Šta je novo?

Microsoft lumia 640 LTE vs Sony Xperia M4 Aqua

Bojan93

Cenjen
Učlanjen(a)
31.08.2012
Poruke
469
Poena
169
Kao sto naslov kaze dvoumim se izmedju ova dva modela. Zanima me koji je bolji ? Znam da poredim windows i android ali meni je svejedno koji sistem je u pitanju samo me zanima koji je bolji za taj cenovni rang.
Nisam preterano zahtevan korisnik znaci viber, sitne aplikacijice, za muziku itd .
 
Ja sam imao Lumia 520, sada imam m4 aqua. Iskreno, ja sam zadovoljan, telefon radi odlično, brz je dosta, baterija fantastična, sot 4-6 sata uz dosta cackanja, telefon izgleda odlično, visok kvalitet izrade. Da napomenem se uopšte ne greje kako se priča, imam neograničen net gledam Orion tv, skidam s neta, tunein radio, manje se greje nego lumija 520.
Lumiju ne bih vise uzeo nikad, iskreno. Ako te jos nesto zanima, pitaj...
 
Ja sam imao Lumia 520, sada imam m4 aqua. Iskreno, ja sam zadovoljan, telefon radi odlično, brz je dosta, baterija fantastična, sot 4-6 sata uz dosta cackanja, telefon izgleda odlično, visok kvalitet izrade. Da napomenem se uopšte ne greje kako se priča, imam neograničen net gledam Orion tv, skidam s neta, tunein radio, manje se greje nego lumija 520.
Lumiju ne bih vise uzeo nikad, iskreno. Ako te jos nesto zanima, pitaj...

E mene zanima samo kolika ti je gb memorije ostalo posle svih updejtova. Neki kazu da ostane manje od 2gb kad instaliras sve sony aplikacije, kapiram da su vecina nebitne. Ali kazi mi samo kako telefon stoji sa memorijom.
 
To je tačno da su trebali da stave bar 16gb, ali šta je tu je... Kad sam ga uzeo imao je 2 azuriranja, e to drugo ažuriranje su pustili da bi dodatno oslobodili memoriju, uklonili su dosta aplikacija, bloatware je samo onaj office suite pro i file manager od istog proizvodjaca, to sam onemogućio. Ne secam se koliko je imao free, ali sada imam oko 850mb free, instalirane 40 aplikacije(ne racunajuci fabričke), 7-8 od njih su instalirane na sd karticu, problem je sto i ove koje mogu na karticu, gotovo pola instalacije ostane u memoriji telefona. To će biti rešeno kad stigne marshmallow...
 
To je tačno da su trebali da stave bar 16gb, ali šta je tu je... Kad sam ga uzeo imao je 2 azuriranja, e to drugo ažuriranje su pustili da bi dodatno oslobodili memoriju, uklonili su dosta aplikacija, bloatware je samo onaj office suite pro i file manager od istog proizvodjaca, to sam onemogućio. Ne secam se koliko je imao free, ali sada imam oko 850mb free, instalirane 40 aplikacije(ne racunajuci fabričke), 7-8 od njih su instalirane na sd karticu, problem je sto i ove koje mogu na karticu, gotovo pola instalacije ostane u memoriji telefona. To će biti rešeno kad stigne marshmallow...

Jel se zna kad stize marshmallow? Meni je trenutno na telefonu problem memorija. Vidim da se dosta ljudi zali na to da se greje. Reci mi sto se igrica tice jel se pregrejava i jel se gasi? Gledao sam neki test na youtube i telefon se zagreje do 55 stepeni. Takav je procesor koliko vidim. Jer se i Htc 820 greje zato sto ima isti procesor. Nije mi samo jasno kako su mogli da naprave octa-core tako da se greje.
 
Za marshmallow stvarno ne znam, verujem sledece godine, prvo ce verovatno Z serija da dobije...
Igrice ne igram uopste, ali garantujem da se manje greje od l520, kod nje prst ne mozes da drzis gore kod kamere, ovaj je mnogo bolji sto se toga tice. Tih 55°C je normalna temperatura, pogledaj temperature za druge telefone. Mislim da su u nekom ažuriranju spustili radni takt procesora i resili problem sa pregrevanjem. Takođe, nemoj mnogo ni da verujes ovima sto komentarisu, recimo na gsmarena svaki komentar za bilo koji tel je vezan za grejanje i procesor, pa svaki el uredjaj se greje...
 
Gledam za te pare je prejak telefon. Ne razumem sto se vecina zali na njega. Jedino me brine memorija i to je sve. I moj desire 310 se mnogo greje, ali je star godinu i 4 meseca. Za mesec i po dana mi istice ugovor u vipu pa cu verovatno uzeti m4 aqua (ako ga bude bilo u vipu tad) ili desire 820. Boljeg izbora nema za sad.
 
Problem je što većina tih što se žale uopšte nisu ni uzeli ovaj telefon u ruke, nego čuli negde da se greje pa sad svi kao znaju da ne valja, isti slucaj kao za iphone 6 plus sto se savija... Ovaj isto uzet u vipu, apsolutno nikakvih problema nisam imao, za ovaj novac odličan!
 
Vrh Dno