Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

Koristim WP 8.1 i imam problem.Kada fotografišem,ne mogu da zumiram. Dali zna neko u čemu je problem i kako da ga rešim?
 
Ne grešiš, ali L535 nema zum i .
 
Koristim WP 8.1 i imam problem.Kada fotografišem,ne mogu da zumiram. Dali zna neko u čemu je problem i kako da ga rešim?


Staviš prst na ekran (bilo gde gde nemaš neke komande u app) i slajduješ prema gore (prema zvučniku) za + i prema dole (prema navigacionim tasterima) za -.
 
A mozda je jednostavnije instalirati w10m preko insajdera, tako bi valjda sad dobio .242 ili ovaj najnoviji? Ne znam da je neko imao tako neke bezveze probleme preko insajdera, mada mozda gresim.
 
Cao ljudi,

Zanima me da li je neko sa L535 imao problem sa ulazom za slusalice. Generalno, ustekam sluske, pustim muziku, i posle 10 sec muzika se pauzira. Primetio sam da Headphones profil koji je aktivan dok su sluske u telefonu na svakih 10 sec se promeni na Ring & Notification i odmah nazad na Headphones i tako stalno.

Hvala unapred na brzom odgovoru.
 
da li je w10 koji pominjete beta verzija ili finalna oficijalna verzija posto telefon ne prijavljuje dostupnost nikakvog updatea?
 
da li je w10 koji pominjete beta verzija ili finalna oficijalna verzija posto telefon ne prijavljuje dostupnost nikakvog updatea?

Prelazak sa 8.1 na 10 zavisi od mrežnog operatera a ako neko od korisnika želi ranije da pređe mora da koristi "Upgrade Advisor" aplikaciju iz Prodavnice. Jednom kad se pređe na w10 više "apdejti" ne zavise od mrežnog operatera nego direktno od MicroSoft-a. I da, tako se dolazi do oficijalne verzije w10 ali na staroj grani.

Može se naići na neke probleme usput pa ako nisi spreman na sve i nisi siguran šta i kako, pročitaj neke savete u temi za w10 pre nego što kreneš. Srećno! :d
 
da li je w10 koji pominjete beta verzija ili finalna oficijalna verzija posto telefon ne prijavljuje dostupnost nikakvog updatea?

Prelazak sa 8.1 na 10 zavisi od mrežnog operatera a ako neko od korisnika želi ranije da pređe mora da koristi "Upgrade Advisor" aplikaciju iz Prodavnice. Jednom kad se pređe na w10 više "apdejti" ne zavise od mrežnog operatera nego direktno od MicroSoft-a. I da, tako se dolazi do oficijalne verzije w10 ali na staroj grani.

Može se naići na neke probleme usput pa ako nisi spreman na sve i nisi siguran šta i kako, pročitaj neke savete u temi za w10 pre nego što kreneš. Srećno! :d

Mislim da je najbitnije reći da, ako imaš PIN za otključavanje telefona, skloni ga pre nego što se nadogradiš na desetku, a posle ga vrati. Često ljudima nakon ažuriranja na desetku nestane tastatura - vrati se ona nakon što uradiš hard reset (vratiš telefon na fabrička podešavanja).
 
Kupih danas jedan za burazera, godinu dana star sa garancijom, očuvan perfektno. 8.1 na njemu ali za razliku od mog 640 sačekaću drugi avgust za Rs1. ako neko nezna za dobar razlog za prelazak na 10ku sada. Na 640 sve radi super.
 
Da li je neophodan hard reset nakon instaliranja w10?
Ja sam uradio backup a i vecinu fajlova prebacio na SD karticu...
 
Najbolje je da ga svakako uradis nakon instalacije desetke, pa kad ti se instalira desetka, i nakon toga jos jedno azuriranje, da sve aplikacije azuriras, pa sve da ispodesavas i instaliras aplikacije koje ti nisu tu. Dakle, rucno da sve podesis ponovo, bez da povlacis backup sa neta.
 
Cekaj, da ga odradim odmah nakon instalacije.... ili nakon tog azuriranja? :p
Oki kapiram za deo za aplikacije, hvala. :)
 
Mislim da je svejedno. Možda baš i budeš trebao odmah nakon nadogradnje na desetku, a inače bih ja uradio nakon te druge nadogradnje (odmah jedno za drugim pa hard reset).
 
A reci mi je l' ce hard reset da mi izbrise sve aplikacije, koncerzacije sa applikacija.... slike i ostalo? (ako nisu na SD katici)
 
Sve sto nije na sim kartici ce sigurno biti obrisano. Jedino ako je nesto sacuvano na sd karticu, onda kad radis hard reset imas opciju da ne brises to sto je na sd kartici. Nisam siguran samo sta se desava ako odaberes da se ne brisu podaci sa SD kartice a radis hard reset - bilo bi mi logucno da ipak deinstalira i te aplikacije sa kartice, a mozda bi nekom drugom i nesto drugo bilo logicno. Ja sve aplikacije drzim u memoriji telefona, brze i pouzdanije rade.

No, ja sam pri izvodjenju ovakvih stvari u pocetku za svaki slucaj cuvao podatke i na kompjuteru, a i inace je zgodno da imas podatke sacuvane na bar dva mesta. Telefon moze da ti crkne, SD kartica moze da crkne, hard disk moze da crkne (iz "cista mira")... Bas znam jednu osobu sto je taman sacuvala slike sa telefona na kompjuteru da bi na telefonu oslobodila prostor, i hard disk na kompjuteru crkne. Dakle, kao ono sto kazu "ne stavljaj sva jaja u jednu korpu". :)
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko samo ukratno u 2-3 recenice da mi objasni razliku izmedju W8.1 i W10? Ja imam simfree iz Telenora, i preko ove aplikacije Upgrade Advisor mi je nasao Windows 10. Sve vazne stvari imam na SD kartici koja mi nije u telefonu tako da mogu pretpostavljam bez problema da pravim upgrade. Jedino me zanima da li brise sa SIM kartice brojeve ili ne ako radim upgrade i hard reset posle?
I jos jedna stvar, koji su rizici upgrade-a, da ne zaglupim telefon sa W10? Jel moze da se vrati posle na W8.1?
 
O prednostima win10 nad win8.1 se samo može diskutovati. Dok neki hvale win10, drugi se zadržavaju na win8.1, a koliko sam video mnogi se i vraćaju sa desetke na osmicu (ovim sam ti odgovorio na pitanje da li može da se vrne nazad na win8.1).
Svaki upgrade koji sam odradio do sada (do ovog zadnjeg builda) mi nikada ništa nije obrisao, ni kontakte, ni sd karticu, čak su sva podešavanja vezana za naloge, start screen itd ostala nepromenjena. Osim toga, i da ti obriše sa SIM kartice brojeve, seti se da si prilikom prvog korišćenja win telefona sve kontakte morao da prebaciš na kreirani outlook nalog tako da ti imena u telefonu prikazuje odatle, te je bekap istih uvek i u svakom trenutku moguć.
Bez brige...slobodno odradi update ali nemoj preko "Windows Advisora"...bolje skini "Windows Insider" i direktno ga apdejtuj na Redstone.

Evo kako da se vrneš na 8.1...da se ne bi mučio da tražiš...pogledaj link:

http://www.windowscentral.com/roll-back-windows-phone-81-windows-10-preview

Instaliraj programčić na kompu, priključi telefon preko usb i prati uputstva
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru!
Vec sam nestrpljivo skinuo Advisor i pokrenuo instalaciju na 80% je. Koja je prednost Redstone-a? Jel to noviji build, samim tim otklanja neke bug-ove?
 
Hvala na odgovoru!
Vec sam nestrpljivo skinuo Advisor i pokrenuo instalaciju na 80% je. Koja je prednost Redstone-a? Jel to noviji build, samim tim otklanja neke bug-ove?

Generalno, nije noviji build već standardni updater sa nešto boljim performansama. Lično se kod mene (na TS2) pojavio manjak nekih opcija koje u RS ne postoje. Kako si rekao i sam...manje baguje i aplikacije su kompletnije, a i novijih verzija.

Windows Advisor - Threshold2
Windows Insider-Redstone
 
Hvala jos jednom! Sad cu probati ovu verziju, jos instalira.
Ako budem imao problema, probacu da vratim pomocu onog linka sto si postavio. A posle cu probati Redstone.
 
Hvala jos jednom! Sad cu probati ovu verziju, jos instalira.
Ako budem imao problema, probacu da vratim pomocu onog linka sto si postavio. A posle cu probati Redstone.

Nema potrebe da vraćaš na 8.1 da bi stavio Redstone...samo skini Insajder i direktno se prebaci na RS
 
Slabo nesto komentara... :)

Razlupao sam moju 535 i to treci dan nakon popravke! Negde u prolece sam razbio ekran i stajao je telefon do pre mesec dana. Onda sam ga nosio u servis i zamenu touch-a i kao sto rekoh ispao mi je nakon dva dana.
Sad sam odlucio sam da zamenim touch, skinuo sam staklo.

Zanima me da li mogu da stavim obe verzije stakla ili mora bas ta koja je na njemu? Posto mi touch nije bas lepo reagovao posle servisa, da ne kazem katastrofalno sam ubadao slova na tastaturi. Pa se zanimam da li mogu da probam ovu drugu verziju 1607 umesto 1973 oznake?

edit: Ovo su dve verzije:

CT2S1973FPC-A1-E
CT2C1607FPC-A1-E
 
Bilo bi dobro da se stavi org verzija... Meni su bas obratili pažnju na to kad sam radio u servisu, posle sam skontao da mogu i sam pa ako zatreba ne daj boze sam cu ga menjati.
Sent from Tunguzija.
 
Bilo bi dobro da se stavi org verzija... Meni su bas obratili pažnju na to kad sam radio u servisu, posle sam skontao da mogu i sam pa ako zatreba ne daj boze sam cu ga menjati.
Sent from Tunguzija.

Kako da znam koji je original? Ako pasu oba, zbog toga pitam. A problem je bio kao sto sam pisao, posle servisa mi nije touch radio kao fabricki sto je radio.
 
Nazad
Vrh Dno