Šta je novo?

MicroSD 8-16GB class 6

Miroslav.Cvejic

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.04.2005
Poruke
3,321
Poena
409
Kapacitet 8 ili 16gb, to je manje bitno. Proizvođač nebitan samo da postoji ostvariva garancija. I najbitniji uslov je class 6.
 
Transced 8gb class 6, Kimtec.
 
Po kojoj ceni? Mene više zanima 16GB, a one, valjda, postoje i class 10?
 
16GB class 6 nisam nigde nasao
 
Eto ti sad.... imam Sandisk 8GB class 4 karticu. Skinuo sa Marketa SD Card Speed Test, i on mi kaže:
Write speed is 11.0 MB/s
Reading speed is 18.0 MB/s
zaključuje da imam Class10 card :zgran:

Možda ipak da ne menjam karticu? :happy:

EDIT: evo, izvadih karticu iz telefona, stavih je u (njen) čitač, pa na USB, i Crystal Disk Mark mi je dao ovo:

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 3.0 (C) 2007-2010 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 18.497 MB/s
Sequential Write : 15.875 MB/s
Random Read 512KB : 18.107 MB/s
Random Write 512KB : 3.909 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 3.190 MB/s [ 778.7 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 0.038 MB/s [ 9.2 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 3.268 MB/s [ 797.8 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 0.037 MB/s [ 9.0 IOPS]

Test : 1000 MB [H: 76.5% (5941.4/7771.3 MB)] (x5)
Date : 2010/08/12 10:53:12
OS : Windows 7 Ultimate Edition [6.1 Build 7600] (x86)
 

Prilozi

  • CM.JPG
    CM.JPG
    47.1 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
gde si kupio i koliko novaca?
 
Ma, imam je vec vise od dve godine. Zamislio sam da bih i brzu i vecu karticu, zbog dual boot-a. I ovako mi je Android brz, ali sam zamisljao da mozda moze i brze, Class10 karticom. A pride bi mi znacio i dodatni prostor.

Nemam pojma koliko su ovi testovi merodavni. Bilo bi glupo da potrosim pare, a da dobitka u brzini ne bude
 
Danas sam kupio 8gb class 6 u poznatoj cacanskoj radnji za 1300 din . Mislim da je odlicna kupovina 🙂
 
Koja marka i koja prodavnica?

Stigao telefon, class2 me ubija.

Ja sam našao 8gb class6 za 2350 i deluje mi precenjeno 🙁
 
Poslednja izmena:
X10 stize sa class 2 da nisi njega uzeo ?

Wi*Wi* TakeMS okruglo 1300 din 8gb Class 6
 
Ne znam da li vredi da napomenem da liku nije radila kasa (ili internet ) Tako da je pogleda u nekim papirima cenu i rekao 1300 , uradrio pecat na garanciju bez racuna i rekao da dodjem kasnije malo ili u ponedeljak 🙂 ( za racun)
 
Ta TakeMS, kako se pokazala? imaš neki rezultat benchmarka?

Transcend class6 (ako je verovati testovima) ima upis 10mb/s i čitanje 16mb/s.
A našao sam je za 2350 dinara 8GB...
 
gde si nasao?
 
Ah, i ja naivan. Našao na sajtu domaće firme, pozovem malopre i naravno nemaju 🙁
Tako da ih i neću pominjati.
 
Kako se gleda koji je class posto imam kingstona 8 giga.
 
a mozes i da testiras u citacu kartica, broj klase bi trebalo da bude vrednost brzine zapisivanja podataka u MB/s
 
Nemam citac kartica videcu da probam na laptopu kod drugara ( sa kojim programom to da odradim ?)

A telefon za koji sam kupio karticu mi stize tek sutra ...

Mada ja mislim da se lik zeznuo , jer bilo je 3 komada obesena ni na jednoj nije bila cena . Lucky me

Jedino je caka sad sto mi se bas ne ide za racun ... Tipa da ne bude " Dodjete nam jos 1000 dinara " 😀
 
Da, ali šta tu uzimaš kao koliko-toliko validan rezultat? Vidi moj attach na prethodnoj strani
 
pa sequential read velikih fajlova, tj ono sto je najbrze
 
a kako biti siguran u brzinu ako meris kroz neki tamo citac?

primer: ja imam 4GB u telelefonu. Evo ovu:
1937_microsdhc4gb00.gif


Znaci Class6... prema natpisu... ali SD Card Speed Tester (android aplikacija za merenje brzine) svrstava karticu u Class2.

Odradicu kasnije opet pa da vidim da mozda ona ne uzima u obzir najgoru brzinu, a ne kao proizvodjaci najbolju vrednost...
 
Taj SD Card Speed Tester su skinuli sa marketa. Pitanje je koliko je merodavan.
 
da, ja imam Sandiskov citac, dobio sam ga uz karticu.
 
probaj da kopiras na karticu neki veliki fajl od recimo 1GB u total commanderu pa vidi koliki je read u MB/s
 
meni kazes? mogu, nije problem, ali to je vec obuhvaceno testom sa prethodne strane

edit: sad vidim da kazes mihi, sori 🙂
 
Poslednja izmena:
da sorry zaboravio sam da ga quote_ujem 🙂
 
Nazad
Vrh Dno