Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

Slicno je kod mene.

Imam r1280db i solo 7c, prvi su mi bili previse tihi pa su stavljeni solo 7c, koji su mnogo glasniji. vezani su na izlaz za slusalice na tv-u.
Sto se tice samog zvuka r1280db po meni lepse zvuce ali su mi jednostavno bili preslabi pa su odleteli na pc.
Razliku izmedju solo 7c i 9c ne znam jer nemam 9c.
 
Jasno, hvala na odgovoru!

Malo mi je zao jer sam zaista pozitivno iznenadjen kvalitetom zvuka na ovim Edifier zvucnicima, imao sam jako niska ocekivanja jer sam prelazio sa sistema od 2 pasivna floor standing zvucnika na pojacalu sa mnogo vise snage od ovog edifiera sto imam, i realno i nemam neke zamerke na njih jer postizu upravo ono sto sam i hteo, a to je da sad kad zivim u stanu, a ne u kuci mogu da budem relativno pristojan komsija, ali definitivno mi fali malo dubine zvuka.

Znaci da bi mi 7c zavrsili posao, samo da vidim kako cu da iskombinujem sve. :)
 
Imaš i opciju da zadržiš te Edifier zvučnike, samo im dodaš Edifier T5 subwoofer da pojačaš te niske tonove gde su slabiji.
 
To je slabasnih 2x21w, mislim sta god da mu dobaci da ne moze da izvuce nesto spec ali sta znam...
Istom logikom sam isao ali jednostavno odustao, ok su mi za pc sto im je i namena i to je to.

Malo mi je zao jer sam zaista pozitivno iznenadjen kvalitetom zvuka na ovim Edifier zvucnicima, imao sam jako niska ocekivanja jer sam prelazio sa sistema od 2 pasivna floor standing zvucnika na pojacalu sa mnogo vise snage od ovog edifiera sto imam, i realno i nemam neke zamerke na njih jer postizu upravo ono sto sam i hteo, a to je da sad kad zivim u stanu, a ne u kuci mogu da budem relativno pristojan komsija, ali definitivno mi fali malo dubine zvuka.

Znaci da bi mi 7c zavrsili posao, samo da vidim kako cu da iskombinujem sve. :)
Isto tako i ja, sa hi-fi-ja bas snaznog presao na aktivne, nisam mogao vise da drzim sve te skalamerije jer mi je ubilo tonu prostora, potpuno ista prica kao i kod tebe, snage te za izbijanje stokova vise nema ali nije mi zao.
Sada solo 7c stoje sa leve/desne strane tv-a, da sam prezadovoljan nisam ali koristim ih u kombinaciji sa android boxom koji ima instaliran equalizer app, nemestim kako se meni svidja pa mi je to prihvatljivo. Sto se tice jacine 2x55w meni sasvim dovoljno, cak i previse posto ih skoro nikad ne "turiram".
 
Imaš i opciju da zadržiš te Edifier zvučnike, samo im dodaš Edifier T5 subwoofer da pojačaš te niske tonove gde su slabiji.
Razmisljao sam i u tom pravcu ali ne bih zeleo da imam zaseban subwoofer prvenstveno znog vibracija i komsija. Nikad nisam imao problema s komsilukom zbog muzike ali bih zeleo da na tome i ostane, a dok sam ziveo u Budimpesti u stanu i koristio 2.1 sistem, bas sam morao gotovo skroz da smanjujem jer je komsijama ispod smetalo.
 
Krk rockit 6
Jbl lsr 305
300e -350e
Ja koristim u studiju, aktivni monitori su u pitanju i odlicno zvuce za te novce.
Krk ima vise basa i mutniji mid range, tako da ako hoces taj dublji bas, mozes njih da uzmes u razmatranje...
 
Eeeh meni to treba za monitorisanje dok snimam, bilo kako bilo to je veci cenovni rang za razliku od onog sto spominjemo.
 
Da li neko zna gde bih mogao da nabavim bass reflex cev koja bi omogucila da “ prebacim “ napred bass reflex, jer su 30-ak cm od zida kutije ( koji je pola cigle ) i trese se kuhinjski deo čim pojacam preko pola a i većinom slušam elektronsku muziku pa mi na neki način odgovara da se “ pojača “ gruvajući efekat... inače, model je solo7c. Dakle, nešto ovog tipa, samo da ima još jedno “ skretanje “.
72b3a35a997dc9748601fb119ac77dda.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Imam dok 7c. Gde si mislio da staviš ovaj dodatak za bas refleks. Meni su postavljeni nešto bliže zidu, pa to nije to.
 
Posle 13 godina od kada sam ih kupio, solo 7c, izbačeno pojačalo, prebačeni zvučnici da budu pasivni i povezani na Yamaha rx-e600. Razlika je 100%. Pojačalo koje je bilo u njima je krš nad krševima. Eto toliko.
 
Замисли још и друге звучнике нпр јамаха Е800 да повежеш на то појачало. :)
 
Nazad
Vrh Dno