoj masini 720p leti...

mozes uzeti fsc sa ati 780g i onda ce raditi hw decoding, pa ces pustati x264 sa 10% cpu usage...
 
ja mislim da bi ga na 2ghz dual core i pustio, ali bi verovatno secnuo tu i tamo... daj neki 1080p sample, pa cu probati na mom hp 530... njego intel 950 garantovano ne pomaze pustanje videa... na istoj masini 720p leti...

mozes uzeti fsc sa ati 780g i onda ce raditi hw decoding, pa ces pustati x264 sa 10% cpu usage...
2GHz, al' ne na K8 arhitekturi :d
Ako je to softverski ovako:
Na svim HD radeonima radi ova verzija MPC-a: http://mpc-hc.sourceforge.net/index.html
Akceleracija x264 radi u nekih 80% slučajeva po mom iskustvu, mada je sam modifikovani MPC pomalo bagovit i kod nekih materijala ima neprijatnog stutter-a, a u nekim filmovima/serijama iz nekog razloga promašuje tajming kod eksternih titlova.
Onda mi je to i dalje nekako nedovoljno razvijeno :S: a dok se i razvije računam da ćemo skoro svi do tad imati dovoljno jake procesore da guramo 1080p bez problema.
 
Poslednja izmena:
Al zasto bi opterecivao procesor kad ne mora ....

2ghz dual core bi mogao vecinu hd filmova da pusti ali na nekim bi ne retko sekao pri odoredjenim scenama a to vec dosta kvari dozivljaj.
 
Poslednja izmena:
Al zasto bi opterecivao procesor kad ne mora ....

2ghz dual core bi mogao vecinu hd filmova da pusti ali na nekim bi ne retko sekao pri odoredjenim scenama a to vec dosta kvari dozivljaj.
Što, da neće nešto da mu fali :D da sam uzimao ovaj komp nekih godinu dana kasnije :p kad je C2D već imao iole normalnu cenu ne bi' se ni razmišljao šta je bolja solucija. Moja poenta je da ako neko ima dovoljno brz procesor neće glava da ga boli šta god da pusti i koju god grafičku da ima, a bugova i selektivnog funkcionisanja mi je preko glave :wall:

Vrlo bitno koje arhitekture 2GHz ;)
 
^ Odlichno, samo bih ipak sachekao bar generaciju da se ispeglaju bube..
 
Evo recimo, probao sam kod druga original hd dvd supermen returns,VC1 kodek , sa powerdvd plejerom 7.++ ,prosecan bitrejt je minimum 20 mbit + ,full 1920x1080p naravno, cpu core 2 4300@ 3 ghz ,pusta glatko ,opterecenje oba jezgra 30 %.Znaci bilo koji x264 ripovi 1080p su jos manje zahtevniji.Svaki core 2 ce da gura (naravno klokovan ,3ghz +) sve HD materijale dali fuliske ili kompresovane.
 
AMD XP na 2.1GHz, bas juce sam probao 300, rip full hd od 10GB, ponekad ide glatko ponekad secne, i to je situacija kada se iskljuci deblocking u coreAVC. Inace, imam nekoliko trailera i Elephants Dream u 1080p, rade bez seckanja i sa ukljucenim deblockingom...
 
Pa ja sam to isto rekao samo si ti sad to objasnio u detalje :) Poenta je da x264 trenutno ne mozesh da pustish nigde osim na PCu i za to morash da imash jak PC tako da vecina laptopova otpada kao portabilna varijanta.

Ja imam Acer Aspire 5920g sa C2D 2ghz i 8600gt. Mrtvo ladno pusta 1080p i to data rate 15-16 MBit/s. Imam vec povecu kolekciju HD filmova. Nisam pustao blu-ray jer nemam citac, ali x264, wmvhd video i ostalo pusta bez problema. Fora je u tome da se ne koristi kod KM pleyera njegov unutrasni codec. Ja izaberem external decoder i radi sa : Matroska spliter, Core AVC i Cyberlink H264 decoder (on se ubaci kad se instalira power dvd). Mada mi sa KM pleyerovim decoderom pusta ako ton nije DTS, npr. AC3. Cak sam i na staroj masini pustio 1080p ali samo kad je Core AVC professional codec radi. Ona je P4 3ghz i ATI 1600xt.
 
Poslednja izmena:
Evo recimo, probao sam kod druga original hd dvd supermen returns,VC1 kodek , sa powerdvd plejerom 7.++ ,prosecan bitrejt je minimum 20 mbit + ,full 1920x1080p naravno, cpu core 2 4300@ 3 ghz ,pusta glatko ,opterecenje oba jezgra 30 %.Znaci bilo koji x264 ripovi 1080p su jos manje zahtevniji.Svaki core 2 ce da gura (naravno klokovan ,3ghz +) sve HD materijale dali fuliske ili kompresovane.

Ne znam, nisam bas siguran da je x264 manje zahtevan od VC1? Ili se i ovde sve svodi na ko ima veci? Bitrate :p
 
Samo je zaboravio jednu "sitnicu" - da je dekodiranje radio i GPU. :)

x264 je implementacija H.264 standarda, sto znaci da mora da postuje odredjena pravila i nikako ne moze da bude znacajno vise ili manje zahtevan od oficijelnog kodeka pri istim podesavanjima.
 
Poslednja izmena:
Pa da al ne moze GPU da radi na svkom ripu
pogotovu na starjimim kad niko nije postovao # ref frame

a x264 ima bygova tako da neka podesavanja koja ne prave problema ha h264 na x264 prave haos.
 
Poslednja izmena:
Pa da al ne moze GPU da radi na svkom ripu

On je pustao VC-1, tako da je najverovatnije GPU offload-ovao posao. Nema sanse da bi mu samo sa CPU-om i bitrate-om od 20+ Mbit opterecenje oba jezgra bilo 30%. A i glupo je da se sa originalima iskljuci GPU akceleracija. :)
 
Poslednja izmena:
jeste
Moja greska :D
Nisam ni procito kako treba sta se pusta :)
 
BTW, procitah u jednom NFO-u
Quick HD Tip
in MPC goto options > output > click Haali Renderer > restart MPC with film v
Goto Play > Filters > Haali Video Renderer > turn buffers up to 256M and YUV Colorspace
to auto and change luma range if needed> Enjoy True HD quality

moracu jos malo da experimentisem, ali cini mi se da je ovo kod mene BITNO poboljsalo reprodukciju, mada kao sto rekoh, moracu jos malo da cackam :) Luma range inace ne treba dirati...
 
4 meseca posle,ima li konsezusa oko minimalne jacina hardvera za pustanje x264 ripova?
 
pa zavisi je li 720p ili 1080p.
Ja 720p pustam bez problema na Asus EEE 701 (kad se procesor stavi na 900MHz) i Acer Aspire One (Atom @ 1.6GHz), uz CoreAVC pro

Eto ga minimum, IMHO
 
Zavisi i od vrste filma( bit-rate-a ) , od codeca sa kojima se pusta film ....
 
Poslednja izmena:
upravo. Imam npr. Gospodare prstenova u 1080p, ali DivX, to ubija staru mashinu, ne moze ni sa alt+F4 da se ugasi MPC, ukoci sve (ali zato na novoj sa quadom na 3.6 opterecenje proca nije ni 10% :D )
 
Nazad
Vrh Dno