Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Once you try black, you never go back :D
 
Crna ,ja imao belu na l620 al mnogo se prlja pa sam kupio crnu .
 
U testovima kažu da se bela prlja, tako da bi izbegao nju.

Ja sam na mojoj Lumiji imao 2 covera, žuti i narandžasti, a za 640 bi izabrao plavi cover.
 
aa62ce908f803238f5e48f955d3a0992.jpg


Najs veri Najs, obozavam cyan steta ali zadnji fon u toj boji je bio N9 obozavao sam ga, i bas je upadljiv bio :)
 
Zanima me kod dual sim varijante, da li su oba slota za 3g? Ili postoji mogućnost setovanja koji slot će biti na 3g kao kod htc 526g dual?Hvala
 
Hoce li Telenor IKAD dobiti 640?
 
@pixi
Ne. Samo slot1 je 3g, ali je fizicka zamena kartica bas jednostavna, pa ako ti nekad BAS zatreba, lako ces bez gasenja fona promeniti mesta.

@diskusija o boji fona
Imam sve poklopce osim belog. Mislim da bih plakao da moram da se odreknem nekog, ali to bi ipak bio plavi. Narandzasti je prelepo upadljiv, a crni mat i najozbiljniji. I plavi ima svojih cari, drecav je vrlo ali ne napadno nego vise markantno, i SVI privlace paznju.
 
WP_20150530_005.jpg
 

Prilozi

  • WP_20150530_005.jpg
    WP_20150530_005.jpg
    697.9 KB · Pregleda: 166
Poslednja izmena:
Meni je lično narandžasti najlepši... eto malo slika iznad sa moga kreveta :D Nego isao sam u Vip vezano za zamenu sim kartice za 4g jer imam i 735 i rekoše da se ništa ne plaća... ja sam pri pejd kod njih... samo rekoše da se briše sve sa kartice jer postaje neaktivna znaci kontakti i poruke... ali ja koliko znam meni je tu u memoriji samog telefona a ne na kartici, valjda ne moram u oblak da bekapujem???
 
Pa jesi li instalirao contracts + messages backup ,ako jesi onda ti se nalazi u settings idi tamo i bekapuj ali samo ako imas sd .
 
:D ta app radi sada i ako nemas sd card, backup/restore moze i na phone memoriju.
 
Zanima me kod dual sim varijante, da li su oba slota za 3g? Ili postoji mogućnost setovanja koji slot će biti na 3g kao kod htc 526g dual?Hvala

Na Lumia 640 na bilo kom slotu može biti 3G.
Trenutno na slotu br. 2 je kartica koju koristim za net.
SIM1.png SIM2.png
 
Hvala... Znači mora posebna aplikacija za to... ja sam mislio obican bekap na one drive ili oblak kako već... Mada mislim da ne moram da neće da se obrišu poruke i kontakti ako oni nisu na kartici nego su u telefonu sacuvani... jer ja sam sa starog telefona preko one aplikacije prenesi moje podatke tako nesto preneo sve kontakte... Za poruke me bas briga ali se brinem za kontakte....
 
Ako imas a imas sigurno setovan hotmail account onda ti automatski kontakte, poruke,bookmarks aplikacije sinhronizuje i backupuje na one drive.
 
Imam nalog na hotmejlu naravno... samo sam ja iskljucio autmatski bekap jer mi se dešavao da mi se onda u galeriji dupliraju slike tj sve imam duplo kad pregledavam sto me izluđivalo... nasao sam tu aplikaciju u prodavnici - hvala puno....
 
Ramisljam da uzmem 640 LTE, ima li nekih problema/bagova sa telefonom, i kolika je razlika izmedju 3g/4g.
Koliko vidim samo crni i beli su mat, ostali su oni glossy coveri jel da?
 
za 640 SAMO crni je mat, za 640XL ima vise varijanti....
 
@pixi
Ne. Samo slot1 je 3g, ali je fizicka zamena kartica bas jednostavna, pa ako ti nekad BAS zatreba, lako ces bez gasenja fona promeniti mesta.
Nesto meni ovde nije jasno... mislim, sigurno moze da se bira koji slot je 3/4G (tako sto se bira koji je slot za net), nego... kako mislis bez gasenja fona promeniti nesto karticama?


Inace, svi telefoni mogu birati koji slot je 3/4G, jedino sto neki softver to ne dozvoljava :( (recimo P780 stock ROM ne da, ali custom ROMovi bez problema to rade)
 
Inace, kako se Messaging i Phone za drugu karticu ubacuje na start menu?? Za njega mi je Pin to Start uvek siv (nemam ih na startu, za prvu karticu imam izbor Pin to Start)
 
@alfaunits
Moguce da sam pogresio. Nisam ni proverio, iskreno, ali sam apsolutno siguran da sam u nekom testu pre kupovine procitao da je drugi slot 2g only...

A time drugim sam mislio da kazem da je hot-swap omogucen, bez gasenja fona da zamenis kartice.
 
Pa ne znam kako bi to fizicki izveo? Da bi zamenio kartice, mora baterija da se izbaci, a da bi se izbacila... mora se "ugasiti" fon.

Barem na 640XL, mozda je 640 skroz drugaciji?
 
Mora da se ukloni baterija pre promene Sim kartice.
 
Hoce li Telenor IKAD dobiti 640?


Izgleda da je kod njih izražena dominacija Samsunga. Tako da ako bude bilo to će biti tiho da se nečuje. Opravdan je strah kod ostalih brendova od Lumia telefona, tako da mi se čini da lobi radi svoje. Rekao bih da se ne žure sa wp.
 
Nazad
Vrh Dno