Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Meni su iz Grappolo-a rekli da vise nece uvoziti Microlab uopste. Da im se ne isplati. Kazu digli su 30% cenu, a ne isplati im se zbog reklamacija tj losijeg kvaliteta + sad jos veca cena.
 
Nema to veze sa vezom. Nesto je drugo u pitanju. Nece ad uvoze nesto za cime postoji velika potraznja pod izgovorom da im se ne isplati? Kako da ne. Nista nije genius jeftiniji, a nema nikakav izbor kvalitetnih sistema. A o kvarovima da ne pricam. Nego tu ima neka fora druga. Tako ja mislim.
 
Sve zavisi ko kako cuva tehniku, kakvu struju ima i sl. Secam se jednog lika koji se zalio da mu komp ne radi kako treba ali je na istom osiguracu imao pored kompa i ves masinu. Osim toga ovo su sve komp zvucnici, nisu pravljnei da ozvuce veci prostor ili za zurke, cesto ih pojacavaju preko polovine gde odlaze delovi unutra.
 
Stigli Microlab PRO 1! :)

Fizicki su dusta manji (i ruzniji) od SOLO 2, ali bolje sviraju. I to prilicno. Bas je daleko jaci, visoki su ok, ali srednji mi se nesto ne svidjaju. Ili se ja to ne razumem u zvuk.
Sta je problem. Slusam muziku cesto preko slusalica (pioneer 209) i zvuk mi je prefekcija. Bas je jak, srednji su jasni i cisti a visoki rezu. E na ovim zvucnicima cujem bas i visoke ali mi se bubnjevi slabije cuju i cesto se guse od basa. Nikako ne mogu da podesim. Ekvilajzer sam stelovao ali nista. Volim da slusam bubnjeve pa to ti je. Na ovim zvucnicima (kao ni na svim prethodnim koje sam imao), bubnjevi se ne cuju. Cuju se ali slabo i u pozadini, dok je u prvom planu bas gitara i onaj veliki bubanj sa pedalom (ne znam kako se zove koji). Na slusalicama cujem sve jasno i glasno. Kako da dobijem takav zvuk na zvucnicima? Hi-Fi?

I malo slikica.
 

Prilozi

  • IMG_1485_resize.JPG
    IMG_1485_resize.JPG
    328 KB · Pregleda: 95
  • IMG_1484_resize.JPG
    IMG_1484_resize.JPG
    357 KB · Pregleda: 112
  • IMG_1480_resize.JPG
    IMG_1480_resize.JPG
    378.2 KB · Pregleda: 65
  • IMG_1479_resize.JPG
    IMG_1479_resize.JPG
    338 KB · Pregleda: 77
  • IMG_1478_resize.JPG
    IMG_1478_resize.JPG
    371.3 KB · Pregleda: 74
U zdravlje da se sluzis! Prvo, probaj ravnu liniju tj sve flat. Drugo, kupi neku Xonar zvucnu. :p
 
Poslednja izmena:
Hvala. :)

Xonar sam prvo i hteo da kupim, ali nije imalo da se uzme, pa sam kupio ovu creative. Videcu da je prodam nekome.
 
Nego....jel treba ovi zvucnici da se dampiraju? Ne vidim nikakav nacin da ih otvorim a da ih ne ostetim. Negde sam procitao da su vec dampirani fabricki. mada ne mogu da vidim kroz bas refleks.

Zvuk im je dolican i ovako. Pravo otkrovenje posle mucenja sa geniusom i SAL-om. Neverovatno kako su mi glasovi seiyuu glumaca u animama jasni i cisti, kao da su pored mene u sobi. Cak i kad je zvuk dosta utisan. Sto na starim zvucnicima nije bio slucaj.

Zamerke imam na distorziju koja se javlja kad se pojaca preko 70 i na tihi sum iz visokotonaca koji se cuje kad nista ne svira. E to kod geniusa nije bilo.

Odlicni zvucnici u svakom slucaju, samo ruzni, i mali. Uzecu i solo 2 samo da se pojave ponovo u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Ovi PRO1 sviraju za sve pare! fantasticni su. Posle mucenja sa raznim geniusima i njemu slicnima ovo dodje kao melem za usi. Wufer uopste nije potreban, jer ove kutija imaju i vise nego dovolno basa. Tek posle par dana slusanja, sluh mi se navikao na zvuk.

Prodao sam 5.1 koji sam imao (phonotrend, genius i SAL) tipu koji nikakve zvucnike nije imao do sad. Za 5000. On se odusevio kad sam mu ih prikacio na dvd. Malo smo ih slusali, ali meni je sad taj zvuk prilicno los i tup. Dok se njemu svidja. Planirao da kupuje nekog geniusa za 15000, a ja mu prodao moje za 5000. Samo su bolji jer sam stavio phonotrend wufer. Reko sam mu da kad se zasiti tog zvuka da dodje da poslusa microlab. :)

Trenutno mi ne treba nista bolje od PRO1, ali polako. Posle ovoga se ide na hi-fi. :)
 
Spremi se tada na jos jedan quantum leap. ;)
I to je to! Posle toga jaci i visestruko skuplji modeli pojacala, zvucnika i sl daju samo nijanse dobitka, nikad kao kada prvi put udjes u hifi vode.
Naravno, ne mislim da se kupi bas dno ponude.
 
25 god. u Hi-Fi vodama, gomila isprobanih pojačala, predpojačala, mixeta, zvučnika, kablova i polako odustajem od tih voda. U zadnje vreme moje DINaudio (teško zarađene) zvučnike skoro moje visine krase petunije, adami, sobne ljubičice i svakodnevno zvocanje moje drage supruge je**li te kablovi više po celoj kući nemogu da usisavam. Tako da treba da nadolaze nove generacije Hi-Fi audiofila a mi starije generacije da stavimo slušalice na uši i zadovoljimo se Genius ili Microlab 2.0 malim kutijicama da bude mira u kući. SRETNO
 
Poslednja izmena:
25 god. u Hi-Fi vodama, gomila isprobanih pojačala, predpojačala, mixeta, zvučnika, kablova i polako odustajem od tih voda. U zadnje vreme moje DINaudio (teško zarađene) zvučnike skoro moje visine krase petunije, adami, sobne ljubičice i svakodnevno zvocanje moje drage supruge je**li te kablovi više po celoj kući nemogu da usisavam. Tako da treba da nadolaze nove generacije Hi-Fi audiofila a mi starije generacije da stavimo slušalice na uši i zadovoljimo se Genius ili Microlab 2.0 malim kutijicama da bude mira u kući. SRETNO

Mira ce da bude kad se ona ucuti da ne zvoca. Nek nadje i ona neki hobi a ne tebe da kritikuje.
 
Koji Dynaudio imas?

Komponente su dinaudio basovi, srednji, visoki, skretnice kupljeno nekad davno pre 20-ak godina i isto tako davno u saradnji sa dobrim majstorima stolarima ručno pravljene kutije po meri i želji sa pažnjom i dobrim kanalima tako da nije fabrički ali mislim da ni možda fabrika nekad davno to nije radila sa doliko volje, entuzijazma i pažnje. Svi me pitaju koje su snage a ja ne znam da odgovorim samo kažem da je dovoljno, da trese bubrege ako zatreba a i na tihom slušanju daju perfektan zvuk sa skretnicama od 24dB. Sve može da se napravi sa puno volje mašte i entuzijazma. Vidi se da je to staro, korišćeno ali sa jednim generalnim servisom i novim lakom izgledale bi kao nekad pre 20 godina.
 
Mira ce da bude kad se ona ucuti da ne zvoca. Nek nadje i ona neki hobi a ne tebe da kritikuje.

A i ja polako gubim volju, godine su učinile svoje. Posao porodica malo slobodnog vremena puno obaveza zato i kažem treba nova generacija audiofila mlađih boljih pametnijih školovanijih da nastavi tamo gde je moja generacija stala a ja merkam neke GENIUS 2.0 male zvučnike da lepo polako i tiho sviraju. Samo napred momci puni snage i volje. SRETNO
 
Hahahaha! Hvala!

Nisam ni ja mlad bas, ali jos ne posustajem. Valjda necu sve do kraja. :) A sa audio tehnikom sam tek poceo. U racunarima sam vec dugo, i koliko sam para potrosio mogao sam da kupim nov dobar auto. Sad samo jos toliko da potrosim za hi fi....

I posle ne mogu da se zenim jer nemam kola. :p

Mada imam iskustva u voznji. Vozim kao pro. U igricama.....
 
Poslednja izmena:
Pozz prijatelji. Imam pitanje za vlasnike sola . . Naime, kupovinom zvucne asus ds, primetio sam razliku u odnosu na integrusu, promenom kablova nikakvu promenu u kvalitetu zvuka nisam primetio. Elem, hocu da odradim jos i damping zvucnika pa me interesuje koliko ce zvuk biti bolji posle dampiranja? Vasi utisci, tj. poboljsanje na skali od 1 - 10? p.s. Muziku slusam iskljucivo u flac formatu.
 
Poslednja izmena:
Dampingom se poboljsava zvuk pri vecim glasnocama. Za tiho slusanje ne moras da dampiras. Ali ako pojacavas onda ces dobiti daleko lepsi zvuk. Ako dampiras.
 
Hvala na odgovoru. Muziku slusam izmedju 15 i 25, nikada preko 30 tako da cu preskociti dampovanje. . Predpostavljam da su stalci za solere pod obavezno?
Meni stoje na stolu, ispod njih je sundjer, ali se vibracije prenose na sto i sve vibrira i na jacini od 15.
 
Koje zvucnike uopste imas? Stalci su pozeljni u svakom slucaju a damping moze umiriti bassove tj smanjiti ili eliminisati muljanje, dati malo prirodnije srednje i ne tako napadne ostre tonove ali takodje je bitno promeniti ozicenje.
 
Solo 6c. Planiram stalke od drveta, imam stolara koji ce mi odraditi sta god pozelim i nece me kostati ni dinara. Jedino ostaje dilema oko modela stalaka.
 
Ti zvucnici uopste nisu da stoje na stolu vec na svojim stalcima.
 
Evo da se i ja javim, kao vlasnik ML Solo 2 zvučnika, dakle mene zanima gde bih mogao da nabavim ovaj kabl koji povezuje glavni zvučnik sa zvučnom.
Nešto kao što ima korisnik kuzma_x tj ovo.

Trenutno imam one fabričke i vidim da su slabašni posle nekih 1.5 godinu korišćenja, pa me zanima i kako se to tačno zove, eventualno gde može da se nabavi.
Takođe one dve žice od zvučnika do zvučnika(crvena i crna), da li i to može da se nabavi kvalitetnije?

Jako bih bio zahvalan na odgovorima.
 
Kabal od zvucne je iz ewe computers, a kabal za zvucnike mozes da kupis bilo gde. Kupi dvozilni bakarni 2x1,5 kabal. Obican licnasti za struju. Jedini je problem sto su kod obicnog kabla obe zice bele, a ne bi smeo da im zamenis mesta. ja sam jednu prefarbao sa markerom. :p
 

Prilozi

  • IMG_1589.JPG
    IMG_1589.JPG
    433.6 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
E pošto se ne razumem previše u kablove(znam nešto osnovno) , zanima me da li su oni onako jedni od kvalitetnijih ili ima još solucija?

Našao sam ove od 3m, valjda su to kao kuzma_x-ini, ali samo duži. Kraće ne vidim da nemaju.

Ako ima još neko preporuku, naravno da je dobrodošla.

A za taj dvožilni 2*1.5, gde to može da se nabavi( osim na buvljaku :D) i koja je neka preporučena debljina, da li je 1.5 maximalno?

Evo poleđine zvučnika
back.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakav strujni kabl! Postoje zvucnicki kablovi, spec namenjeni povezivanju zvucnika. Znam gde ima brendiranih a za "obicnije" znam u Nisu. U BG Kanibal, Tehnomanija i sl prodavnice. Debljine idu od 0.5mm2 do 6 pa i vise.
 
Sto, sta fali strujnom kablu? On je od bakra. Najbolji moguci provodnik, plus je 1,5 dovoljan presek da ne dodje do gubitaka. Ajde da arzumem da cinc kabal za ulaz u pojacalo mora da bude malo bolji sa boljom izolacijom da bi se smanjili gubici i smetnje, ali za izlazne stvarno mislim da ne treba nista posebno. I ako ima razlike u kablovima, to se sigurno nece ni primetiti na mikrolabu. Bacanje para.
 
Ako ne cujes razliku izmedju strujnog i zvucnickog kabla, srecan si covek!!! Uzivaj u tome!
Ako se nekad zainteresujes sta i kako, ima tona literature na netu + gomila ljudi koji se razumeju u to.
Licno mogu potvrditi da se i na Microlabu itekako oseti zamena kablova. ;)
 
Znači nije isto zvučnički i strujni.

gvlada, ajde mi molim te reci šta preporučuješ od ovih zvučničkih odavde i da li je ovaj Y splitter Manhattan dobar ili bi mi preporučio nešto drugo?

Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh Dno