Šta je novo?

Mijenjanje switcha ili nova tastatura

sh0rax

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2015
Poruke
90
Poena
60
Moja oprema  
Matična ploča
Gigabyte B550M DS3H
RAM
16GB
GPU
RX 5700 XT
Storage
2x4TB HDD 2x2TB SSD
PSU
CHIEFTEC 700W
Monitor
AOC 24G2U
Laptop
ASUS ROG G552V
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Evo neće D dugme da radi već par dana kako valja čas nekad hoće čas prekida.Šta da radim ima li majstor za to i koliko košta da nije možda samo switch.

Ako ovo uopšte ne može čak ni lemljenje recite mi da li možete preporučiti tastaturu do 50 eura.Meni se svidjela AOC GK420 za 5000 dinara i Logitech G213 obična/prodigy za 2400/2700 dinara kod nekog čovjeka
 
Ako je membranska ili (polu)mehanička bez hot swap switcheva, piši propalo, čak i da ima neko da popravlja, ne isplati se.
 
Bacio sam jednu redragon koja je imala zamenu prekidaca, to je bilo ok donekle, ali onda ni zamena
nije pomagala, sve vise tastera je prestajalo da radi, tako da sam skapirao da batalim
te skuplje, tj ta cena od 50-60 evra, i uzo najjeftiniju bezicnu kojoj svi tasteri rade :p
Ionako je tastatura potrosna roba....
 
Mehanički prekidači nisu novi izum. Prve PC tastature (da ne pričamo one od pre) subile čisto mehaničke sa bukvalno mikro prekidačoima. IBM AT su imale magnetne reed prekidače, neuništive ali teške. Kontroleri su bili zvučni čip isto kao za telefone.
 
Hade reci koja je tastatura u pitanju i koji switchevi. Zamena je manji problem od nalaženja istog switcha. Barem u kratkom roku.
Ja sam na jednoj starijoj tastaturi uzeo switch od pause dugmeta i stavio na slovo koje nije radilo.
Pošto vidim da ti je avatar grb crne gore, pretpostavljam da živiš u BG. Mogu ja da ti zamenim to.
 
recite mi da li možete preporučiti tastaturu do 50 eura.
za preporuke https://forum.benchmark.rs/forums/Šta-da-kupim.199/


diskusija o mehaničkim tastaturama
 
Nazad
Vrh Dno